Globalne perspektywy gospodarcze słabną, gdy wojna i epidemie rzucają cień

„Popyt będzie i będzie musiał zostać ograniczony poprzez anulowanie linii gotówkowych” – powiedziała. „W ostatnich miesiącach stało się to bardzo widoczne”.

Dodała, że ​​oprócz wojny, epidemii i rosnących stóp procentowych Chiny stoją w obliczu spowolnienia w sektorze nieruchomości, a brazylijska gospodarka może odczuć polityczne zawirowania związane ze zbliżającymi się wyborami.

Nowe dane pokazują, że wzrost gospodarczy i sprzedaż detaliczna Chin cofnąć sięPonieważ rząd narzuca kompleksowe zamknięcia w celu wyeliminowania wirusa Corona. Według Gavekal Dragonomics, firmy zajmującej się badaniami gospodarczymi, do 11 kwietnia 87 ze 100 największych miast w Chinach nałożyło jakąś formę ograniczeń ruchu.

Ograniczenia po raz kolejny zakłócają globalne łańcuchy dostaw elektroniki, części samochodowych i innych towarów oraz zniechęcają do importu ropy naftowej, żywności i towarów konsumpcyjnych do Chin. Chiny są największym na świecie importerem ropy, a niższy popyt spowodował w zeszłym tygodniu Międzynarodowa Agencja Energetyczna przyciąć jej oczekiwania Jeśli chodzi o wzrost popytu na ropę w tym roku do 1,9 miliona baryłek dziennie, ze wzrostu o 5,6 miliona baryłek dziennie w zeszłym roku.

Rosyjska inwazja na Ukrainę i sankcje nałożone w celu ukarania Moskwy również grożą wepchnięciem gospodarek europejskich w recesję. W zeszłym tygodniu prognostycy w największych instytutach gospodarczych w Niemczech spodziewany Całkowity europejski zakaz importu rosyjskiej energii spowodowałby w przyszłym roku spadek niemieckiej produkcji o 2,2 procent i wzrost inflacji do 7,3 procent, co jest rekordem dla powojennych Niemiec.

Oczekuje się, że wzrost światowego handlu również spowolni w tym roku. Światowa Organizacja Handlu oczekuje Globalny wolumen handlu towarami wzrośnie w tym roku o 3 procent, w porównaniu z poprzednią prognozą 4,7 procent. W zależności od tego, jak rozwinie się pandemia i wojna, wzrost handlu może wynieść zaledwie 0,5 procent lub zaledwie 5,5 procent, powiedział Ngozi Okonjo-Iweala, dyrektor generalny organizacji, na konferencji prasowej w ubiegły wtorek.

READ  Rynek mieszkaniowy potknął się: kupujący są chętni, ale sprzedających jest mało

Grupa spodziewała się, że wzrost światowego handlu odbije się w przyszłym roku do 3,4 procent, chociaż szacunki te również mogą ulec zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *