Hollywoodzkie studia negocjują, by uniknąć strajku aktorów – DW – 13.07.2023

Hollywoodzka specjalność film Brokerzy i studia telewizyjne prowadzili w środę ostatnie rozmowy, licząc na to Unikaj drugiego strajku przemysłu.

SAG-AFTRA, największy hollywoodzki związek zawodowy znany jako Screen Actors Guild, zezwolił na strajk, jeśli negocjacje nie doprowadzą do zawarcia umowy do północy w Los Angeles (07:00 w czwartek GMT/UTC).

Gwiazdy z listy A, w tym Jennifer Lawrence i Meryl Streep, wyraziły poparcie dla strajku przemysłowego. Gwiazdy nie będą mogły promować nowych wydawnictw ani uczestniczyć w wydarzeniach branżowych, takich jak Comic-Con, które zaplanowano na przyszły tydzień, jeśli strajk będzie trwał.

Związek reprezentuje około 160 000 aktorów, prezenterów telewizyjnych i radiowych oraz innych pracowników mediów.

Pisarze chodzili już od dwóch miesięcy, a Actors Guild wyrażała poparcie dla pracyZdjęcie: Robert Hanashiro/Coalition USA Today/Image

Jakie są żądania związku?

SAG-AFTRA domaga się wyższych wynagrodzeń od swoich usług nadawczych, a także wyższych wynagrodzeń, aby przeciwdziałać inflacji.

Oprócz pensji podczas pracy aktorzy zarabiają „pensje” za każdym razem, gdy ich produkcja jest emitowana w sieci lub w telewizji kablowej.

Jednak usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix i Disney +, nie ujawniają danych dotyczących oglądalności i płacą aktorom tę samą stawkę ryczałtową niezależnie od oglądalności.

Związek domaga się również realizacji gwarancji dot Wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI). Aktorzy chcą gwarancji, że ich obrazy cyfrowe nie zostaną wykorzystane bez ich zgody.

Co wydarzyło się do tej pory w negocjacjach?

We wtorek negocjatorzy związkowi zatwierdzili wniosek studia o sprowadzenie mediatora federalnego.

SAG-AFTRA powiedział, że przedstawiciele studia „nadużyli naszego zaufania”, ujawniając informacje mediom, i powiedział, że nie będzie zmiany środowego wieczornego terminu, który doprowadziłby do strajku.

„Nie jesteśmy pewni, czy pracodawcy mają zamiar negocjować w celu osiągnięcia porozumienia” – powiedział związek we wtorkowym oświadczeniu. „czas ucieka”.

„Podwójne uderzenie” może zatrzymać prawie wszystkie produkty

Strajk zagrożony przez SAG-AFTRA nastąpił po podobnej akcji związku czołowych pisarzy w branży.

READ  George Santos twierdzi, że pozywa Jimmy'ego Kimmela za filmy, na których go wyśmiewano

Na początku maja liczyła około 11 500 członków Stowarzyszenie Writers Guild of America (WGA) ogłosiło strajk..

Zakłóciło to większość produkcji jesiennego sezonu telewizyjnego i kręcenie niektórych wysokobudżetowych filmów.

Sojusz Producentów Filmowych i Telewizyjnych (AMPTP) powiedział, że zaoferował „hojne” podwyżki płac, ale nie mógł zgodzić się na wszystkie żądania.

Jeśli SAG-AFTRA ogłosi swoje wycofanie się, wywoła to „podwójne uderzenie”, jakiego nie widziano w Hollywood od lat 60. i zamknie większość amerykańskich produkcji filmowych i telewizyjnych.

sdi / msh (Reuters, AFP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *