San Antonio Trailer Deaths: Władze twierdzą, że 46 imigrantów zostało znalezionych martwych w Semitruck

„Incydent z handlem ludźmi” został zgłoszony przez policję w San Antonio jednostce śledczej Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA, która prowadzi dochodzenie, powiedział w poniedziałek rzecznik ds. imigracji i organów celnych. Incydent był szczególnie niebezpieczny w ostatnich latach dla migrantów w pobliżu południowej granicy.

Trzy osoby są w areszcie policyjnym, ale związek z ich stanem jest niejasny, powiedział szef policji Bill McManus na konferencji prasowej w poniedziałek wieczorem.

Władze zostały zaalarmowane o miejscu zdarzenia tuż przed 18:00, kiedy pracownik w pobliskim budynku usłyszał wołania o pomoc, powiedział McManus. Pracownik znalazł przyczepę z częściowo otwartymi drzwiami i znalazł w środku zmarłego, powiedział McManus.

Szesnaście osób – 12 dorosłych i czworo dzieci – zostało zabranych do placówek medycznych, powiedział komendant straży pożarnej San Antonio Charles Hood. Rzeczniczka Methodist Healthcare powiedziała, że ​​trio, które zabrano do Metropolitan Hospital Metropolitan, było w stabilnym stanie.

Ocaleni cierpieli z powodu gorąca w dotyku, udaru cieplnego i zmęczenia, powiedział Hood, i byli nieprzytomni, gdy się nimi opiekowano. W naczepie-chłodni nie było śladu wody ani działającej klimatyzacji – powiedział.

Najwyższa temperatura w rejonie San Antonio w poniedziałek wynosiła między 90. a 100. rokiem życia. Według Krajowa Służba Pogodowa.

Ofiary „mogły próbować znaleźć lepsze życie”

„Jestem zasmucony tragiczną śmiercią dzisiaj i modlę się za tych, którzy wciąż walczą o swoje życie” – powiedział Sekretarz Obrony. Alejandro Mayerkas Powiedział na portalach społecznościowych. „Wiele osób, w tym rodziny, kobiety i dzieci, straciło życie w tej niebezpiecznej podróży”.

Hood powiedział, że 60 strażaków na miejscu zostało poddanych presji w wyniku poważnego incydentu.

„Nie powinniśmy otwierać ciężarówki i patrzeć na leżące tam warstwy ciał. Wyobraź sobie, że nikt z nas nie przychodzi do pracy” – powiedział komendant straży pożarnej.

„To smutne” – powiedział w poniedziałek burmistrz Ron Niranberg. „Znamy 46 osób, które nie są z nami, mają rodziny, starają się znaleźć lepsze życie. A 16 z nas walczy o życie w szpitalu”.

Ambasada Meksyku w San Antonio poinformowała w mediach społecznościowych, że pomoc zostanie udzielona Meksykanom. Co najmniej dwóch z 16 ocalałych zostało zidentyfikowanych jako Gwatemala, powiedział meksykańskie ministerstwo spraw zagranicznych, powołując się na ambasadę.

READ  Alia Boston wraca na ostatnie czwarte miejsce po pokonaniu South Carolina Critten

Urzędnicy amerykańscy pracują nad lepszym zarządzaniem przepływem migrantów przez granicę amerykańsko-meksykańską, powiedział Majorcos CNN na początku tego miesiąca. Ich działalność opiera się na wcześniejszych inicjatywach wytropienia porywaczy, których imigranci często przebywają. Zeszłej wiosny Homeland Security ogłosiło wraz z sojusznikami federalnymi wysiłki mające na celu rozprawienie się z organizacjami przestępczymi zajmującymi się handlem ludźmi.

W ostatnich latach imigranci stanęli w obliczu innych tragedii i wyzwań, gdy znosili niebezpieczny upał i teren, próbując przemierzyć Stany Zjednoczone-Meksyk.

Na południowej granicy Stanów Zjednoczonych przeprowadzono więcej akcji ratunkowych niż w zeszłym roku fiskalnym. Od października wzdłuż południowej granicy Stanów Zjednoczonych przeprowadzono ponad 14 000 poszukiwań i akcji ratunkowych, w tym odzyskanie z US Customs and Border Protection. Niebezpieczne przeprawy przez wodę. Ma 12 833 poszukiwań i akcji ratunkowych w roku podatkowym 2021, za ponad trzy miesiące.
W 2017 roku z powodu upałów zginęło 10 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych Po odkryciu W ciągniku siodłowym w Wal-Mart w San Antonio. Kierowca ciężarówki został skazany Życie bez zwolnienia W więzieniu federalnym.
W 2003, 18 osób zostało dotkniętych Śledczy powiedzieli, że mężczyzn w wieku od 7 do 91 lat znaleziono martwych z tyłu półtora z około 100 osobami na pokładzie, gdy temperatura wzrosła powyżej 100 stopni. Kierowca został w tej sprawie początkowo skazany na dożywocie, ale nie w 2011 r. Były urazy Pozbawienie wolności prawie 34 lata.
Samo upał nie jest zagrożeniem dla imigrantów stłoczonych w pojazdach. W marcu 2021 semitruk wypełniony 25 osobami zderzył się z SUV-em w odosobnionym obszarze Imperial Valley w Kalifornii. 13 nieudokumentowanych imigrantów zostało zabitych.

Carolyn Sung z CNN, Priscilla Alvarez, Michelle Watson, Karol Suarez, Sharif Paget, Jen Deaton, Amanda Jackson i Steve Almasy przyczynili się do powstania raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *