Giełdy azjatyckie wzrosły dzięki zakładom Fed na stopy procentowe i ponownemu otwarciu Chin w celu podniesienia juana

  • https://tmsnrt.rs/2zpUAr4
  • Kontrakty terminowe na akcje w USA wzrosły, kontrakty terminowe na Nikkei wzrosły
  • Ma nadzieję, że raport CPI w USA pokaże mniejsze podwyżki Fed
  • Sezon wyników dużych banków rozpoczyna się w piątek
  • Dolar ratuje straty juanów na najwyższym poziomie od połowy sierpnia

SYDNEY (Reuters) – Giełdy azjatyckie rosły w poniedziałek, ponieważ nadzieje na łagodniejszą podwyżkę stóp procentowych w USA i otwarcie granic z Chinami poprawiły perspektywy światowej gospodarki.

Najszerszy indeks MSCI dotyczący akcji z regionu Azji i Pacyfiku poza Japonią (.MIAPJ0000PUS) Wzrósł o 2,0%, do najwyższego poziomu od pięciu miesięcy, z południowokoreańskimi akcjami (.KS11) Zyskaj 2,2%.

Chińskie blue chips (.CSI300) Dodał 0,7%, podczas gdy akcje w Hongkongu wzrosły (.HSI) skoczył o 1,4%. Chiński juan również wzrósł do najwyższego poziomu od połowy sierpnia poniżej 6,8000.

Japoński indeks Nikkei (.N225) Były zamknięte z powodu święta, ale kontrakty terminowe były sprzedawane po 26 215, w porównaniu z piątkowym zamknięciem gotówkowym na poziomie 25 973.

Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,2%, a Nasdaq o 0,3%. Kontrakty terminowe na EUROSTOXX 50 wzrosły o 0,6%, podczas gdy kontrakty terminowe na FTSE wzrosły o 0,3%.

Sezon zysków rozpoczyna się w tym tygodniu od głównych amerykańskich banków, ponieważ Street obawia się, że całkowity dochód nie będzie w ogóle roczny.

„Wyłączając energię, oczekuje się, że S&P 500 EPS (zysk na akcję) spadnie o 5%, napędzany presją na marże o 134 punkty bazowe” – napisali analitycy Goldman Sachs. Wchodząc w sezon sprawozdawczy, nastroje w przeglądzie zarobków są negatywne dla tej daty.

„Spodziewamy się dalszych rewizji w dół prognoz zysku na akcję w 2023 roku” – dodali. „Ponowne otwarcie Chin to jedno ryzyko w górę dla EPS 2023, ale presja na marże, podatki i recesja to większe ryzyko spadków”.

Oznaka presji pojawiła się w doniesieniach, że Goldman Sachs rozpocznie od środy redukcję tysięcy miejsc pracy w całej firmie, przygotowując się na trudne warunki gospodarcze. Czytaj więcej

READ  Westfield Mall obwinił zamknięcie SF Nordstrom o „szerzącą się” przestępczość

W Azji Pekin otworzył teraz granice, które były praktycznie zamknięte od początku pandemii COVID-19, umożliwiając wzrost ruchu w całym kraju. Czytaj więcej

Analityk Bank of America, Winnie Wu, spodziewa się, że chińska gospodarka, druga co do wielkości na świecie, odniesie korzyści z cyklicznego ożywienia w 2023 r.

Odżywianie zanika

Nastroje na Wall Street poprawiły się w zeszłym tygodniu dzięki umiarkowanemu połączeniu silnych wzrostów płac w USA i wolniejszego wzrostu płac, wraz z gwałtownym spadkiem aktywności w sektorze usług. Rynek obniżył swoje typy na podwyżkę stóp Fed.

Kontrakty terminowe na fundusze Fed wskazują teraz na 25% szans na podwyżkę o pół punktu w lutym, w porównaniu z około 50% miesiąc temu.

To sprawi, że inwestorzy będą bardziej wrażliwi na wszystko, co prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell może powiedzieć na wtorkowej konferencji banku centralnego w Sztokholmie.

Zwiększa to również znaczenie czwartkowych danych dotyczących indeksu cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) w USA, które mają pokazać spowolnienie rocznej inflacji do 15-miesięcznego minimum na poziomie 6,5%, a stopa bazowa spadnie do 5,7%.

„My w NatWest mamy prognozę CPI niższą od konsensusu, a jeśli jest poprawna, prawdopodobnie podniosłaby ceny rynkowe o 25 punktów bazowych w porównaniu z 50 punktami bazowymi” – powiedział John Briggs, analityk NatWest Markets.

„W kontekście należy postrzegać, że Fed nadal prawdopodobnie podniesie stopy procentowe kilka razy, a następnie utrzyma stopy procentowe na wysokim poziomie, dopóki inflacja nie zostanie zagwarantowana – dla nas oznacza to oprocentowanie funduszy na poziomie 5-5,25%.

Mieszane dane w piątek pokazały, że rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji gwałtownie spadła o 15 punktów bazowych do 3,57%, jednocześnie pchając dolara amerykańskiego w dół.

Wczesny poniedziałek euro utrzymywało się na stałym poziomie 1,0673 USD, po odbiciu od najniższego poziomu 1,0482 USD w piątek. Dolar spadł do 131,48 jena, oddalając się od zeszłotygodniowego szczytu 134,78, podczas gdy jego indeks ustabilizował się na poziomie 103,600.

READ  Sędzia orzeka przeciwko wysiłkom Ben & Jerry's zmierzającym do wycofania produktu z izraelskich półek

Brazylijski real nie został jeszcze sprzedany po aresztowaniu setek zwolenników byłego skrajnie prawicowego prezydenta Jaira Bolsonaro po inwazji na Kongres kraju, pałac prezydencki i Sąd Najwyższy. Czytaj więcej

Spadek dolara i rentowności były dobrodziejstwem dla złota, podnosząc je do najwyższego od ośmiu miesięcy poziomu około 1877 USD za uncję.

Ceny ropy ustabilizowały się po spadku o prawie 8% w zeszłym tygodniu w związku z obawami o popyt.

Ropa Brent wzrosła o 80 centów do 79,37 USD za baryłkę, podczas gdy ropa amerykańska wzrosła o 78 centów do 74,55 USD za baryłkę.

Reportaż od Wayne’a Cole’a. Montaż przez Bradleya Perretta i Christophera Cushinga

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *