Pożar Home Depot: Władze zidentyfikowały Dillin Jaycruz Coke jako podejrzanego, który celowo wywołał 5 alarm w San Jose.

SAN JOSE, KALIFORNIA (KGO) – Na konferencji prasowej we wtorek prokurator okręgowy Santa Clara, Jeff Rosen, zidentyfikował podejrzanego aresztowanego 9 kwietnia za spowodowanie wybuchu 5-alarmu w zajezdni domowej w San Jose. Budowa i strata ponad 17 milionów dolarów w uszkodzeniach i materiałach.

DA Rosen powiedział, że 27-letni Dillin Jaycruz Coke z San Jose został aresztowany w piątek 15 kwietnia przez SJPD na podstawie nakazu.

Kiedy pojawił się w sądzie we wtorek, prokuratorzy zwrócili uwagę, że prawdziwym motywem pożaru, który spłonął w zajezdni Blossom Hill Road, była kradzież.

„Podejrzany, który wcześniej tego dnia ukradł przedmioty z pobliskiego sklepu Pass Pro, podpalił domowy magazyn i próbował opuścić sklep z wózkiem ze skradzionymi narzędziami” – powiedział dziennikarzom DA Rosen.

Wideo: Film pokazuje zwierzęta uciekające w bezpieczne miejsce podczas pożaru SJ Home Depot

Coca-Cola rzekomo podpaliła przejście, wózek próbował się wydostać z wieloma narzędziami, a Rosen wysiadł samochodem, powiedział Rosen.

Rosen powiedział, że Gogue kontynuował próbę napadu w East Bay Macy’s, gdy spłonął zatłoczony budynek o powierzchni 11 tysięcy stóp kwadratowych.

„Zaskakująco nikt nie został ranny w tych pięciu pożarach alarmowych, było tak gorąco i tak duże.

„W ciągu kilku dni policja San Jose i śledczy ATF złożyli wniosek o nakaz dla podejrzanego.

Według Rosena, Coke został oskarżony o kwalifikowane podpalenie, siedem przypadków poważnej kradzieży i trzy zarzuty drobnej kradzieży. Są to zarzuty, które mogą wsadzić Goku do więzienia na okres do 14 lat życia.

READ  Kevin McCarthy obiecał pozostać w wyścigu o stanowisko przewodniczącego Izby Reprezentantów USA wśród zaciekłej opozycji

Steven Clark, analityk prawny i były prawnik, powiedział ABC7 News, że „zdecydowanie jest to podpalenie w tym sensie, że najwyraźniej je podpalił”. A może chciałeś zmienić bezpieczeństwo?

Wideo: Specjaliści dzielą się spostrzeżeniami na temat procesu, gdy Fed pomaga w dochodzeniu w sprawie pożaru SJ Home Depot

Clark zastanawiał się nad zachowaniem mężczyzny. Od października 2021 do kwietnia 2022 z dokumentów sądowych wynika, że ​​Coke była podejrzana o kilka zarzutów kradzieży. Dokumenty opisują, jak kradł towary z różnych firm o wartości od 270 do 5000 dolarów.

„Popełnił wiele kradzieży i wydaje się, że robił to od dłuższego czasu, ale to niekoniecznie zmienia go w strażaka” – powiedział Clark. „Myślę też, że ludzie będą pytać, dlaczego ten pożar zaczął się w tak mały sposób – oczywiście w celu odwrócenia uwagi bezpieczeństwa – ale bardzo szybko zmienimy to, co widzimy”.

Jeśli korzystasz z aplikacji ABC7 News, Kliknij tutaj, aby oglądać na żywo

„Trudno nie mieć wszystkich informacji dostępnych do tej pory – jak dokładnie palił się ten ogień, a następnie jak szybko się rozprzestrzeniał.

Dodał, że nawet w chronionym miejscu taki pożar prawdopodobnie wystąpi.

„Wciąż pracujemy nad ustaleniem stanu systemów przeciwpożarowych w budynku” – powiedział główny minister.

Świadkowie, którzy rozmawiali z ABC7 News, powiedzieli, że nie było natychmiastowego alarmu przeciwpożarowego ani śladu aktywnych opryskiwaczy. Straż pożarna poinformowała, że ​​wszystkie dochodzenia są w toku.

„Obserwowaliśmy, jak dach zapalił się, zanim włączył się jakikolwiek alarm”, powiedział Jeff Baham, który był w środku podczas pożaru. „Trzy minuty po tym, jak wyszliśmy, ta ogromna mgła dymu ruszyła naprzód, a potem wszyscy wiedzieliśmy, że nadszedł czas, aby wyjść”.

„W tym przypadku, jeśli to prawda, nie ma represji w systemach zraszaczy… na przykład, co się stało? Czy było za dużo? Czy to nie wystarczyło? A może zostało zatrzymane?

READ  Po przesłuchaniu sędzia ustali przesuwającą się datę przesłuchania Trumpa w sprawie tajnych dokumentów

Dodał: „Można zatapiać systemy tryskaczowe – a w większych obiektach magazynowych – pożar jest tak duży, że system tryskaczowy nie ma możliwości jego ugaszenia. Więc to jest problem projektowy, to jest problem z ładunkiem palnym, to jest kod problem. A to wszystko są rzeczywiste czynniki.

Kiedy nadejdzie ten czas, wspomniana identyfikacja na końcu doprowadzi do daleko idących ulepszeń.

– To nie brzmi jak jedyny domowy magazyn w kraju, prawda? On dodał. „Nikt nie chce tego skopiować”.

Goku pojawił się w sądzie we wtorek po południu i został mianowany głównym ochroniarzem. Jego następny termin rozprawy to 1 czerwca o 13:30.

ABC7 News dotarło do domu po ogłoszeniu we wtorek. Firma wydała oświadczenie mówiące: „Mamy dług wdzięczności wobec pierwszych ratowników, straży pożarnej San Jose, policji i organizacji pokrewnych za szybką reakcję i śledztwo, które doprowadziły do ​​tego aresztowania. Przede wszystkim nikomu nie dziękowaliśmy. naszym towarzyszom za ich szybkie działanie i odwagę do szybkiej ewakuacji budynku, zapewniając, że nikomu nie stanie się krzywda.”

Copyright © 2022 KGO-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *