Elon Musk dołączy do zarządu Twittera

Twitter powiedział w a depozyt regulacyjny We wtorek planuje powołanie prezesa Tesli i SpaceX do rady dyrektorów na kadencję kończącą się w 2024 roku. W ramach umowy Musk zgodził się przejąć nie więcej niż 14,9% akcji firmy, dopóki pozostaje w zarządzie.

W poniedziałek Twitter podał w komunikacie, że Musk kupił 9,2 proc. jego akcji. Wiadomość ta była pewnym zaskoczeniem, po tym jak Musk kilkakrotnie tweetował w ostatnich tygodniach, krytykując politykę firmy i zastanawiając się, czy potrzebna jest nowa platforma mediów społecznościowych.

„Jestem podekscytowany faktem, że powołaliśmy elonmuska do naszej rady dyrektorów!” Dyrektor generalny Twittera, Parag Agrawal, powiedział w ćwierkać Wtorek. „Dzięki rozmowom z Elonem w ostatnich tygodniach stało się dla nas jasne, że wniesie on znaczącą wartość do naszej rady dyrektorów”.
Agrawal spiczasty Że Musk jest „żarliwym wyznawcą” i „ostrym krytykiem” firmy i wierzy, że posiadanie Muska w zarządzie przyniesie wartość dodaną na dłuższą metę. Jack Dorsey, współzałożyciel i były dyrektor generalny Twittera, również z zadowoleniem przyjął tę wiadomość, stwierdzając, że Musk „bardzo troszczy się o nasz świat i rolę Twittera w nim” oraz że Musk i Agrawal „byliby świetnym zespołem”.
piżmo ćwierkanie Nie może się doczekać współpracy z zarządem Parag & Twitter w celu wprowadzenia znaczących ulepszeń na Twitterze w nadchodzących miesiącach!
Nie jest do końca jasne, jakie ulepszenia rozważa Musk. W ostatnich tygodniach Musk zasugerował na Twitterze, że platforma nie zapewnia wystarczającej wolności słowa i powiedział, że powinna udostępnić swój algorytm jako open source. On też w poniedziałek wieczorem przeprowadź ankietę wśród jego zwolenników O tym, czy „chcą przycisk edycji”, stara, choć dzieląca, prośba o funkcję od wielu użytkowników Twittera.

Po wzroście o ponad 27% w poniedziałek po wiadomości o zakupie akcji Muska, akcje Twittera rosną Kolejne 5% we wtorek rano.

Twitter stał się ważną częścią osobistej marki Muska. Używał tej strony do łączenia się ze swoimi legionami fanów i wyrażania ich opinii na temat wszystkiego, od ceny akcji Tesli po bieżące wydarzenia. Jednak jego obecność na platformie przysporzyła mu również kłopotów, w tym gdy tweety o możliwości podjęcia prywatnej sprawy przez Teslę doprowadziły do ​​pozwu SEC i ugody wymagającej od niego posiadania pewnych tweetów na temat firmy, która została wcześniej przejrzana.

Obecność piżma na desce może być krzywą dla dowolnych planów Agrawal, od Pełnił funkcję CEO Twittera niecałe pół roku temudla firmy.

„Nadszedł czas, aby popcorn i obserwować rozwój w nadchodzących miesiącach z Musk na pokładzie”, powiedział analityk Wedbush, Dan Ives, we wtorkowej notatce dla inwestorów. Dodał, że włączenie Muska do zarządu może prowadzić do „zestawu strategicznych inicjatyw, które mogą obejmować szereg krótko- i długoterminowych możliwości wydostania się z bram firmy, która wciąż walczy w wyścigu zbrojeń w mediach społecznościowych ”.

READ  Elon Musk wycofuje czystkę „Legacy Checkmark” i ponownie sprawdza największe gwiazdy platformy

Rzecznik Twittera Adrian Zamora zauważył we wtorek, że nawet po dołączeniu do zarządu Musk będzie nadal podlegał jego zasadom i wytycznym społeczności i nie będzie miał bezpośredniej roli w ustalaniu jego polityki.

„Twitter zobowiązuje się do bezstronności w opracowywaniu i wdrażaniu swoich zasad i zasad” – powiedział Zamora w oświadczeniu przekazanym CNN Business. „Nasze decyzje dotyczące polityki nie są podejmowane przez radę dyrektorów ani udziałowców. Jak zawsze, rada odgrywa ważną rolę doradczą i informacyjną we wszystkich naszych usługach. Nasze codzienne operacje i decyzje są podejmowane przez kierownictwo i pracowników Twittera. „

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *