Honda rozpoczyna produkcję nowego systemu wodorowych ogniw paliwowych opracowanego wspólnie z General Motors

TOKYO (Reuters) – japońska firma samochodowa Honda (7267.T) Powiedział, że rozpocznie produkcję nowego systemu wodorowych ogniw paliwowych, opracowanego wspólnie z General Motors (GM.N) W tym roku i stopniowo zwiększać sprzedaż w tej dekadzie, starając się rozszerzyć biznes wodorowy.

Honda poinformowała w czwartek, że w połowie tej dekady będzie dążyć do rocznej sprzedaży około 2000 sztuk nowego systemu, mając na celu zwiększenie tej liczby do 60 000 sztuk rocznie w 2030 roku.

Japoński producent samochodów stara się rozszerzyć zastosowanie swojego nowego systemu nie tylko w pojazdach elektrycznych zasilanych ogniwami paliwowymi (FCEV), ale także w pojazdach użytkowych, takich jak ciężkie ciężarówki, stacjonarne elektrownie i maszyny budowlane.

Honda rozpocznie w tym roku produkcję systemu wodorowych ogniw paliwowych w ramach spółki joint venture z General Motors, powiedział dziennikarzom dyrektor generalny Hondy, Shinji Aoyama, podczas imprezy firmowej w Tokio.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

Dzięki systemowi „następnej generacji” firma dąży do ponad dwukrotnie większej trwałości w porównaniu ze starszym systemem ogniw paliwowych i obniżenia kosztów o dwie trzecie.

„Podczas gdy pojazdy użytkowe są używane na całym świecie, prawdopodobnie zobaczą elektryfikację tak samo, jak w przypadku samochodów osobowych”, powiedział Tetsuya Hasebe, dyrektor generalny działu rozwoju biznesu wodorowego Hondy.

Dodał, że prawdopodobnie doprowadzi to do różnicy w ciężarówkach korzystających z akumulatorów i tych, które działają z ogniwami paliwowymi.

(Reportaż Daniela Lusinka) Montaż autorstwa Chang-Ran Kim i Jamiego Frieda

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Obawy przed recesją są wszędzie – z wyjątkiem Białego Domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *