Saudi Electricity Company, Ernst & Young, został ukarany grzywną w wysokości 100 milionów dolarów za oszukiwanie audytorów

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Według Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, setki audytorów z giganta księgowego Ernst & Young oszukało testy etyczne, które musieli zdać, aby uzyskać lub zachować licencje zawodowe, a firma zataiła dowody niewłaściwego postępowania władzom federalnym prowadzącym dochodzenie.

W odpowiedzi Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nałożyła na firmę grzywnę w wysokości 100 milionów dolarów, największą karę kiedykolwiek nałożoną na firmę audytorską, ogłosiła we wtorek agencja.

„Działanie to obejmuje naruszenie zaufania ze strony strażników, których zadaniem jest audyt kilku spółek publicznych w naszym kraju” – powiedział w oświadczeniu Gurbert Grewal, dyrektor organów ścigania w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. „To po prostu haniebne, że profesjonaliści odpowiedzialni za wykrywanie oszustw przez klientów oszukują testy etyczne na wszystkim”.

W oświadczeniu Ernst & Young przyznał się do zarzutów SEC i powiedział, że przestrzega sankcji agencji.

„W przeszłości wielokrotnie podejmowaliśmy kroki, aby wzmocnić naszą kulturę zgodności, etyki i uczciwości” — powiedziała w e-mailu Susan Bohia, rzeczniczka firmy. „Będziemy nadal podejmować szeroko zakrojone działania, w tym kroki dyscyplinarne, szkolenia, monitorowanie i komunikację, które wzmocnią nasze zaangażowanie w przyszłości”.

Agencja ustaliła, że ​​od 2017 r. 49 specjalistów Ernst & Young wzięło udział lub otrzymało odpowiedzi na testy etyczne, które muszą zdać, aby uzyskać licencję biegłych rewidentów. SEC stwierdziła, że ​​setki innych osób zostało oszukanych na kursach, które musieli wziąć udział, aby utrzymać swoją pozycję w rządowych radach nadzorczych, podczas gdy inni, którzy sami nie uczestniczyli, pomogli ułatwić zachowanie.

Liderzy firmy zatuszowali następnie tę działalność, nie zgłaszając się do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd po tym, jak agencja zapytała Ernst & Young o otrzymane skargi, a firma wszczęła wewnętrzne dochodzenie, które potwierdziło wykroczenie, według Komisji Papierów Wartościowych i Giełd . Urzędnik Komisji Papierów Wartościowych i Giełd powiedział dziennikarzom, że rekordowa grzywna – podwójna kwota 50 milionów dolarów, którą rywal KPMG zapłacił agencji w 2019 r. w związku ze skandalem dotyczącym oszustw – częściowo odzwierciedla powagę decyzji firmy o odmowie współpracy w dochodzeniu.

READ  Płace osób prywatnych w USA silnie rosną; Styczeń skorygowany ostro w górę

Grewal w swoim oświadczeniu powiedział, że „szokujące jest również to, że EY utrudniała nam dochodzenie w sprawie tego wykroczenia. Działanie to powinno być jasnym komunikatem, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nie będzie tolerować naruszeń uczciwości ze strony niezależnych audytorów, którzy wybrać źle”. Najłatwiejszy na prawo jest najtrudniejszy”.

Oprócz grzywny, SEC zmusza Ernst & Young do zatrudnienia niezależnych konsultantów, jednego do przeglądu polityki firmy w zakresie etyki i uczciwości, a drugiego do zbadania, czy nie ujawniła swoich ustaleń.

To nie pierwszy raz, kiedy audytorzy Ernst & Young zostali przyłapani na oszustwie. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd poinformowała, że ​​w latach 2012-2015 wewnętrzne dochodzenie w firmie wykazało, że ponad 200 pracowników firmy wykorzystało lukę w oprogramowaniu platformy testowej firmy, aby oszukać egzaminy.

Firma podjęła wówczas działania dyscyplinarne wobec tych pracowników i ostrzegła pracowników przed pójściem na skróty. „Nasza reakcja na to niedopuszczalne zachowanie z przeszłości była kompleksowa, szeroko zakrojona i skuteczna” – powiedział Bouhiya.

Powiedziała, że ​​nowe wymagania SEC dla firmy „wzmocnią kroki, które już podjęliśmy w latach od wystąpienia tych sytuacji”.

Ernst & Young to trzecia co do wielkości firma księgowa na świecie, która w ostatnim roku finansowym, który zakończył się w czerwcu 2021 r., odnotowała globalne przychody w wysokości 40 miliardów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *