Gruzja vs. Wynik stanu Ohio: Dawgs utrzymuje obronę tytułu dzięki odważnemu powrotowi College Football Playoff

ATLANTA — Stan Georgia nr 1 miał passę porażek przez większą część rozgrywek Peach Bowl 2022, po oszałamiającym zwycięstwie 42-41 nad numerem 4 w stanie Ohio w półfinale College Football Playoff. Zwycięstwo wysyła obrońców tytułu Bulldogs na Mistrzostwa Narodowe CFP, gdzie zmierzą się z numerem 3 TCU w poniedziałek, 9 stycznia w Inglewood w Kalifornii.

Kopacz ze stanu Ohio, Noah Ruggles, spudłował rzut do kosza z gry z 50 jardów po tym, jak heroiczna jazda do przodu z Georgii postawiła Buckeyes na pozycji do potencjalnego zwycięskiego rzutu z gry w ostatniej minucie.

Buckeyes prowadzili 38-24 na początku czwartej kwarty, a mając szansę na odzyskanie prowadzenia dwoma posiadaniami na mniej niż 4 minuty przed końcem, obrona Bulldogs wpadła na duży podpórkę, która pchnęła Ohio State do bramki z gry. -35 z 2:43 do końca.

Stamtąd rozgrywający z Georgii, Stetson Bennett IV, prowadził przez wieki dążenie do utrzymania niepokonanych Dawgs. Bennett uderzył Adonai Mitchell, zdobywając przyłożenie na 10 jardów na 54 sekundy przed końcem, co dało Georgii pierwsze prowadzenie od drugiej kwarty.

Ohio State miał jeszcze dwie przerwy na żądanie, a rzut z gry wystarczył, by znaleźć się w zasięgu. Pomimo poruszania się w czwartej kwarcie bez prowadzącego szerokokątnego Marvina Harrisona Jr., wyszedł pod koniec trzeciej kwarty po dużym trafieniu w strefie końcowej.

Buckeyes strzelili więcej goli przeciwko Dawgs niż jakakolwiek inna drużyna w tym sezonie, ale ostatecznie nie udało im się w dzielnej próbie odkupienia po żenującej porażce z Michigan, która zakończyła sezon zasadniczy.

Przedstawione przez „Listonosz”

Stroud pokonał Bennetta przez całą noc i był absolutnie spektakularny ręką i nogami dla Buckeyes. Ale kiedy to miało największe znaczenie, Bennett dostarczył kolejnego bajkowego momentu dla swojej wspaniałej kariery. Były walk-on, który słynął z objazdu przez junior college, zanim wrócił na drugi sezon z Bulldogs, osiągnął największy powrót w czwartej kwarcie w historii CFP.

READ  COVID-19 jest związany z „znaczącym, szkodliwym” wpływem na mózg, jak wykazały badania w Wielkiej Brytanii

Bulldogs pokonali Ohio State 18-3 w ciągu ostatnich 15 minut, a Bennett wykonał 10 z 12 podań w kadrze. Znalazł Arian Smith szeroko otwarty na przyłożenie 76 jardów, aby uzyskać 38-35 w połowie kwarty, a następnie zakończył uderzeniem do Mitchella. Bennett zakończył 23 z 34 na 398 jardów z trzema przyłożeniami, przechwyceniem i szybkim przyłożeniem, jednocześnie zdobywając tytuł MVP meczu.

Świetna postawa, gdy ma to największe znaczenie

Gruzja jest krajem nr. 2 wszedł z obroną punktową pozwalającą na zaledwie 12,8 punktów na mecz – ale Buckeyes zdobyli 28 punktów w samej pierwszej połowie. Jednak kiedy żetony spadły, Georgia wymyśliła kilka kluczowych przystanków. Co dziwne, wskazówka od trenera Georgii Kirby’ego Smarta na 8:58 przed końcem pomogła uratować grę Dawgs.

Stając twarzą w twarz z czwartym i pierwszym na własnej linii 34 jardów, Buckeyes ustawiają się do puntu, zanim wykonają udaną sztuczkę. Jednak w miarę rozwoju gry stało się jasne, że Smart ogłosił przerwę na żądanie tuż przed snapem. Personel Georgii wywęszył podróbkę na czas, a Buckeyes faktycznie zdecydowali się na przebicie po przerwie.

Uderzenie Bennetta z 76 jardów do Smitha w pierwszej grze następnego przejazdu UGA. W następnym posiadaniu Ohio State, Buckeyes zmierzyli się z drugim i piątym na 18-jardowej linii Georgia i dobrze poruszali się piłką nożną, mając szansę na objęcie prowadzenia 45-35. Bulldogs podkręcili presję i pokonali Strode’a przez 12 rund. Ohio State zdecydowało się na bramkę z gry, która otworzyła drzwi Bennettowi i ofensywie w Georgii.

Poważne kontuzje obu drużyn

Kate Stover ze stanu Ohio opuściła mecz i została zabrana do lokalnego szpitala ze skurczami pleców po jednym złapaniu na 7 jardów. Senior wszedł z 35 przyjęciami na 399 jardów i pięcioma przyłożeniami. Pod koniec trzeciej kwarty Harrison Jr. uderzył mocno w tył pola punktowego i potrzebował pomocy medycznej na boisku. Nie wrócił po zebraniu pięciu połowów na 106 jardów i dwóch przyłożeniach. Nieobecność Strode’a utrudniła Buckeyes, gdy próbowali ustawić swoją drużynę na zwycięski wynik w ostatniej minucie.

READ  Akcje BA rosną: Boeing sprzedaje 200 odrzutowców Dreamliner United Airlines w „historycznej” transakcji

Chociaż Georgia przywróciła Mitchella do gry po tym, jak opuściła większość sezonu z powodu kontuzji, Bulldogs szybko stracili kolejny główny cel, gdy Darnell Washington odszedł w pierwszej połowie i nie wrócił. Potężny junior z wąskiej końcówki wykonał jeden chwyt na 9 jardów, zanim wystartował. Jego postawa będzie ogromna dla College Playoff National Championship, podobnie jak szerokokątny Ladd McConkey, który wyraźnie utykał przez grę z powodu kontuzji kolana.