GlobalFoundries zatrudnia nowych pracowników w związku ze wzrostem zapotrzebowania na chipy półprzewodnikowe

  • Przemysł półprzewodników stara się zatrudniać pracowników na wysoce konkurencyjnym rynku pracy w związku z eskalacją konkurencji o talenty i w dalszym ciągu dystrybucją środków z CHIPS i Science Act.
  • Kraj ten boryka się również z przewidywanym niedoborem pracowników w szerszej gospodarce USA do 2030 r.
  • GlobalFoundries, trzeci co do wielkości producent chipów na świecie, poszukuje talentów na dużą skalę.
  • Firma starała się przyciągnąć kandydatów weteranów, a także pracowników uczestniczących w programach reintegracji siły roboczej i inicjatywie kobiet w budownictwie.

Przemysł półprzewodników stara się zatrudniać pracowników na ciasnym rynku pracy w związku z eskalacją konkurencji o talenty, a finansowanie w ramach ustaw CHIPS i Science Act ma na celu stymulowanie produkcji krajowej.

Stany Zjednoczone również stoją w obliczu przewidywanego niedoboru 1 miliona pracowników w szerszej gospodarce do 2030 r., ponieważ generatywna sztuczna inteligencja stanowi paliwo dla potrzebnego sektora.

Oczekuje się, że do roku 2030 amerykański przemysł chipów stanie w obliczu niedoboru 67 000 techników, inżynierów i informatyków, podczas gdy w szerszej gospodarce amerykańskiej będzie brakować 1,4 miliona pracowników – wynika z Badanie 2023 Ze Stowarzyszenia Przemysłu Półprzewodników.

Odrębne badanie przeprowadzone przez firmę Deloitte wykazało, że kryzys w branży półprzewodników może się pogłębić ze względu na globalną sytuację gospodarczą i ciągłe problemy w łańcuchu dostaw.

Sortownik płytek w zakładzie produkującym półprzewodniki GlobalFoundries na Malcie w stanie Nowy Jork, 18 czerwca 2024 r.

Cindy Schultz | Bloomberga | Obrazy Getty’ego

GlobalFoundries, trzeci co do wielkości producent chipów na świecie, stara się rekrutować talenty na dużą skalę. Firma starała się przyciągnąć kandydatów weteranów, a także kandydatów z programu reintegracji siły roboczej i inicjatywy kobiet w budownictwie.

Firma produkuje chipy do produktów codziennego użytku, od elektroniki i telefonów po samochody, a także komponenty lotnicze i obronne. Główni klienci to General Motors i Lockheed Martin.

W 2021 roku firma uruchomiła pierwszy w branży program praktyk rejestrowanych, stacjonarny, płatny program ze świadczeniami, obejmujący bezpłatne szkolenie dla praktykanta. Uzyskuje się go w ciągu dwóch lat lub krócej i wymaga jedynie dyplomu ukończenia szkoły średniej lub równoważnego oraz zainteresowania dziedziną mechaniczną. Firma podała, że ​​do tej pory w programie wzięło udział około 50 stażystów. Zatrudnia absolwentów ze stopniami technicznymi z regionalnych szkół wyższych i weteranów przechodzących z wojska do programu.

READ  Oto niektóre firmy, które zwolniły pracowników w tym roku

Firma obsadza setki stanowisk pracy na całym świecie i zatrudnia tysiące pracowników rocznie i spodziewa się, że takie tempo będzie kontynuowane, Pradeepa Raman, dyrektor ds. zasobów ludzkich w GlobalFoundries, powiedziała w wywiadzie dla CNBC. Raman stwierdził, że utrzymanie tej samej wielkości siły roboczej „nie wchodzi w grę” w branży o dużym popycie. Wymagania rozciągają się od techników po menedżerów produktu i stanowiska korporacyjne.

„Z tego powodu jesteśmy bardzo agresywni, jeśli chodzi o wysiłki na rzecz rozwoju siły roboczej” – powiedział Raman. „A jeśli nie zdobędziesz tradycyjnego talentu, [the solution is] „Nasze podejście polega na przeszkoleniu talentów, identyfikacji alternatywnych pul talentów, ludzi zajmujących się różnymi obszarami i pokazanie im, że jest to bardzo korzystny zestaw możliwości, jaki istnieje w branży półprzewodników”.

Zakład produkcyjny półprzewodników GlobalFoundries na Malcie w stanie Nowy Jork, 18 czerwca 2024 r.

Cindy Schultz | Bloomberga | Obrazy Getty’ego

Pracownicy również mają możliwość rozwoju, a szkolenie i zatrzymywanie istniejących pracowników ma kluczowe znaczenie w tym konkurencyjnym środowisku. Morgan Woods (28 l.) rozpoczął pracę na Malcie w stanie Nowy Jork w zakładzie produkcyjnym GlobalFoundries jako technik w 2021 r. Obecnie Woods objął w firmie stanowisko analityka ds. szkoleń i rozwoju, nadzorując szkolenia techników, inżynierów i kadry zarządzającej, jak również zapewnienie zgodności. Woods stwierdził, że zgodność z przepisami ma kluczowe znaczenie, ponieważ firma rozszerza działalność na samochody i współpracuje z General Motors.

„Wraz z rosnącym popytem na mikrochipy z pewnością potrzebujemy większej liczby pracowników, którzy pomogą w dalszym wprowadzaniu mikroczipów i osiągną nasze codzienne cele” – powiedział Woods.

Firma Woodsa skorzystała z ulgi wprowadzonej w maju przez GlobalFoundries, która umożliwia uprawnionym pracownikom zatrudnionym w USA i nowym pracownikom otrzymanie przez całe życie łącznie 28 500 dolarów wolnych od podatku na spłatę długów studenckich. Świadczenie to obejmuje kwalifikujące się pożyczki na wszystkie rodzaje stopni naukowych i programów certyfikatów oferowanych przez amerykańskie uniwersytety i uczelnie. Firma podała, że ​​dotychczasowa liczba wniosków przekroczyła 200, co przekroczyło oczekiwania.

READ  Boomersi rozpoczynają rozgrywkę z millenialsami, którzy starzeją się i wydają setki tysięcy na renowacje swoich domów

„Dzięki udziałowi w tym programie będę w znacznie lepszej sytuacji finansowej, aby w ciągu najbliższych kilku lat kupić dom, a także będę mogła myśleć o powiększeniu rodziny i posiadaniu dzieci” – powiedziała Woods.

Oprócz pomocy w tworzeniu stanowisk w inżynierii i informatyce, fundusze z ustawy CHIPS and Science Act będą napędzać rozwój zakładów produkcyjnych GlobalFoundries w Nowym Jorku i Vermont. W lutym firma ogłosiła planowane dofinansowanie w wysokości 1,5 miliarda dolarów z ustawy CHIPS Act na zwiększenie mocy produkcyjnych. Firma spodziewa się, że finansowanie, wraz ze środkami państwowymi i lokalnymi, pomoże w utworzeniu około 1500 miejsc pracy w produkcji i 9 000 w budownictwie w okresie realizacji planowanych projektów.

Sektory wytwórczy i budowlany borykają się ostatnio z niedoborami siły roboczej i starają się przyciągnąć do pracy nowych, młodszych pracowników.

„Wierzymy, że wyzwania, przed którymi stoimy podczas rekrutacji, można rozwiązać dzięki ekosystemowemu podejściu do rozwoju siły roboczej i uczynieniu naszej organizacji jednym z najlepszych miejsc do pracy dzięki naszej ofercie świadczeń” – powiedział Raman.

Nie przegap tych spostrzeżeń z CNBC PRO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *