Głosowanie w sprawie impeachmentu przeciwko prokuratorowi generalnemu Teksasu Kenowi Paxtonowi: co warto wiedzieć

Śledź nasze aktualizacje na żywo Postępowanie w sprawie impeachmentu przez prokuratora generalnego Teksasu Kena Paxtona.

Zdominowana przez Republikanów Izba Reprezentantów Teksasu ma głosować w sprawie impeachmentu republikańskiego prokuratora generalnego Kena Paxtona w sobotę o godzinie 13:00.

Ponadpartyjne głosowanie odbyło się dwa dni później, ale kierowana przez Republikanów Izba Reprezentantów, p. Zalecił, aby Paxton został oskarżony o kilka wykroczeń, które mogłyby stanowić przestępstwo.

Prokurator Generalny przez lata zajmował się różnymi wyzwaniami prawnymi, prowadząc wiele dochodzeń z pewnymi konsekwencjami politycznymi. W piątek p. Paxton ponownie zaprzeczył jakimkolwiek wykroczeniom i wezwał zwolenników do „cichego” zabrania głosu podczas głosowania w sprawie impeachmentu na Kapitolu stanu.

Oto, co musisz wiedzieć.

Zanim został prokuratorem generalnym w 2015 roku, Warren Kenneth Paxton Jr. pracował jako prawnik i ustawodawca stanowy, służąc zarówno w Izbie Stanowej, jak i Senacie. Jego żona, Angela Paxton, sama stała się siłą polityczną, zdobywając miejsce w Senacie stanowym w 2018 roku.

Jako najwyższy funkcjonariusz organów ścigania w stanie, Mr. Paxton stał się orędownikiem problemów społecznych, które napędzają konserwatystów z Teksasu, stając się faktycznie głównym orędownikiem wojny kulturowej stanu. Nawet wśród lojalnych wyborców jego brutalny styl zraził niektórych republikańskich sojuszników.

Były prezydent Donald J. Trump z p. Sam Paxton był ściśle powiązany – i popierany – i wykorzystał swój urząd do zakwestionowania wyników wyborów w 2020 roku. Często stawiał prawne wyzwania działaniom administracji Bidena i był na czele wysiłków państw kierowanych przez Republikanów, by zakwestionować wysiłki prezydenta mające na celu złagodzenie niektórych ograniczeń migracji wzdłuż południowej granicy USA.

Wyborcy w listopadzie wybrali p. Paxton został ponownie wybrany na trzecią kadencję.

W 2020 r. p. Kilku starszych członków personelu Paxtona napisało listy z żądaniem zbadania działań ich pracodawcy. W interesie Nate’a Paula, przyjaciela Prokuratora Generalnego i darczyńcy politycznego, Mr. Pomocnicy oskarżyli Paxtona o korzystanie z jego biura.

READ  Broncos vs. Colts wynik: aktualizacje na żywo, statystyki meczów, skróty, transmisje „czwartkowej nocy piłki nożnej”

Bogaty inwestor w nieruchomości w Austin, Mr. Paul, po tym, jak agenci federalni dokonali nalotu na jego dom i biura w 2019 r., Mr. Skontaktowałem się z Paxtonem. Pan. Paxton podjął niezwykły krok i zezwolił na państwowe śledztwo, pomimo silnych sprzeciwów swojego personelu. Działania FBI. Wynajął do tego zewnętrznego adwokata, który przedstawiał się jako prokurator specjalny, chociaż śledczy komisji Izby Reprezentantów powiedzieli, że nie ma doświadczenia prokuratorskiego. Funkcjonariusze FBI nie skomentowali swojego śledztwa.

W tamtym czasie p. „Nigdy nie kierowała mną chęć ochrony darczyńcy politycznego ani nadużycia tego urzędu i nigdy tego nie zrobię” – powiedział Paxton w oświadczeniu.

W swoim liście z 2020 r. Współpracownicy Paxtona powiedzieli, że dopuścił się przekupstwa, nadużycia urzędu i innych „potencjalnych przestępstw”. Czterej asystenci przedstawili swoje obawy FBI i Strażnikom Teksasu.

Zgodnie z aktami prawnymi w sprawie czterech pomocników zgłosiło swoje obawy do biura prokuratora generalnego; Kilka tygodni później wszyscy zostali zwolnieni. Asystenci następnie złożyli sprawę, Mr.

W trakcie ścigania p. Zaprezentowano biuro Paxtona 374-stronicowy raport „AG Paxton nie popełnił przestępstwa” – zakończył. On również zakwestionował sprawę, ale Sąd apelacyjny w Teksasie orzekł przeciwko niemu. W lutym p. Paxton zgodził się zapłacić 3,3 miliona dolarów w ramach ugody z czterema byłymi starszymi doradcami.

Pytania o to, w jaki sposób zostanie wypłacona ugoda, skłoniły do ​​dalszego zbadania zarzutów z 2020 r.

Pan. Paxton zwrócił się do legislatury Teksasu o dofinansowanie w wysokości 3,3 miliona dolarów. Republikański mówca Tate Phelan, uważany za tradycyjnego konserwatystę, nie popiera wykorzystywania rządowych pieniędzy. Rozpoczęto dochodzenie Izby w sprawie zarzutów w celu zebrania informacji o roszczeniu finansowym, Mr. — powiedział rzecznik Phelana.

Pan. Wiele ustaleń śledczych dotyczących Paxtona było już publicznie znanych z zarzutów w sprawie pomocników. Ale głosowanie komisji Izby Reprezentantów w czwartek dostarczyło pierwszego oficjalnego orzeczenia w sprawie tych zarzutów: byli to Mr. Ustawodawcy stwierdzili, że to wystarczy, aby rozpocząć proces usuwania Paxtona z urzędu.

READ  George Santos: Prawnicy Departamentu Sprawiedliwości proszą FEC o zbadanie kongresmana z Nowego Jorku

Komitet złożony 20 artykułów aktu oskarżenia W czwartek p. przeciwko Paxtonowi. Przechodząc przez salę Izby, przewodniczący komisji, republikanin Andrew Moore, powiedział, że opisali „poważne przestępstwa”.

Artykuły autorstwa p. Zarzucają nadużycia wobec Paxtona, w tym przekupstwo, zaniedbanie obowiązków służbowych, utrudnianie pracy wymiarowi sprawiedliwości w toczącej się przeciwko niemu osobnej sprawie o oszustwo związane z papierami wartościowymi, składanie fałszywych oświadczeń w oficjalnych dokumentach i raportach oraz nadużycie zaufania publicznego.

Pan. Komisja stwierdziła kilka zarzutów, że Paxton wykorzystywał swoje biuro, by przynosić korzyści panu Ballowi, a później usunął ze stanowiska tych, którzy wypowiadali się przeciwko jego działaniom.

„Ponieważ Nate Paul zatrudnia kobietę, która miała pozamałżeński romans z kobietą,” Mr. Paxton powiedział, że skorzystał, a Roy F. i Pan przez Fundację Joan Cole Mitte. W artykułach zarzuca się również, że Ballin interweniował w pozwie wniesionym przeciwko firmom. Grupa Austin Nonprofit.

Federalne śledztwo wszczęte w wyniku skarg współpracowników o korupcję i działania odwetowe nie przyniosło jak dotąd żadnych zarzutów.

ale panie Paxton był pod zarzutem popełnienia przestępstwa przez większość swojej kadencji jako prokurator generalny stanu.

W 2015 roku, pierwszym roku jego urzędowania, p. Paxton został oskarżony o oszustwo związane z papierami wartościowymi i osadzony w więzieniu hrabstwa poza Dallas. Pan. Pojawiły się zarzuty, że Paxton wprowadzał w błąd inwestorów i klientów — na przykład nie informując inwestorów, że płaci prowizje od ich inwestycji, kiedy zajmował się papierami wartościowymi w latach poprzedzających objęcie stanowiska prokuratora generalnego.

Zaprzeczył, jakoby popełnił jakiekolwiek wykroczenie w tej sprawie, która nie została jeszcze zbadana.

Pan. Artykuły impeachmentu w tym tygodniu twierdzą, że pozew złożony przez darczyńcę kampanii Paxtona oskarżył go o skuteczne opóźnianie procesu i utrudnianie wymiaru sprawiedliwości w tej sprawie.

READ  Michael Avenatti skazany za kradzież od Stormy Daniels

W sobotę o godzinie 13.00 p. powiedział Paxton, przewodniczący śledztwa.

Impeachment oczekuje na przesłuchanie w Senacie stanowym w sprawie zarzutów, Mr. Paxton zostanie tymczasowo usunięty z urzędu, gdzie niektórzy z jego najbliższych współpracowników, w tym jego żona, będą zasiadać w ławach przysięgłych. Obrady Senatu mogą zostać opóźnione do czasu zakończenia zwykłej sesji ustawodawczej w poniedziałek. Senat może zebrać się ponownie, aby przeprowadzić rozprawę później, choć termin pozostaje niepewny.

Pan. Prawnik z biura Paxtona, Christopher Hilton, powiedział, że proces publikowania obciążających artykułów przez komisję był „całkowicie nieobecny” i że Mr. Dodał, że kwestie poruszone podczas udanej kampanii reelekcyjnej Paxtona zostały w pełni wyemitowane. .

W czymś, co wyglądało na zapowiedź możliwego prawnego zakwestionowania środków, Mr. Hilton powiedział również, że prawo w Teksasie zezwala na postawienie w stan oskarżenia tylko za zachowanie z poprzednich wyborów. Większość zarzutów w artykułach impeachmentu dotyczy zachowań, które miały miejsce przed tym czasem.

Raportowanie przyczyniło się Manny’ego Fernandeza, Miriam Jordan, Edgara Sandovala I Ricka Rojasa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *