Haier’s GE Appliances wycofuje dolną zamrażarkę, lodówki z drzwiami francuskimi ze względu na ryzyko upadku

  • Ogólna lodówka elektryczna

  • Ogólna lodówka elektryczna

Nazwa produktu:

Wolnostojące francuskie lodówki na drzwi marki GE Odporne na odciski palców ze stali nierdzewnej

Niebezpieczeństwo:

Uchwyt zamrażarki można odłączyć, gdy konsument próbuje otworzyć szufladę zamrażarki, narażając konsumenta na ryzyko upadku.

Data powrotu:

14 kwietnia 2022

Jednostki:

Około 155 000 (plus około 2300 sprzedano w Kanadzie)

wspomnieć o szczegółach

Opis:

To wycofanie obejmuje sześć modeli francuskich lodówek z drzwiami marki GE z dolnymi zamrażarkami ze stali nierdzewnej odpornymi na odciski palców, wyprodukowanych od lutego 2020 r. do sierpnia 2021 r. Nazwa marki, model i numer seryjny każdego urządzenia są wydrukowane na etykiecie znajdującej się na górze Z lewej strony komory lodówki. Lodówki mają 36 cali szerokości.

Numery modeli, których dotyczy problem, to GFE26JYMKFFS i GFE26JYMNFFS
GNE27EYMKFFS, GNE27EYMNFFS, GNE27JYMKFFS i GNE27JYMNFFS.

Numery seryjne modeli, których dotyczy problem, zaczynają się od jednej z następujących dwuliterowych kombinacji: DR, FR, GR, HR, LR, MR, RR, SR, TR, VR, ZR, AS, DS, FS, GS, HS, LS, Pani

Leczenie:

Konsumenci powinni skontaktować się z firmą GE Equipment, aby ustalić, czy ich urządzenie jest objęte wycofaniem, aby umówić się na bezpłatną wizytę serwisową w domu w celu wymiany elementów mocujących uchwyt zamrażarki, ponownie zainstalować uchwyt i uzyskać instrukcje bezpiecznego użytkowania w oczekiwaniu na naprawę. Firma kontaktuje się bezpośrednio ze wszystkimi znanymi nabywcami.

Wypadki / urazy:

Firma otrzymała 71 zgłoszeń odłączenia uchwytu szuflady zamrażarki, co spowodowało 37 zgłoszonych obrażeń, w tym trzy poważne upadki.

Importerzy:

GE Appliances, korporacja Haier, z Louisville, Kentucky

Marka Fast Track

To wycofanie zostało dokonane dobrowolnie przez firmę w ramach szybkiego procesu wycofania CPSC. Wycofanie ekspresowe jest inicjowane przez firmy, które zobowiązują się do współpracy z CPSC w celu szybkiego reklamowania wycofania i leczenia w celu ochrony konsumentów.

O US CPSC

Amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) ma za zadanie chronić społeczeństwo przed nieuzasadnionym ryzykiem obrażeń lub śmierci w związku z używaniem tysięcy rodzajów produktów konsumenckich. Zgony, obrażenia i uszkodzenia mienia w wyniku wypadków związanych z produktami konsumenckimi kosztują naród ponad bilion dolarów rocznie. Prace CPSC mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa produktów konsumenckich przyczyniły się do zmniejszenia liczby urazów związanych z produktami konsumenckimi w ciągu ostatnich 50 lat.

Prawo federalne zabrania komukolwiek sprzedaży produktów podlegających nakazowi prowizji lub dobrowolnemu wycofaniu dokonanemu w porozumieniu z CPSC.

Informacje ratujące życie:

Zgłoś niebezpieczny produkt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *