Giełda moskiewska pozostanie zamrożona na trzeci tydzień

Moskiewska Giełda Papierów Wartościowych poinformowała w sobotę, że główny rynek akcji w kraju pozostanie zamknięty w przyszłym tygodniu, do 18 marca. Wycieczka karna po rosyjskim systemie finansowym.

Zawieszenie opóźnia prawdopodobnie bolesny rachunek dla inwestorów w rosyjskie akcje. W czasie zawieszenia handlu w Rosji spadły akcje rosyjskich spółek notowanych na rynkach międzynarodowych, takich jak Londyn i Nowy Jork. Biznes w Rosji może doznać poważnego ciosu, gdy gospodarka odbuduje się po skutkach wojny z Ukrainą, w tym sankcji, wycofaniu zachodnich inwestorów, przerwaniu łańcuchów dostaw i trudnościach w imporcie podstawowych części i materiałów.

Moskiewska giełda poinformowała oddzielnie, że Vadim Kulik, członek rady dyrektorów rosyjskiego banku VTB, ustępuje ze stanowiska w radzie nadzorczej giełdy.

Pan Kollek, Wiceprezes i Przewodniczący Rady Dyrektorów Banku VTB, był jednym z 10 członków Rady zatwierdzonych przez Departament Skarbu USA w piątek. Sankcje zostały nałożone na VTB Bank, drugą co do wielkości instytucję finansową w Rosji, 24 lutego.

W oświadczeniu MICEX nie podano przyczyny rezygnacji pana Kulik. Oficjalni rzecznicy VTB i giełdy nie odpowiedzieli na prośby o komentarz.

MSCI Inc. Inni dostawcy indeksów w ostatnich dniach wycofali rosyjskie akcje z globalnych benchmarków, co wpływa na miliardy dolarów inwestycji śledzących światowe rynki.

Na celowniku znalazł się również Rosyjski Bank Centralny. Bank Rozrachunków Międzynarodowych, lepiej znany jako bank centralny banków centralnych, zawiesił Rosję w korzystaniu z jej usług po zachodnich sankcjach

READ  Wypadek kolejowy w Grecji: zidentyfikowano większość ciał, odbył się pierwszy pogrzeb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *