Zdesperowane linie lotnicze zastępują samoloty autobusami, próbując rozwiązać problem niedoboru pilotów na trasach krótkodystansowych

Wiele amerykańskich linii lotniczych tak bardzo potrzebuje personelu, że na niektórych krótszych trasach zastąpiło samoloty autobusami.

Wiele linii lotniczych, w tym American Airlines, ma czarterowe firmy autobusowe, które przewożą pasażerów na małych odległościach.

Amerykanie będą przewozić ludzi między Filadelfią a wieloma innymi lotniskami, które będą znajdować się w niewielkiej odległości samolotem.

Usługa rozpocznie się 3 czerwca między Philadelphia International a lotniskami w Allentown w Pensylwanii i Atlantic City w New Jersey z firmą autobusową o nazwie Landline.

Tymczasem United oferuje kompleksową łączność zarówno z Fort Collins, jak i Breckenridge, oferując cztery codzienne autobusy z Denver do pierwszego i tylko jeden do drugiego.

American Airlines będą przewozić pasażerów między Filadelfią a kilkoma parami lotnisk, które znajdują się w niewielkiej odległości samolotem

Usługi autobusowe pojawiają się, gdy amerykańskie linie lotnicze borykają się z niedoborem pilotów, zmuszając je do zwiększenia programów szkoleniowych, a nawet rekrutacji pilotów z zagranicy.

Breeze Airways, przewoźnik ze zniżkami i SkyWest, zatrudniają zagranicznych pilotów z Australii w celu zwiększenia liczby pracowników.

Branża podnosi również płace w nadziei na przyciągnięcie i zatrzymanie pilotów.

Według federalnych statystyk pracy, średnio 14500 nowych pilotów każdego roku do 2030 roku.

Linia naziemna z siedzibą w Fort Collins w stanie Kolorado ma podobne umowy z Sun Country Airlines w siedmiu miastach w Minnesocie i Wisconsin.

Linia naziemna z siedzibą w Fort Collins w stanie Kolorado ma podobne umowy z Sun Country Airlines w siedmiu miastach w Minnesocie i Wisconsin.

„Niedobór pilotów w branży jest realny, a większość linii lotniczych po prostu nie będzie w stanie spełnić swoich planów dotyczących przepustowości, ponieważ po prostu nie ma wystarczającej liczby pilotów, przynajmniej nie przez następne pięć lat lub dłużej” – powiedział oficer United Airlines tydzień podczas połączenia konferencyjnego. „

„To prawdopodobnie zmusi United do utrzymania na ziemi 150 regionalnych samolotów pomimo zwiększonego krajowego zapotrzebowania na podróże” – powiedział.

Lądowe i amerykańskie linie lotnicze nie wspomniały o braku pilotów, oferując zamiast tego usługi autobusowe jako „łatwiejszy sposób” dotarcia między lotniskiem w Filadelfii a międzynarodowym lotniskiem Lehigh w oddalonym o 73 mile Allentown, a międzynarodowym lotniskiem Atlantic City, oddalonym o 56 mil.

READ  Rynki słyszą ostrzeżenia Fed, ale ich nie słuchają. Może to być dla nich kosztowne.

Pomoże klientom połączyć się z międzynarodowymi lotami z Filadelfii, powiedział Brian Znutins, wiceprezes ds. planowania sieci w USA.

United Airlines w Denver również planują przewieźć część swoich pasażerów

United Airlines w Denver również planują przewieźć część swoich pasażerów

Regionalna filia Ameryki, American Eagle, obsługuje loty z Allentown do Chicago i Charlotte w Północnej Karolinie. Linia lotnicza Fort Worth nie obsługuje Atlantic City.

Telefon stacjonarny z siedzibą w Fort Collins w stanie Kolorado ma podobne umowy z United Airlines w Denver i Sun Country Airlines w siedmiu miastach w Minnesocie i Wisconsin.

Firma poinformowała, że ​​zebrała 28 milionów dolarów na rozszerzenie swojego zasięgu geograficznego.

Jeszcze przed pandemią linie lotnicze borykały się z brakiem personelu, jeśli chodzi o pilotów.

Kiedy Covid uderzył, spowolnienie podróży spowodowało, że tysiące pilotów przeniosło się na urlop lub wcześniej przeszło na emeryturę.

Powiedział, że opuścił branżę, aby odzyskać siły po wznowieniu podróży Bloomberg Oznacza to teraz, że linie lotnicze nie są w stanie znaleźć wystarczającej liczby wykwalifikowanych załóg, aby w pełni przemapować trasy.

Breeze Airways, tania linia lotnicza, planuje zatrudnić niektórych pilotów z Australii

Breeze Airways, tania linia lotnicza, planuje zatrudnić niektórych pilotów z Australii

„Będzie to jedno z największych ograniczeń, z jakimi musi zmierzyć się branża w przyszłości”, powiedział w zeszłym tygodniu podczas rozmowy telefonicznej Ben Minicucci, dyrektor generalny Alaska Airlines.

Linie lotnicze spodziewają się ogromnego dobrodziejstwa dla branży turystycznej latem 2022 roku.

Liczba biletów sprzedanych w lutym dla podróżnych między czerwcem a sierpniem tego roku spadła tylko o 3% od lutego 2019 r., ale przewoźnicy ograniczyli swoje rozkłady w porównaniu do czasów sprzed pandemii.

Latem 2021 r. liczba regularnych lotów spadła o 16% w porównaniu z latem 2019 r.

W tym roku United twierdzi, że loty spadną o 13% w porównaniu z 2019 r., a Delta Air Lines prognozuje spadek o 16%. Ameryka spadnie o około 8%, a Alaska o 9%. JetBlue obniżył 10% swoich letnich lotów.

JetBlue powiedział, że chociaż zatrudnił już 2500 nowych pracowników w tym roku, nadal nie był w stanie obsadzić wszystkich wolnych miejsc pracy potrzebnych na cały letni harmonogram.

Joanna Giragati, COO i prezes JetBlue, powiedziała w e-mailu do pracowników pozyskanym przez CNBC zeszły tydzień.

Problemy pogarszają mniejsi przewoźnicy regionalni, ponieważ wielu pilotów zostało przeniesionych i zatrudnionych przez większych przewoźników.

W tej chwili nie mamy samolotów regionalnych latających latem [that] Chcielibyśmy, powiedział amerykański dyrektor generalny, Robert Isom CNBC. To świetna okazja dla osób, które chcą przyjechać i latać samolotami. Mogą zarobić dużo pieniędzy.

„To jest centralny punkt” – powiedziała Bloombergowi Fay Malarkey Black, dyrektor naczelna regionalnego stowarzyszenia linii lotniczych. Nie widzieliśmy takiego poziomu utraty usług od czasu tuż po 11 września, kiedy ten kryzys zmienił równanie w lotnictwie. Spodziewam się, że ta zła sytuacja pogorszy się, zanim się poprawi, bez względu na to, co zrobimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *