Hamas publikuje nagranie obywatela Izraela przetrzymywanego od 2015 roku | podniecenie

Gaza podniecenie Władcy wydali nagranie wideo z uwięzionym obywatelem Izraela, który jest przetrzymywany w odosobnieniu od 2015 roku, pokazując mężczyznę leżącego na szpitalnym łóżku w masce tlenowej.

Było to pierwsze zdjęcie Hishama al-Sayeda uwolnione od czasu jego wędrówki przez granicę z południowego Izraela do Gaza. Jego uwolnienie nastąpiło dzień po tym, jak Hamas ogłosił, że stan jednego z przetrzymywanych Izraelczyków pogorszył się.

Na filmie 34-letni Syed leży w łóżku z maską na ustach i nosie, a obok niego coś, co wydaje się być pojemnikiem z tlenem. Wydaje się zmęczony i oszołomiony. Nie mówi ani nie brzmi.

Inne części filmu pokazują kroplówkę dożylną obok łóżka, a także zdjęcie izraelskiego dowodu osobistego Syeda. Al-Sayed jest członkiem arabskiej mniejszości beduińskiej w Izraelu.

Tytuł wideo brzmiał „Migawki żołnierza armii okupacyjnej, Hishama Sayeda, który jest przetrzymywany przez Brygady Al-Kassam”. Nie jest datowany, ale ekran telewizora w filmie pokazuje zdjęcia z Kataru Forum Ekonomicznego, które odbyło się w Doha w zeszłym tygodniu.

Sid jest jednym z dwóch izraelskich cywilów przebywających w areszcie podniecenie. Grupy zajmujące się prawami twierdzą, że obaj cierpią na choroby psychiczne. Islamska grupa bojowników nie podała żadnych szczegółów na temat warunków ani miejsca pobytu swoich więźniów i nie pozwoliła Czerwonemu Krzyżowi ich odwiedzić.

Premier Izraela Naftali Bennett potępił uwolnienie wideo i powiedział, że Hamas przetrzymuje dwie osoby chore psychicznie przeciwko „wszelkim prawom międzynarodowym”.

„Umieszczanie wideo pacjenta jest odrażającym i desperackim aktem”, powiedział jego biuro w oświadczeniu.

Opisała Saeeda jako cywila cierpiącego na chorobę psychiczną, który przekroczył granicę w głąb kraju Gaza Kilka razy wcześniej. „Działania Hamasu są dowodem na to, że jest to przebiegły terroryzm i organizacja przestępcza” – napisano w oświadczeniu, dodając, że wideo opóźniło jakąkolwiek szansę na osiągnięcie porozumienia.

READ  Aktualizacja na żywo z wojny na Ukrainie: co najmniej 12 zabitych w rosyjskim strajku w Winnicy

Hamas zażądał uwolnienia setek więźniów palestyńskich, w tym osób skazanych za śmiertelne ataki, w zamian za izraelskich więźniów.

Izrael i Hamas są największymi wrogami. Odkąd Hamas przejął kontrolę nad Gazą 15 lat temu, stoczyli cztery wojny i dziesiątki małych potyczek.

Od tego czasu Izrael i Egipt nałożyły na Pas poważną blokadę. Izrael twierdzi, że zamknięcie jest konieczne, aby uniemożliwić Hamasowi budowanie swoich zdolności wojskowych, ale krytycy twierdzą, że polityka ta sprowadza się do zbiorowej kary dla dwóch milionów palestyńskich mieszkańców Gazy.

Izrael twierdzi, że nie ma większych kroków w celu zniesienia blokady, dopóki nie zostaną uwolnione szczątki żołnierzy i więźniów cywilnych.

Biuro Bennetta poinformowało, że Izrael będzie kontynuował działania poprzez mediację egipską, aby uwolnić więźniów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *