Giełda kryptograficzna FTX zastępuje swojego prezydenta w USA

Brett Harrison, FTX

Źródło: CNBC

Brett Harrison, prezes amerykańskiej giełdy kryptowalut FTX, ogłosił swoją rezygnację We wtorek firma była w trakcie ogromnych wysiłków na rzecz ekspansji.

Harrison powiedział na Twitterze, że przechodzi na stanowisko konsultingowe w firmie i powiedział, że planuje pozostać w branży.

„Jestem głęboko wdzięczny za moje doświadczenie z FTX w ciągu ostatniego półtora roku” – napisał w tweecie.

Harrison dołączył do FTX, której spółka-matka ma siedzibę na Bahamach, w maju 2021 roku, po prawie dwóch latach spędzonych w Citadel Securities. Wcześniej w swojej karierze spędził ponad siedem lat w Jane Street, firmie zajmującej się handlem ilościowym, w której założyciel i dyrektor generalny FTX Sam Bankman-Fried rozpoczął swoją karierę w finansach.

Na stronie FTX Harrison jest CEO wymienionym zaraz po Bankman-Fried, a jego tytuł jest CEO FTX US Derivatives.

owiń go Motyw Twittera Mówiąc, że „nie może się doczekać, aby podzielić się” tym, co zamierza zrobić, w międzyczasie „pomogę Samowi i zespołowi w tej zmianie, aby zapewnić, że FTX zakończy rok z całym rozmachem”.

CNBC poinformowało w zeszłym tygodniu, powołując się na osoby zaznajomione z tą sprawą, że FTX, który został wyceniony na 32 miliardy dolarów w rundzie finansowania na początku tego roku, prowadzi rozmowy z inwestorami, aby zebrać do 1 miliarda dolarów przy prawie płaskiej wycenie. Firma rozwija się w Stanach Zjednoczonych, ogłoszony w poniedziałek Otóż ​​to Voyager Digital ma kupić aktywa o wartości 1 miliarda dolarów od Voyager Digital za 1,4 miliarda dolarów po wygraniu aukcji upadłościowej.

Oprócz Voyager Digital, FTX szukał zagrożonych aktywów kryptograficznych w USA, próbując zwiększyć swój udział w rynku podczas tak zwanej zimy kryptowalut. W lipcu FTX Wystąpił Umowa, która daje jej możliwość zakupu pożyczkodawcy BlockFi.

Odebrano plik FTX Zatrzymaj ostrzeżenie od Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów w sierpniu, nakazując firmie zaprzestanie „wprowadzania w błąd” konsumentów co do statusu ubezpieczenia ich pieniędzy.

READ  Mark Cuban ostro krytykuje Elona Muska za komentarze DEI

„Tak naprawdę nie chcieliśmy nikogo wprowadzać w błąd ani nie sugerowaliśmy, że samo FTX US lub aktywa kryptograficzne/niepieniężne korzystają z ubezpieczenia FID” – napisał wtedy Harrison na Twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *