Riot Games zwalnia ponad 500 pracowników

Po tym, jak w zeszłym roku w branży gier wideo zwolniono ponad 9 000 pracowników, rok 2024 będzie kontynuacją tego trendu, a liga legend Riot Games jest tego najnowszym przykładem. W poniedziałkowy wieczór, Firma ogłosiła „Ponownie skupiamy się na mniejszej liczbie projektów o dużym wpływie, aby przybliżyć nas do bardziej zrównoważonej przyszłości”, co oznacza wyeliminowanie stanowisk 530 osób na całym świecie, czyli około 11% całkowitej siły roboczej.

Elementy Legends of Runeterra i Riot Forge są częścią „Modów”

Dyrektor generalny Dylan Jadeja – oznajmił w przesłaniu skierowanym do całej firmy„Niektóre z dużych inwestycji, które poczyniliśmy, nie zwracają się tak, jak się spodziewaliśmy” – zauważył, wskazując na rozszerzenia Riot z okazji 10. rocznicy powstania Riot w 2019 r., które stały się wirusowe. liga legend wszechświata poprzez nowe gry i inne formy rozrywki. W przypadku pracowników, „których rola została lub może mieć wpływ” w ciągu najbliższych 48 godzin odbędzie się spotkanie z odpowiednimi leadami i zaoferowana zostanie odprawa za co najmniej sześć miesięcy, a większa dla tych, którzy pracują w firmie dłużej . Jak również inne korzyści.

Riot twierdzi, że priorytetowo traktuje podstawowe gry na żywo, które tworzy, np League of Legends, Valorant, Teamfight Tactics, I Dziki rozłam, a także e-sport i wydarzenia powiązane z tymi tytułami. Podobnie bijatyka Project L 2D, nad którą wciąż trwają prace Liga Mówi się, że bohaterowie „robią ogromne postępy”, a sezon 2 jest już blisko tajemniczy Premiera serialu Netfliksa zaplanowana jest na listopad.

Obejmuje projekty, których bezpośrednio dotyczą zmiany Legendy Runeterry, bezpłatna gra karciana ogłoszona w 2019 r., według której Jadeja „nie radziła sobie tak dobrze, jak tego potrzebowaliśmy”. Zespół ten jest ograniczany i skupia się na trybie gry PvE. Kolejnym celem w obecnym portfolio Riot Games jest marka wydawnicza Riot Forge, o której również w 2019 roku poinformowano, że będzie współpracować z mniejszymi studiami, które miałyby tworzyć więcej tytułów o tematyce ligowej.

READ  Użyj kodu „Bankrun”: Camp Play Store prosi o pomoc po upadku Silicon Valley Bank

Według Jadei cięcia nie mają na celu uspokojenia inwestorów, ale zamiast tego: „Musimy zrobić więcej, aby skoncentrować naszą działalność i skoncentrować nasze wysiłki na rzeczach, które generują największą wartość dla graczy – czyli na rzeczach, które naprawdę są warte czasu graczy. ” Nie cofnie to jednak wpływu na osoby bezpośrednio dotknięte ani rozprzestrzenienia się chłodu na całą branżę – Layoff Tracker Naprawiono przez Kotaku Liczy, że już w 2024 r. utraconych zostanie ponad 3800 miejsc pracy, a przecież mamy jeszcze styczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *