Gwiazda Philadelphia 76ers, Joel Embiid, traci 70 punktów na Spurs

FILADELFIA — Joel Embiid zdobył 70 punktów, przewyższając Wilta Chamberlaina i ustanawiając nowy rekord franczyzy pod względem punktów w jednym meczu, prowadząc Philadelphia 76ers do zwycięstwa 133-123 nad San Antonio Spurs i debiutantem Victorem Vembaniyamą w poniedziałek w Wells Fargo Centrum. .

Według ESPN Stats and Information Research, wynik Embiida – 70 punktów, 18 zbiórek i 5 asyst – był bezprecedensowy w historii NBA. Oprócz ustanowienia nowego rekordu osobistego i franczyzowego, Embiid pobił w tym sezonie wielkiego gracza Milwaukee Bucks, Giannisa Antetokounmpo, zdobywając 64 punkty w meczu przeciwko Indiana Pacers, zdobywając najwięcej punktów w jednym meczu.

Embiid pobił rekord zespołu, jadąc od wybrzeża do wybrzeża pod koniec czwartej kwarty, kończąc legendarny występ, w wyniku którego zdobył 24 punkty w pierwszej kwarcie i 34 punkty w pierwszej połowie, a jego poprzedni rekord w karierze wynosił 59 punktów. – zeszłoroczny mecz z Utah Jazz – zakończył się stratą trzech punktów w trzeciej kwarcie.

W tym momencie pozostaje tylko pytanie, czy Embiid powróci w czwartej kwarcie, czy też ostatnie 12 minut spędzi na ławce rezerwowych – coś, co robił już kilka razy w tym sezonie.

San Antonio natomiast nie miało już sił po znakomitym występie Wembanayamy, który zdobył 33 punkty i miał siedem zbiórek, co wywołało wielką radość, gdy Embiid wrócił do gry na 6:38 przed końcem zawodów.

Embiid został natychmiast sfaulowany przez Jeremy’ego Sochana podczas jego pierwszego ofensywnego posiadania w tej kwarcie, wykonując zarówno rzuty wolne, jak i ustanawiając nowy rekord w karierze. Publiczność miała nadzieję, że aktualny MVP NBA przejdzie do historii — fani wygwizdywali kolegę z drużyny Embiida, Danuela House’a Jr., gdy House w połowie kwarty rzucił za trzy punkty z rzutu rożnego.

READ  Google Stadia zostanie wycofane w 2023 r., a wszystkie zakupy zostaną zwrócone

Embiid ostatecznie wyrównał poprzedni rekord Chamberlaina, wynoszący 68 punktów, dwoma rzutami wolnymi na 1:57 przed końcem, pobijając swój rekord serii od wybrzeża do wybrzeża. Dokończył mecz w 36 minut i 38 sekund.

To sprawiło, że konferencja prasowa trenera Hall of Fame Gregga Popovicha przed meczem wydawała się prorocza.

Zapytany, czy Sochan mógłby pomóc chronić Vembanyamę Embiida, trener Spurs powiedział: „Nie sądzę, że to, co zrobimy, ma znaczenie”.