Hawks prowadzą Heat w play-offach NBA, zajmując 7. miejsce na Wschodzie

Agencja prasowa3 minuty na przeczytanie

Dom Okongwu uderza w aleję jastrzębi

Onyeka Okongwu przeleciał przez farbę i rzucił ogromną alejką, aby zwiększyć przewagę Hawks.

Miami – Trae Young zdobył 25 punktów, a Clint Capella 21 zbiórek, a Atlanta Hawks zajęła siódme miejsce w play-offach Konferencji Wschodniej, pokonując Miami Heat 116-105 w meczu o mistrzostwo we wtorek wieczorem.

DeJonte Murray dodał 18 punktów dla Hawks, którzy pomścili przegraną w pięciu meczach w pierwszej rundzie z Miami w zeszłym sezonie i wygrali mecz pierwszej rundy na Wschodzie z Bostonem, który rozpocznie się w sobotę.

Kyle Lowry zdobył 33 punkty – najwięcej z dwóch sezonów w Miami – dla Heat, który w piątek zmierzy się z Toronto lub Chicago, aby zadecydować o rozstawieniu z numerem 8 i miejscu przeciwko najlepiej rozstawionemu Milwaukee w pierwszej rundzie. Raptors i Bulls zagrają w środę. Zwycięzca piątkowego meczu otwiera serię przeciwko Bucks w niedzielę.

Tyler Hero zdobył 26 punktów dla Miami, a Jimmy Butler zakończył mecz z 21.

Dla Hawks czterech rezerwowych graczy – Siddig Bay, Bogdan Bogdanovic, Onika Okongwu i Jalen Johnson – łącznie zdobyło 53 punkty.

Hawks poprawili się do 3-0 we wszystkich grach turniejowych; To najlepszy wynik w lidze, z którym Nowy Orlean może się równać, gdy w środowy wieczór będzie gospodarzem Oklahoma City.

I zasłużyli na to na tablicy. Atlanta pokonała Miami wynikiem 63-39, w tym 22-6 na ofensywnym szkle, które objęło prowadzenie 26-6 w punktach drugiej szansy.

Hawks wykorzystali dwie przerwy na żądanie w pierwszej połowie trzeciej kwarty (3:53), zmniejszając większość 24-punktowej przewagi na 2:37 przed końcem pierwszej połowy – 63-39 Atlanta była marginesem – szybko.

Miami obniżyło marżę do 15 do przerwy, a następnie otworzyło trzecią kwartę przy stanie 16:6. Dodaj to wszystko, a było to 27-8 w ciągu około 7 minut gry, aby uzyskać Heat w granicach 71-66.

Ale Hawks mieli wtedy odpowiedź i za każdym razem Heat leciało. Atlanta 13 prowadziła ponownie na czwartym miejscu, a kiedy Miami było w szóstce w połowie ostatniej kwarty, Hawks strzelili pięć z rzędu, aby przywrócić dwucyfrową przewagę.