Helikopter NASA robi zdjęcia tajemniczych szczątków tkwiących w jego nodze

Helikopter NASApierwszy samolot, który latał w innym świecie, miał niespodziewanego pasażera na części swojej ostatniej podróży na Marsa: kawałek gruzu.

24 września dron zakończył swój 33 lot. Podczas lotu kamera nawigacyjna helikoptera, czyli Navcam, uchwyciła obrazy helikoptera startującego z kawałkiem gruzu, który wyglądał jak plastikowe opakowanie po cukierku zwisające z jednej z jego nóg.

Mały fragment szczątków UFO jest widoczny na nagraniu z kamery nawigacyjnej śmigłowca Mars Innovation NASA podczas jego 33. lotu na Marsie 24 września 2022 r. FOD jest widoczny przywiązany do jednej z nóg do lądowania wirnika, a następnie odpłynął.

Kamera nawigacyjna helikoptera Ingenuity Mars NASA zauważyła UFO 24 września 2022 roku.

NASA/JPL-CaltechObiekt w końcu spadł z nogi helikoptera i powrócił w kierunku powierzchni Marsa, jak pokazano na poniższym filmie. Nadal nie jest jasne, co to było.

Mały fragment szczątków UFO jest widoczny na nagraniu z kamery nawigacyjnej śmigłowca Mars Innovation NASA podczas jego 33. lotu na Marsie 24 września 2022 r. FOD jest widoczny przywiązany do jednej z nóg do lądowania wirnika, a następnie odpłynął.

Kamera nawigacyjna Ingenuity zarejestrowała materiał z jego 33. lotu na Marsie 24 września 2022 r.

NASA/JPL-CaltechPodczas lotu mały helikopter osiągnął wysokość około 33 stóp i przeleciał 365 stóp na zachód w 55,2 sekundy, zgodnie z NASA.

w Post na bloguJednak NASA powiedziała, że ​​szczątki nie były widoczne na nagraniach z poprzedniego lotu Ingenuity.

„Cała telemetria z przeszukań i transferów po locie i po locie jest nominalna i nie wykazuje żadnych oznak uszkodzenia pojazdu”, powiedzieli urzędnicy NASA, dodając, że „zespoły kreatywności i wytrwałości z marca 2020 r. Pracują nad ustaleniem źródła wraku”.

NASA nie odpowiedziała natychmiast na prośbę Insidera o więcej informacji.

Zdjęcie śmigłowca NASA Innovation Helicopter wykonanego przez łazik 15 czerwca 2021 r.

Helikopter Kreatywności NASA 15 czerwca 2021 r.

NASA / JPL-Caltech / ASU / MSSSZ zadaniem poszukiwania śladów starożytnego życia, Perseverance – z kreatywnością w brzuchu – wylądował na Marsie 18 lutego 2021 roku, po siedmiomiesięcznej, liczącej 300 milionów mil podróży. Nasz wysłannik robota zbierze próbki, które ostatecznie najprawdopodobniej wrócą na Ziemię Już w 2033.

Głównym problemem naukowców związanym z szczątkami na Marsie jest zagrożenie, jakie stanowią one dla obecnych i przyszłych misji. Zespół wytrwałości i pomysłowości dokumentuje wszystkie znalezione szczątki, aby upewnić się, że nie zanieczyszczają próbek zebranych przez łazik, zgodnie z Post na blogu NASA.

Kreatywność i wytrwałość już wcześniej wykopywały kawałki międzyplanetarnych śmieci. w lipcu, Wytrwałość zauważyła plątaninę przypominającego makaron materiałuKtóry okazał się siecią koców termicznych, których robot używa do regulacji temperatury swoich urządzeń. w kwietniu, Kreatywność trwa przegląd Jedno z podwozi, które pomogły łazikowi zakończyć imponujące wejście, zejście i lądowanie na Marsie.

READ  Planeta wielkości Ziemi odkryta na naszym „słonecznym podwórku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *