Biden naciska Kongres na trzymiesięczne wakacje podatkowe

WASZYNGTON – Prezydent Biden wezwał w środę Kongres do zawieszenia się Federalny podatek od gazuPodczas gdy ekonomiści i prawodawcy po obu stronach wątpili, by ten ruch miał duże znaczenie, Amerykanie podjęli próbę „odetchnięcia” od rosnących cen paliw.

Podczas popołudniowego przemówienia, na krótko przed wyborami w połowie kadencji, wezwał do podniesienia podatków federalnych – 18 centów za galon na benzynę i 24 centy za galon na olej napędowy – do końca września. Biden zapytał Kongres. Prezydent wezwał stany do zawieszenia własnych podatków od gazu w nadziei na złagodzenie problemów gospodarczych, które przyczyniły się do spadku jego reputacji.

„W pełni rozumiem, że samo wakacje podatkowe nie rozwiążą problemu” – powiedział. powiedział Biden. „Ale przyniesie to natychmiastową ulgę rodzinom. Możemy trochę odetchnąć, kontynuując prace nad obniżką cen w dłuższej perspektywie.

Jednak Biały Dom staje w obliczu trudnej walki o uzyskanie zgody Kongresu na to święto. Administracja i niektórzy demokraci z Kongresu działają od miesięcy O takim zawieszeniu dyskutowanoRepublikanie są temu szeroko przeciwni i oskarżają administrację o podważanie sektora energetycznego. Pan w tym mówca Nancy Pelosi. Nawet członkowie własnej partii Bidena wyrazili obawę, że firmy wchłoną większość oszczędności, a niewiele zostawią konsumentom.

Senator z Kentucky, Mitch McConnell, przywódca republikanów, szybko odrzucił apel prezydenta o zawieszenie podatków. „Wielki nowy pomysł tej administracji to głupi plan, który starsi członkowie jego własnej partii już zestrzelili z góry” – powiedział.

Powiedział, że chce zapewnić konsumentom korzyści z zakazu podatków federalnych. powiedział Biden. Administracja szacuje, że kilka możliwych kroków – obniżki podatków, zawieszenie państwowych podatków na gaz i zwiększenie zdolności rafineryjnych spółek naftowych – obniży ceny gazu o co najmniej 1 USD za galon.

Krytycy kwestionowali jednak skuteczność święta podatkowego od gazu, odrzucając je jako coś więcej niż tylko pesymistyczną próbę pokazania przez Biały Dom i bezbronnych Demokratów, że partia skupia się na finansowym bólu Amerykanów.

Ekonomiści i niektórzy członkowie Kongresu skrytykowali pomysł obniżenia federalnego podatku od gazu jako daremny krok rządu, biorąc pod uwagę dochody poświęcone na próbę zapewnienia łagodnej ulgi konsumentom. Jego wpływ na nich będzie minimalny: podatek to teraz ułamek ceny pompy, mniej niż 5 proc. całkowitych kosztów, a Amerykanie nawet nie zauważą, że nie istnieje.

READ  Awaria Reddit: Tysiące społeczności w sieci społecznościowej zgasły, by zaprotestować przeciwko kontrowersyjnej nowej polityce

„Nie sądzę, że to przesuwa igłę w kierunku chęci kupowania więcej i nie oszczędza im całych pieniędzy” – powiedział Garrett Golding, ekonomista biznesu w Banku Rezerwy Federalnej w Dallas. „Wydaje się, że robi się coś, aby obniżyć ceny gazu, ale nie do końca”.

W tym roku inwazja Rosji na Ukrainę prezydenta Władimira V. Ceny ropy naftowej i paliw rafinowanych wzrosły do ​​najwyższego od 14 lat poziomu z powodu sankcji nałożonych na Putina i wznowienia użytkowania energii, gdy Stany Zjednoczone odbudowują się po epidemii koronawirusa. Biały Dom coraz częściej obwinia Rosję za wzrost cen Strategia, która niewiele robi, aby złagodzić stres Wśród Amerykanów. Po osiągnięciu w tym miesiącu 5 USD, średnia krajowa dla zwykłej benzyny wyniosła 4,95 USD za galon w środę, według AAA.

Pan. Biden uwolnił strategiczne rezerwy ropy naftowej i zawiesił letnią sprzedaż nadwyżek mieszanek benzyny z etanolem w celu złagodzenia letnich podwyżek cen, z których działacze na rzecz klimatu nie byli jeszcze zadowoleni z powodu załamania się prezydenckiego pakietu klimatyczno-społecznego.

Kongres nie podniósł federalnego podatku od gazu od 1993 roku. Ale też nie podniósł podatku. Podatki od benzyny i oleju napędowego stanowią obecnie większość funduszy federalnych wykorzystywanych do budowy i utrzymania autostrad – 36,5 miliarda dolarów w 2019 roku Chociaż w ostatnich latach wydatki przewyższały przychody z zobowiązań.

To znaczy Pan Ostatni ruch Bidena, mający na celu rozwiązanie problemu politycznej słabości, może podważyć finansowanie jednego z jego głównych osiągnięć legislacyjnych podczas jego kadencji: inwestycji w infrastrukturę.

„Nie obniżyłem podatku na gaz ze względu na tamtejszą infrastrukturę” – powiedział w środę senator Shelley Moore Capito, republikanin z Wirginii Zachodniej.

„Myślę, że to rozwiązanie tymczasowe” – powiedziała pani Capito. „Ale tak, ludzie mówili: »Zrób coś«”.

Senator z Florydy Rick Scott, szef wydziału ds. kampanii republikańskiej w Senacie, kwestionował, gdzie rząd federalny generalnie widzi dochody z podatku od gazu, który wspiera budowę dróg, mostów i innych projektów infrastrukturalnych w jego stanie.

„Jaki koszt zamierzamy obniżyć?” Powiedział, że propozycja zawieszenia podatku „pokazuje, że Demokraci wiedzą, że są w poważnych tarapatach”.

Pan. Biden starał się złagodzić te obawy we wtorek.

„Spójrz, będzie to miało pewien wpływ, ale nie będzie miało wpływu na duże budowy dróg i poważne naprawy” – powiedział dziennikarzom, dodając, że jest dużo w zarządzaniu. Umiejętność utrzymania dróg.

Zatrzymanie podatków będzie kosztować około 10 miliardów dolarów. Menedżerowie wyższego szczebla powiedzieli, że Biden poprosi Kongres o utopienie innych pieniędzy, aby zrekompensować stratę.

Eksperci kwestionowali jednak, na ile wakacje podatkowe przyniosą konsumentom korzyści, gdy globalny popyt na ropę i załamane ceny rynkowe wzrosną.

„Cokolwiek myślisz o specyfice lutowego święta podatkowego od gazu, to w tej chwili zły pomysł” – powiedział Jason Furman, przewodniczący Rady Doradczej ds. Gospodarczych pod rządami prezydenta Baracka Obamy. Opublikowano na TwitterzeTwierdzą, że przemysł naftowy zachowa większość swoich oszczędności w kieszeni.

Na przykład, nawet jeśli wszystkie korzyści zostałyby przeniesione na konsumenta, gdyby właściciel Forda F-150 jeździł 20 mil na tysiąc mil miesięcznie, około 9 USD zostałoby zaoszczędzonych, gdyby federalny podatek od gazu został wstrzymany.

Eksperci postępowi i energetycy zasugerowali alternatywy Gładki Szoki cen gazu lub syfon wyłączony Koncerny naftowe i rafinerie czerpały ogromne zyski, podczas gdy podaż była ograniczona. Hillary Clinton w kampanii prezydenckiej w 2008 r., gdy inflacja zbliża ceny do punktu Proponowane Połączenie wakacji gazowych z podatkiem od zysków spółek naftowych.

Ale z ograniczonych narzędzi dostępnych rządowi federalnemu do obniżania cen gazu, podniesienie podatków najbardziej odbiłoby się na Amerykanach.

READ  Książę Harry i Meghan obwiniają katastrofalny pościg paparazzi w Nowym Jorku

„Jest to kwestia niepokojąca elektorat. Jest to coś, o co martwią się politycy” – powiedział Eric Muhlecker, profesor nadzwyczajny ekonomii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis.

Dr. Muehleggera Badania Stwierdzono, że kierowcy dostosowują swoje zużycie do zmian cen gazu, zamiast wprowadzać zmiany rynkowe o tej samej wielkości.

Demokratka z New Hampshire, senator Maggie Hassan, która stoi w obliczu trudnej próby reelekcji, wezwała wyborców do udzielenia pomocy wyborcom. Biden powiedział, że chce iść dalej. W oświadczeniu powiedział, że Biały Dom powinien iść naprzód z rocznym zawieszeniem podatku od gazu zamiast trzech miesięcy.

„Będę nadal naciskał na moich kolegów w Kongresie, aby zrezygnowali z podatku od gazu i nadal nakłaniałem prezydenta do podjęcia działań administracyjnych w celu natychmiastowego obniżenia kosztów energii w gospodarstwach domowych” – powiedział.

Ponieważ podatki i taryfy stanowe stale rosną, stany mają większe możliwości obniżania cen gazu średnio o około 38 centów za galon. Do tej pory wakacje w zakresie podatku od gazu minęły trzy stany: Maryland, Georgia i Connecticut. Nowy Jork Zawieszony Jego linia na początku tego miesiąca i Floryda Podniesie się Jego podatek za miesiąc październik.

Jednak producenci i sprzedawcy benzyny często odniosą pewne korzyści. A Analiza Według ekonomistów z modelu budżetowego Ben Wardena z University of Pennsylvania, w stanach, w których ceny gazu zakończyły się wakacje, od 58 do 87 procent wartości zawieszonego podatku od gazu płaci się konsumentom, a resztę przejmują dostawcy. Zawieszenie federalne byłoby zbyt małe i mogłoby zostać przyćmione przez parującą cenę bazową ropy, która spadła w zeszłym tygodniu.

Pan. Biden planuje w środę zaatakować firmy naftowe. Menedżerowie są oskarżani o poszukiwanie zysku I „zaostrza ból” dla konsumentów. Rafinerie na całym świecie dodały mniej niż 1% swoich zdolności produkcyjnych, mimo że rafinerie mają problemy z nadążaniem za rosnącym popytem.

Emily Cochrane, Katie Edmundson I Stephanie Loy Raport wniesiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *