Główna firma Tinder Match Group pozywa Google, zarzucając antykonkurencyjne zachowanie sklepu z aplikacjami

garnitur Dopasuj grupę (MTCH) To najnowsza skarga antymonopolowa do złożenia Google (Google) Po latach przyglądania się jej praktykom biznesowym. Pozew, który został złożony w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Północnego Dystryktu Kalifornii, twierdzi, że Google ma nie tylko monopol na dystrybucję aplikacji na Androida, ale także zmusza twórców aplikacji do zaakceptowania języka umowy, który blokuje ich w technologii płatności w aplikacji i wymaga by uiścić opłatę na rzecz Google.
„Te wygórowane opłaty zmuszają programistów do obciążania użytkowników wyższymi opłatami za ich usługi i korzystania z zasobów, które mogą zainwestować w naszych ludzi, naszą technologię i funkcje, których wymagają użytkownicy”, powiedział Match Group w swoim raporcie. Reklama. „Ponadto monopolizacja rynku płatności w ramach aplikacji wzmocni niemal całkowitą kontrolę Google nad ekosystemem Androida”.

W oświadczeniu dyrektor generalny Match Group, Shar Dubey, nazwał skargę „środkiem ostatniej szansy”, dodając, że Google powiedział Match, że jego aplikacje zostaną usunięte ze sklepu Google Play na początku czerwca, chyba że Match zastosuje się do zasady wprowadzonej w 2020, który wymaga aplikacji, aby korzystał wyłącznie z przetwarzania płatności w aplikacji Google.

„Nalegając na wyłączne korzystanie z rozliczeń w Google Play, Google stara się być pośrednikiem między użytkownikami a programistami i uniemożliwia Match Group świadczenie bezpośredniej obsługi swoim klientom w wielu ważnych sprawach” – powiedziała firma, argumentując, że Google „ nie pozostawił nam innego wyboru, jak tylko podjąć działania prawne ”.

W odpowiedzi Google powiedział W poście na blogu W poniedziałek Match Group po prostu próbuje pozbyć się płacenia za usługi oferowane przez Google w ramach swojej platformy.

Google powiedział, że zdecydowana większość aplikacji w sklepie Google Play nie płaci żadnych opłat, a aplikacje Match Group znajdują się wśród 3% na jego platformie. Co więcej, dodał Google, Match miał „dużo czasu”, aby dostosować się do zmian ogłoszonych przez Google w 2020 roku.

READ  S&P 500 zamknął się w środę wyżej, a Nasdaq zwyżkował o 2%, gdy inwestorzy spojrzeli poza podwyżkę stóp procentowych Fed.

„Jako platforma zawsze staramy się współpracować z partnerami w dobrej wierze, aby rozwijać i rozwijać ekosystem, ale będziemy stanowczo sprzeciwiać się fałszywym atakom na naszą działalność, zwłaszcza gdy narażają użytkowników na ryzyko i naszą zdolność do dalszego narażania inwestycji w i służenie społeczności programistów” — napisał Wilson White, wiceprezes Google ds. rządowych i porządku publicznego.

Pozew Match Group jest podobny do pozwu złożonego przez Epic Games, twórcę „Fortnite”, który pozwał Apple i Google w związku z podobnymi roszczeniami. w przeciwnym razie publicznysędzia federalny orzekł na korzyść Apple i przeciwko Epic, chociaż jego decyzja jest przedmiotem odwołania.
Duże firmy technologiczne, w tym Apple i Google, obniżyły w ostatnich latach niektóre opłaty za sklepy z aplikacjami, w związku z rosnącymi skargami ze strony twórców aplikacji i decydentów. Na przykład w tym roku Google obniżył opłatę za subskrypcje w aplikacji z 30% do 15%. W 2020 roku Apple ogłosił nową wersję Program dla młodych programistów To obniża ich prowizję do 15%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *