Hawajski dom o wartości 500 000 dolarów został zbudowany na niewłaściwej działce zajętej przez lokatorów, a deweloper pozywa właściciela

Wiadomości z USA


Właścicielka nieruchomości na Hawajach była zdumiona, gdy na jej działce przypadkowo wybudowano dom za pół miliona dolarów, a deweloper został uderzony w twarz. Ha Z pozwem, gdy pusty dom zostaje opanowany przez lokatorów.

„Już popełniłeś błąd, a potem budujesz na mojej ziemi bez mojego pozwolenia. A teraz mnie za to pozywasz” – Annalyn „Ann” Reynolds powiedziała The Post o koszmarze.

„Byłem taki wściekły. Tego dnia byłem taki zły… i to naprawdę duży błąd”.

Firma deweloperska złożyła pozew przeciwko właścicielce nieruchomości na Hawajach, Annalyn „Ann” Reynolds, po tym, jak na jej działce omyłkowo wybudowano dom. Wiadomości z Hawajów teraz
Dom wart 500 000 dolarów jest obecnie wypełniony osadnikami. Wiadomości z Hawajów teraz

Obecnie dom z trzema sypialniami i dwiema łazienkami w najszybciej rozwijającej się dzielnicy deweloperskiej na Hawajach jest pełen lokatorów, ponieważ Reynolds i deweloperzy toczą spór prawny.

Ta niesamowita historia zaczęła się w 2018 roku, kiedy Reynolds kupił na aukcji podatku okręgowego jednoakrową działkę w Hawaiian Paradise Park w Punie za jedyne 22 500 dolarów.

Planowała przeprowadzić się z Kalifornii, aby być z córką, i marzyła o tym, aby wykorzystać swoją nową ziemię – położoną zaledwie milę od przepięknych widoków na ocean – jako gospodarz dla niej Medytacyjne rekolekcje lecznicze dla kobiet.

Paczka nie tylko znajdowała się w doskonałej lokalizacji, ale Reynolds czuł z nią duchową więź.

Dom z trzema sypialniami i dwiema łazienkami został zbudowany w najszybciej rozwijającej się dzielnicy deweloperskiej na Hawajach. Wiadomości z Hawajów teraz

„Sprawdziłem wszystkie parametry – współrzędne północ-południe, wschód-zachód – oraz położenie działki względem wschodu i zachodu słońca, a także jej powiązanie z gwiazdami oraz moim znakiem zodiaku i znakiem zodiaku mojej rodziny. I wszystko się zgadzało. Dlatego bardzo mnie to zainteresowało” – powiedział Reynolds. „Nieruchomość”.

„Mam głęboki szacunek dla tej ziemi. Wyciągnęliśmy rękę do tej ziemi i złożyliśmy jej wyrazy szacunku, a ona powiedziała nam „tak”.

Ale od tego czasu lek powodował jedynie bóle głowy.

Podobnie jak w przypadku reszty kraju, Reynolds swoje plany pokrzyżowała pandemia i postanowiła poczekać w Golden State, aż nadejdzie odpowiedni moment na powrót na wyspę.

READ  Przyszłość Internetu, czyli „schemat Ponziego” – czym właściwie jest Web3?
Reynolds kupił działkę o powierzchni jednego akra w 2018 roku. Wiadomości z Hawajów teraz

W tym okresie deweloper zamienił w nicość niegdyś porośniętą roślinnością działkę, zbudował betonowy dom i sprzedał go kupującemu w ciągu zaledwie sześciu miesięcy – a wszystko to bez wiedzy Reynoldsa.

O pomyłce dowiedziała się w końcu w czerwcu ubiegłego roku, kiedy zadzwonił do niej pośrednik w obrocie nieruchomościami ze złą wiadomością, że sprzedał dom, który omyłkowo wybudowano na jej działce za 500 000 dolarów.

Firma deweloperska Keaau Development Partnership, LLC zatrudniła ekipę budowlaną do budowy kilkunastu domów na nieruchomościach zakupionych przez deweloperów w tej dzielnicy. Poinformowano o Hawaii News Now.

Prawnik PJ's Construction powiedział placówce, że deweloperzy nie chcą zatrudniać geodetów, gdyż działki wyznaczają słupy telefoniczne.

Sytuacja szybko stała się wytykaniem palcami, a Reynolds w centrum zastanawiał się, jak deweloperzy, firmy budowlane, pośrednicy w obrocie nieruchomościami lub lokalny wydział budowlany nie interweniowali, zanim było za późno.

Zatrudniła negocjatora, aby odzyskać swoją ziemię na krótko przed tym, jak Keaau Development Partnership pozwało ją i wszystkie osoby zaangażowane w budowę domu.

Podczas swojej wizyty w lutym Reynolds znalazła odchody w całym domu. Wiadomości z Hawajów teraz

„Dołożyłam należytej staranności, nawet jeśli to ja zostałam poszkodowana w wyniku tego fiaska, a potem mnie pozwali. Czuję się jak przestępca. Czym sobie na to zasłużyłam? To było bardzo bolesne” – powiedziała.

„Zostałem pozwany o bezpodstawne wzbogacenie, jeśli nieruchomość pozostanie na mojej ziemi. W pozwie jest napisane, że odniosę korzyść z Twojego błędu. Cóż, wybacz, nigdy tego nie chciałem. „

Deweloperzy początkowo próbowali sprzedać jej dom ze zniżką lub wymienić go na sąsiednią działkę, ale ona odmówiła i twierdzi, że chce, aby jej nieruchomość została przywrócona do stanu sprzed zniszczenia.

Z powodu lokautu prawnego dom jest pusty i pełen osadników.

Reynolds odwiedził posiadłość w lutym i stwierdził, że jest zaśmiecona odchodami.

READ  Światowe akcje rosną, ponieważ Chiny wskazują na bodziec dla Szanghaju

„Na podłodze była rura. W łazience na korytarzu. I na desce sedesowej” – wspomina, dodając, że wszystkie drzwi były zamknięte. „Byłam zszokowana”.

Co musisz wiedzieć o squattersach w Nowym Jorku:

Jakie są prawa lokatorów w Nowym Jorku?

Osadnicy w stanie Nowy Jork mogą ubiegać się o prawo do pozostania na nieruchomości bez zgody właściciela po 10 latach zamieszkania w niej. Jednak w Nowym Jorku wystarczy, że dana osoba pozostanie na nieruchomości przez 30 dni, aby ubiegać się o prawa lokatorów.

Dlaczego tak trudno pozbyć się lokatora?

Osadnikom przysługuje szeroki zakres praw po uzyskaniu legalnego zamieszkania, co utrudnia ich eksmisję.

Jak ktoś zostaje lokajem?

Niektóre scenariusze, w których dana osoba zostaje lokatorem, obejmują: najemcę odmawiającego płacenia czynszu, krewnego poprzedniego właściciela odmawiającego opuszczenia nieruchomości, a nawet nieznajomego, który wszedł do nieruchomości i nigdy jej nie opuścił.

według Kancelaria prawnicza Nadel & Ciarlo z siedzibą na ManhattanieSquatersi muszą mieć uzasadnione podstawy do roszczenia sobie własności do nieruchomości i muszą traktować dom tak, jakby byli jego właścicielami – na przykład wykonując prace w ogrodzie lub naprawy.

Jak właściciel nieruchomości może pozbyć się lokatora?

Twój wynajmujący musi najpierw przekazać 10-dniowe wypowiedzenie najmu, a następnie złożyć skargę do sądu, jeśli nakaz zostanie zignorowany. Jeśli sędzia wyrazi na to zgodę, właściciel może uzyskać wezwanie i poprosić szeryfa o eksmisję lokatora.

Dlaczego prawo przyznaje lokatorom prawa?

Prawo ma na celu zapobieganie eksmisji długoterminowych najemców. Prawo miasta Nowy Jork powstało częściowo w odpowiedzi na puste i opuszczone budynki, które stały się plagą miasta.

Jak właściciele nieruchomości mogą chronić się przed lokatorami?

Właściciele powinni unikać pozostawiania pustych nieruchomości przez dłuższy okres czasu. Muszą także upewnić się, że budynek jest bezpieczny, ma odpowiednie oświetlenie i zainstalował kamery monitorujące.

READ  Giełdy spadają, gdy urzędnicy wycofują się z zakładów łagodzących: Rynki się zamykają

Jeśli pojawią się skłotersi, właściciele muszą szybko powiadomić policję, zanim będzie można ustalić ich prawa.

Cała sytuacja nie tylko odcisnęła piętno finansowe na Reynoldsie – który obecnie musi płacić podatek od nieruchomości w wysokości od kilkuset do kilku tysięcy dolarów – ale także wywołała emocje.

„To wpłynęło na moją zdolność do pracy. To znaczy, kto może mieć całkowicie spokojny umysł? Trzeba mieć spokojny umysł, aby móc wykonywać taką pracę, jaką ja wykonuję. Gdziekolwiek idę, jest to jak chmura nad moją głową. „

Nie wydaje się, aby istniała jasna droga do rozwiązania problemu dla Reynolds, która pragnie po prostu szansy na zbudowanie własnego domu i schronienie się na bujnej hawajskiej posiadłości.

Ma nadzieję, że sąd uzna ją za ofiarę i otrzyma odpowiednie odszkodowanie.

Peter Olson, prawnik reprezentujący dewelopera, stwierdził, że Reynolds próbuje wykorzystać błąd dla własnych korzyści.

„Moja klientka uważa, że ​​próbuje wykorzystać błąd PJ Construction, aby wyłudzić pieniądze od mojego klienta i innych stron” – powiedziała Olson w środę agencji Associated Press o odrzuceniu oferty zakupu podobnej działki.

Zauważył też, że większość działek w przypominającym dżunglę parku Hawaiian Paradise jest identyczna.

Z drutami pocztowymi
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2024/03/28/us-news/500k-hawaiian-home-built-on-wrong-plot-overrun-by-squatters-as-developer-sues-owner/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium =site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *