Gubernator: Poszukiwanie ofiar powodzi w Kentucky może zająć tygodnie, burza zabija co najmniej 19

Zespoły poszukiwawczo-ratownicze wspierane przez Gwardię Narodową szukały w piątek osób zaginionych w rekordowej powodzi, która zniszczyła całe społeczności w niektórych najbiedniejszych częściach Stanów Zjednoczonych. Kentucky Urzędnicy powiedzieli, że zginęło co najmniej 19 osób, a gubernator spodziewał się, że liczba ta wzrośnie. Znalezienie ofiar może zająć tygodnie.

Gubernator Andy Beshear powiedział, że zginęło 16 osób, w tym co najmniej sześcioro dzieci. Wśród zmarłych są Czworo dzieci z jednej rodziny w hrabstwie KnottKoroner okręgowy powiedział w piątek.

Po komentarzach Besheara, koroner hrabstwa Breathitt powiedział CBS News, że trzy dodatkowe osoby zginęły w powodzi.

„To trudne” – powiedział gubernator dziennikarzom podczas briefingu w piątek po południu. „Wciąż jest ciężko dla tych rodzin i tych społeczności, więc módlcie się dalej. Jest o wiele więcej, o wiele więcej niewyjaśnionych. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby je wszystkie znaleźć”.

Beshear powiedział, że liczba ofiar śmiertelnych na początku piątku „będzie znacznie wyższa”. Powiedział, że władze mogą zaktualizować liczbę ofiar śmiertelnych „na kilka następnych tygodni” później.

Potężne wody powodziowe pochłonęły miasta, zatapiały zatoczki i strumienie w dolinach i wąwozach Appalachów, zatopiły domy i przedsiębiorstwa, pozostawiły pojazdy w bezużytecznych stosach i zmiażdżyły sprzęt biegowy i gruz na mostach. Lawiny błotne zalały ludzi na stromych zboczach, pozostawiając tysiące klientów bez prądu.

„Wciąż mamy wiele do zrobienia” – powiedział Jerry Stacey, kierownik ds. nagłych wypadków w najbardziej dotkniętym hrabstwie Kentucky hrabstwie Perry. „Nadal mamy zaginionych ludzi”.

Powodzie we wschodnim Kentucky
Zalane domy wzdłuż pętli krzyżowej KY-15 od North Fork of the Kentucky River 28 lipca 2022 r.

Arden S. Barnes / The Washington Post przez Getty Images


Wody powodziowe przetoczyły się przez teren tak gwałtownie i szybko, że mieszkańcy, jeszcze dochodzący do siebie po poprzednich powodziach, nie mieli czasu na ewakuację.

„Straciłem wszystko – dwa razy” – powiedział Dennis Cross w rozmowie z WKYT-TV. „To sprawia, że ​​jest podwójnie oczywiste, że straciłem wszystko i nie jestem jedyny”.

Ekipy ratunkowe przeprowadziły w czwartek 50 ratownictwa lotniczego i setki ratownictwa wodnego, a wiele innych nadal potrzebuje pomocy, powiedział gubernator. „To nie tylko trwająca katastrofa, to ciągłe poszukiwania i ratownictwo. Niektóre obszary nie będą miały wody do jutra”.

Określenie liczby osób nieuwzględnionych w usługach komórkowych i elektryczności na obszarze objętym katastrofą jest trudne, powiedział: „Jest tak powszechny, że nawet dla władz lokalnych wyzwaniem jest zebranie tych liczb”.

Ponad 290 osób znalazło schronienie, powiedział Beshear. Wysłał oddziały Gwardii Narodowej do najbardziej dotkniętych obszarów. Trzy parki utworzyły schronienia, a zniszczenia mienia były ogromne, powiedział gubernator na otwarciu Internetowy portal darowizn Dla ofiar. Prezydent Biden wezwał do wyrażenia poparcia dla długich wysiłków na rzecz odbudowy, które według Besheara potrwają ponad rok, aby w pełni odbudować.

„To najgorsze, jakie mieliśmy od jakiegoś czasu”, powiedział WKYT-TV dyrektor ds. zarządzania kryzysowego w Breathitt County, Chris Friley. Wciąż jest wiele miejsc niedostępnych dla ekip ratowniczych.”

Dyspozytorzy hrabstwa Perry powiedzieli WKYT-TV, że powodzie zmyły drogi i mosty oraz zburzyły domy z fundamentów. Miasto Hazard powiedziało, że ekipy ratownicze były w nocy, wzywając ludzi na Facebooku, aby trzymali się z dala od dróg i „modlili się o przerwę w deszczu”.

Pan. Ale też Ogłoszono katastrofę federalną Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego wyznaczyła urzędnika do koordynowania działań naprawczych i wysyłania pieniędzy na pomoc do kilkunastu hrabstw Kentucky.

Beshear zaplanował zwiedzanie obszaru katastrofy w piątek, ale przełożył to ze względu na niebezpieczne warunki na lotnisku, na którym planowali wylądować, podało jego biuro. Następnie obserwował powódź z helikoptera. On Tweeted „Nadal jest druzgocące być świadkiem tej sytuacji” i dodał, że jest to „długa droga do wyzdrowienia”.

Po nieustannych deszczach przez ostatnie kilka dni, w piątek spadło jeszcze więcej deszczu. Burza sprawiła, że ​​woda spływała po zboczach wzgórz i tryskała ze strumieni, zalewając drogi i zmuszając ratowników do korzystania z helikopterów i łodzi, aby dotrzeć do uwięzionych ludzi. Powódź uszkodziła również części Zachodniej i południowej Zachodniej Wirginii.

„Są setki rodzin, które straciły wszystko” – powiedział Beshear. „A wiele z tych rodzin nie ma zbyt wiele na początku. Więc to nadal boli. Ale będziemy tam dla nich”.

odporność.US Wschodnie Kentucky, Zachodnia Wirginia i Wirginia zgłosiły ponad 31 000 klientów pozbawionych zasilania w piątek wieczorem, z większością wyłączeń w stanie Kentucky.

Van Jackson sprawdza swojego psa, Jacka, który utknął w kościele przez powódź po dniu ulewnego deszczu w Garrett, Kentucky, 28 lipca 2022 roku.
Van Jackson sprawdza swojego psa, Jacka, który utknął w kościele przez powódź po dniu ulewnego deszczu w Garrett, Kentucky, 28 lipca 2022 roku.

Sieć Pat McDonough / USA TODAY za pośrednictwem Reuters


Ekipy ratownicze pracowały, aby dotrzeć do ludzi w Wirginii i Zachodniej Wirginii, gdzie drogi były nieprzejezdne. Zalanie powalonych drzew, wyłączenie zasilania i zamknięcie dróg w sześciu hrabstwach w Zachodniej Wirginii. Gubernator Glenn Young ogłosił również stan wyjątkowy, aby pomóc Wirginii zmobilizować zasoby na zalanych obszarach południowo-zachodniej Wirginii.

„Ponieważ spodziewane są większe opady deszczu w ciągu najbliższych kilku dni, chcemy pochylić się do przodu, zapewniając więcej zasobów, aby pomóc poszkodowanym” – powiedział Youngin w oświadczeniu.

Według National Weather Service kolejna burza może zwiększyć nieszczęście mieszkańców dotkniętych powodzią Św. LudwikMissouri, piątek może przynieść więcej burz dla Appalachów na początku przyszłego tygodnia.


Deszcz nie ustaje, gdy powodzie w Kentucky ustępują

00:54

Brandon Ponds, meteorolog zajmujący się pogodą w Jackson w stanie Kentucky, powiedział, że najbardziej dotknięte obszary wschodniego Kentucky otrzymały od 8 do 10 1/2 cala w 48-godzinnym okresie kończącym się w czwartek. Ulewny deszcz spadł w nocy w niektórych obszarach, w tym w okręgu Martin, powodując nowe ostrzeżenie o powodziach na kolejne 3 cale w piątek.

North Fork of the Kentucky River wzniósł się, by pobić rekordy w co najmniej dwóch miejscach. Jak powiedział Bonds, wodomierz w Whitesburgu zarejestrował 20,9 stopy, ponad 6 stóp powyżej poprzedniego rekordu, a rzeka ustanowiła rekord w Jackson na 43,5 stopy.

Crystal Holbrook miała dość czwartku, gdy jej rodzina biegała przez całą noc, by przenosić pojazdy, przyczepy kempingowe, przyczepy i sprzęt, ponieważ szybko wzbierające wody zagrażały Jacksonowi. „Wyższy teren staje się trochę twardszy” – powiedziała.

W Whitesburg w stanie Kentucky powódź napłynęła do Appleshop, centrum sztuki i edukacji słynącego z promowania i ochrony historii i kultury regionu.

„Tak naprawdę nie znamy pełnego zakresu szkód, ponieważ nie mogliśmy bezpiecznie wejść do budynku ani naprawdę się do niego zbliżyć” – powiedział Meredith Skalos, dyrektor ds. komunikacji. „Wiemy, że część naszych materiałów archiwalnych zalała z budynku ulice Whitesburga”.

READ  Tropikalna burza Brett nieznacznie się wzmacnia, ale prognozuje się, że nie będzie już huraganem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *