HOLLINGER: Handel Bradleya Bella definiuje erę Mórz dla Czarodziejów i Słońc

Witamy w definiującym erę handlu BOGO (Bold Owner Goes Overboard). W jednym rogu mamy Mata Ishbię z Phoenix, który szybko porzuca wszelkie nienazwane aktywa, aby przepłacić za każdą błyszczącą rzecz, która pojawi się na rynku. Z drugiej strony mamy Teda Leonsisa z Waszyngtonu, który pokornie rozpoczął od dawna oczekiwane oszustwo w niecały rok po tym, jak odważnie oświadczył, że klauzula zakazu handlu Bradleya Bella jest „punktem partnerstwa”.

Co dziwne, partnerstwo stało się mniej symbiotyczne, gdy jeden z tak zwanych partnerów chciał spędzić styczeń przyszłego roku na Górnym Środkowym Zachodzie. Klauzula zakazu handlu prawdopodobnie kosztowała Czarodziejów ogromną szansę i dźwignię, ponieważ poważnie ograniczyła opcje handlowe Waszyngtonu, gdy franczyza doszła do nieuniknionego wniosku, że nadszedł czas, aby przejść dalej.

Ten wniosek przyszedł oczywiście o trzy lata za późno, wśród wielu wrzawy, że nigdy nie będzie spłukany, aw międzyczasie wartość handlowa Beala spadła z potencjalnego powrotu Rudy’ego Goberta do… wcale nie tak dużo. (Ostatecznie wydaje się, że umowa obejmuje Chrisa Paula, Landry’ego Shameta, kilka wyborów w drugiej rundzie i jedną lub dwie potencjalnie niepowiązane transakcje w pierwszej rundzie do Waszyngtonu za Bella i Jordana Goodwina. Nadal można ją rozszerzyć do trójstronnego umowa.) Ale to byłaby część umowy z Washington Phoenix.)

Że czarodzieje dostali dużo, niewiele i wciąż Zysk handlowy jest świadectwem gotowości Suns do robienia absolutnie niesamowitych rzeczy pod wodzą Ishbii po wymianie Mikala Bridgesa, Cama Johnsona i czterech niechronionych debiutantów na Brooklynie za Kevina Duranta. Ta wymiana była przynajmniej częściowo możliwa do obrony, ponieważ tylko niewielka garstka graczy na planecie jest w stanie samodzielnie wygrać serię play-off i nie są oni udostępniani w drodze wymiany w niezawodnych odstępach czasu.

Z drugiej strony handel Beal to zupełnie inna bestia. Zacznij od faktu, że umowa Beala prawdopodobnie będzie negatywna, nawet bez klauzuli zakazu handlu, która teraz przenosi się do Phoenix. W tym sezonie zarobił 42,5 miliona dolarów w wieku 30 lat, a przewidywana wartość baryłki wyniesie 32,5 miliona dolarów na lata 2023-24.

Nadal Dobry Gracz, ale jest sowicie opłacany. Biorąc pod uwagę jego bladą obronę, kontuzje i dziwaczne zniknięcie za trzy punkty, umieszczenie Bale’a wśród 25 najlepszych graczy w lidze to naprawdę duże wyzwanie. Jednak ten kontrakt płaci mu jak supergwiazda, dopóki nie skończy 33 lat, z 57 milionami dolarów w latach 2026-27. To będzie trudna liczba do zniesienia, jeśli sprawy nie pójdą dobrze.

Czy wspominałem, że Bill ma klauzulę zakazu handlu?

Jestem też trochę zaskoczony pośpiechem Suns, by pozbyć się Chrisa Paula. Podczas handlu jest to co najmniej lepsze niż szalony pomysł całkowitego odcięcia go, to dziwne, jak bardzo są napięte w jego wartości. Tak, był kontuzjowany w play-offach i oczywiście nie gra w sezonie 2022-23 po sezonie 2021-22 All-Star. Ma 38 lat, a momentami bardzo spowalnia zespół. Jednak twierdzę, że Paul na 30,8 miliona dolarów nie był znacznie gorszą propozycją niż Bill na 42,5 miliona dolarów i nie przedstawił ogromnego rachunku na następne cztery lata i klauzuli zakazu handlu.

Cała ta dyskusja dotyczy handlu Beala w próżni. Ale oczywiście Suns nie grają w próżni. (Chociaż tempo, w jakim ich przyszłe projekty znikają, może się wydawać). Zamiast tego Bell gra teraz w tej samej drużynie co Devin Booker… który może być pojedynczym graczem najbardziej podobnym do Bella w całej lidze, z wyjątkiem tego, że Booker jest młodszy i trochę lepszy w Prawie wszystkim.

Nieuchronnie obecność Bookera (nie wspominając o Durancie) popchnie Bella do czegoś, czym nie był od dłuższego czasu, przeważnie bez piłki, który może wyglądać jak Chris Bosh, który wraca do Miami w swoim kontakcie . Koszykówka jest tylko jedna. Matematyka nie pozwoli na nic innego.

Bycza nadzieja polega na tym, że zdjęcie Bella stanie się bardziej wysokie, ciężkie i dokładniejsze w Phoenix. To nie jest mrzonka, nie kiedy Bell tak bardzo polegał na własnych strzałach w Waszyngtonie i miał znacznie wyższy procent 3-punktów niż wtedy, gdy John Wall był szefem jako ustawiacz. Ale to też nie jest muzułmanin, a Słońce z pewnością nie odniosło się tutaj do słabości.

Suns wejdą do składu, oczywiście z Bealem i Bookerem, ale to albo zmusi Bookera do bycia rozgrywającym w pełnym wymiarze godzin, albo jednego z tych dwóch do bycia pełnoetatowym stoperem skrzydeł. LOL w drugiej, więc poszukaj Suns, aby przywrócili Torrey Craig lub znajdź tanich skrzydłowych obrońców gdzie indziej, aby zwiększyć rotację.

To prowadzi nas do kolejnego dużego obrazu handlu Beala. Phoenix mógł wykorzystać swój ostatni realistyczny żeton, aby wycofać się z defensywy i dodać kolejnego gracza ofensywnego… Całkowicie normalna reakcja na przegraną w drugiej rundzie, ponieważ druga drużyna miała średnio 1,22 punktu na posiadanie, a MVP zdobył 34,5 punktu na mecz na 59 procent strzelania.

Jedną z rzeczy, których nie udało mi się przepchnąć przez finały NBA, było to, że na pewnym poziomie trudno było naśladować model sukcesu Nuggets, biorąc pod uwagę, jak wyjątkowym graczem jest Nikola Jokic. Jednak jedna rzecz, o której myślałem, że zrobią zespoły z pewnością Wersja była modelem Nuggets, który uzbrajał się w wielu obrońców z dużymi skrzydłami i zasadniczo przeciągał zdolność przeciwników do polowania na niedopasowania wzdłuż obwodu.

READ  Sean O'Malley zmierzy się z byłym mistrzem wagi koguciej Peterem Yanem na UFC 280 22 października w Abu Zabi

Zwłaszcza dla drużyny takiej jak Phoenix, której brakowało elitarnego strażnika krawędzi lub specjalisty od zmian, wydawało się to najpewniejszym sposobem na zapewnienie dobrych wyników w obronie.

Cóż, Suns zaczęli od tego modelu, a następnie spalili go doszczętnie, aby zdobyć Duranta i Beala. Chociaż nie stracili żadnych skrzydłowych w tej wymianie, stracili możliwość dodawania skrzydłowych, co wydaje się absolutnie złe, biorąc pod uwagę, jak bardzo są głodni aktywów. Zastanawiasz się, czy wymiana Paula na dwóch nieprzystosowanych skrzydłowych, którzy zarabiają po 15 milionów dolarów, zakończyłaby się lepszym produktem końcowym dla Suns. (The Suns przynajmniej uratowali trochę taniej produkcji, nabywając Goodwina w handlu, rotacyjnego gracza kalibru na minimalnym kontrakcie).

Phoenix wciąż ma szansę na uratowanie swojego arkusza czapek, wykonując podobny ruch jeden-dwa ze środkowym Deandre Aytonem. Jednak szanse na to wydają się niewielkie, chyba że ma przełomowy rok, ponieważ liga nie przywiązuje dużej wagi do centrów w ogóle, a zwłaszcza do centrów, które zarabiają 30 milionów dolarów rocznie. Trudno sobie wyobrazić, że wymiana z tą transakcją prawdopodobnie doprowadziłaby do tego, że Ayton dotknąłby piłki, ile cztery razy w meczu?

Być może najwyższą ironią jest to, że drużyna Suns, która przez lata walczyła pod wodzą jednego z najtańszych właścicieli w lidze, zostanie teraz ukarana za rozrzutność nowego zespołu. W przypadku braku dramatycznej umowy z Aytonem w tym offseason, Suns zamierzają pozostać na drugim placu podatkowym przez co najmniej następne trzy lata, co spowoduje „uwięzienie” przyszłego statusu draftu i prawie brak elastyczności w dodawaniu graczy poza minimalnymi kontraktami.

Głębiej

Hollinger: Clippers, najwięksi wrogowie Warriors nie są na boisku, to nowe CBA

Istnieje pewien potencjał KG-to-the-Nets w drodze tutaj. The Suns wymieniali już niechronione typy w latach 2025, 2027 i 2029 z Brooklynem w ramach wymiany Duranta; Jeżeli utrzymają się powyżej drugiego progu w ciągu trzech z kolejnych pięciu lat, na podstawie otrzymanej przez sportowiecIch wybór w pierwszej rundzie w 2032 roku może zostać automatycznie przesunięty na koniec draftu w oparciu o nowe zasady CBA, nawet jeśli mają najgorszą drużynę w lidze.

READ  Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua 2 wyniki walki: aktualizacje boksu na żywo, karta wyników, czas rozpoczęcia, dolna karta

Jeśli chodzi o Waszyngton, to słodko-gorzkie zwycięstwo. Wreszcie, wydaje się, że w DC jest więcej wizji niż aspiracji do średniej. Z drugiej strony cała saga Beala była celem, któremu można było całkowicie zapobiec. Jak wspomniano powyżej, dzieli nas mniej niż rok od Leonsisa, a on z dumą chwali się, że niedorzeczna klauzula o zakazie handlu Beala – udzielona bez żadnego przymusu – była czymś w rodzaju: „Nie odebrałem tego jako punktu nacisku, potraktował to jako punkt partnerstwa”.

Jak wspomniano powyżej, koszt alternatywny polegający na tym, że trzy lata temu nie handlowano Bealem i zamiast tego kilka razy goniono za dziewiątym ziarnem. Mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, jak trudno jest obejść przepisy prawne w przypadku czegoś takiego. Spóźniliśmy się prawdopodobnie o dwa lata z naszą odbudową w Memphis i mieliśmy szczęście, że Marc Gasol i Mike Conley nadal utrzymywali większość swojej wartości handlowej po naciśnięciu spustu. Waszyngton nie miał tyle szczęścia iw rezultacie odbudowa prawdopodobnie będzie dłuższa i bardziej bolesna.

Na szczęście Czarodzieje mogą mieć szansę wygrać tę transakcję po raz drugi, wysyłając Paula do trzeciego zespołu, aby wygasły kontrakty i/lub pomniejsze aktywa. W wyniku tej umowy jego gwarancja kontraktowa została podniesiona do 25,04 miliona dolarów na sezon; Jest teraz w pełni zabezpieczony na 30,1 miliona dolarów na dzień 28 czerwca.

To powinno zakończyć dyskusję na temat jego rezygnacji; Paul jest bardziej przekonującym elementem handlu jako żywy, oddychający gracz z wygasającym kontraktem w tym momencie. W rzeczywistości każda analiza oszustw w pokoju osłonowym koncentruje się na niewłaściwym graczu. Czarodzieje mogliby wygenerować kilka milionów w cap roomie, rozciągając 10,6 miliona dolarów Chama na siedem lat, chociaż taka gra również wydaje się mało prawdopodobna.

Dziwne jest to, że wiele z tego będzie odtwarzanych w zwolnionym tempie. Nie sądzę, aby Suns dodali cokolwiek do swoich szans na tytuł dzięki tej umowie, ale niezależnie od tego będzie dobrze w tym roku. Podobnie jak w przypadku handlu Duranta, ból przyjdzie dopiero później, ale kiedy uderzy, uderzy mocno. Impreza BOGO jest zawsze zabawna, dopóki trwa, ale nie ma lekarstwa na twój stan alkoholowy.


Powiązane czytanie

Eldridge: Czarownice w pełni płacą pielęgniarce za straszny, ale konieczny handel

związane ze słuchaniem

(Zdjęcie: Bradley Bell i Landry Schmidt: Christian Petersen/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *