Grupa Franczyzowa rozważa obniżenie stawki Kohla do prawie 50 USD za akcję z 60

Ludzie chodzą w pobliżu wejścia do sklepu Cole’a 7 czerwca 2022 r. w Doral na Florydzie. Kohl’s ogłosił, że rozpoczął negocjacje na wyłączność z Grupą Franczyzową, która proponuje zakup detalisty za 60 USD za akcję.

Joe Riddell | Obrazy Getty

Detaliczna spółka holdingowa grupa franczyzowa Obciąża swoją szerokość przez proszek antymonowy do prawie 50 dolarów za akcję z około 60 dolarów, według osoby zaznajomionej z rozmową.

Akcje Kohla spadły o ponad 8% w środę po południu do około 39 dolarów za akcję. Pod koniec maja handlowali już na poziomie 34,64 USD.

Osoba, która poprosiła o anonimowość, ponieważ rozmowy są prywatne i trwają, powiedziała The Franchise Group, właściciel The Vitamin Shoppe, i inni detaliści aktywnie badają, czy zakup Kohla jest najlepszym przypadkiem wykorzystania kapitału Grupy Franczyzowej. Osoba ta powiedziała, że ​​firma jest coraz bardziej zaniepokojona tym, że środowisko dla niektórych detalistów może się stamtąd pogorszyć, zwłaszcza jeśli Stany Zjednoczone wejdą w recesję.

Osoba ta dodała, że ​​grupa franczyzowa umówiła się na finansowanie z pożyczkodawcami. Ale firma, prowadzona przez dyrektora generalnego Briana Kahna, waży teraz mniej, ponieważ detaliści ogólnie borykają się z rozdętymi zapasami i rosnącymi cenami.

sprzedawca dużych ilości celowanie Powiedział na początku tego miesiąca, że ​​będzie to wymagało krótkoterminowego uderzenia w zarobki, ponieważ anuluje zamówienia i Rozróżnij niechciane towary Przed pracowitymi okresami powrotu do szkoły i zakupów. Analitycy przewidują, że wielu detalistów odczuje podobny cios, a może to być jeszcze większy cios dla tych, którym nie udało się usunąć produktów z półek.

Na początku tego miesiąca grupa franczyzowa Proponuje ofertę za 60 dolarów za akcję dla Kohla przy wycenie prawie 8 miliardów dolarów. Obie firmy weszły następnie w wyłączne trzytygodniowe okno, podczas którego można było potwierdzić wszelkie środki należytej staranności i ostateczne ustalenia dotyczące finansowania. Wygasa w ten weekend.

READ  Graham w sprawie nowojorskiego projektu ustawy o otwarciu Chick-fil-A w niedziele: „Przed nami piekielna bójka”

Sieć supermarketów poza centrami handlowymi została najpierw wezwana do rozważenia sprzedaży lub innej alternatywy w celu zwiększenia ceny akcji Na początku grudnia 2021 r. przez nowojorski fundusz hedgingowy Engine Capital. W tym czasie akcje Kohla kosztowały około 48,45 USD.

Następnie, w połowie stycznia, aktywista funduszu hedgingowego Macellum Advisors lobbował Kohl’s rozważyć sprzedaż. Dyrektor generalny Macellum, Jonathan Doskin, twierdził, że prezesi „fundamentalnie źle zarządzają biznesem”. Powiedział też, że Kohl ma jeszcze duży potencjał, by otworzyć swoją nieruchomość.

Na początku tego roku Kohl’s Otrzymałem ofertę 64 USD za akcję od firmy Acacia Research wspieranej przez Starboard, ale uznałem ją za zbyt niską.

w połowie maja Kohl donosi, że jego trzymiesięczny okres sprzedaży zakończył się 30 kwietnia Spadł do 3,72 miliarda dolarów z 3,89 miliarda dolarów w 2021 roku.

Detalista obniżył swoje zarobki i prognozy przychodów w całym roku podatkowym, dyskredytując również potencjalną transakcję.

Przedstawiciele Kohl’s i Franchise Group nie odpowiedzieli od razu na prośby CNBC o komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *