Huragan Ian: liczba ofiar śmiertelnych na Florydzie wzrasta do 67 Teraz niektóre społeczności są „niezidentyfikowane”.CNN

Nowo bezdomni mieszkańcy Florydy walczą o wznowienie życia, a ratownicy starają się znaleźć jakiekolwiek ślady życia wśród gruzów. Huragan Ian.

W niektórych przypadkach pracownicy służb ratunkowych żonglują obydwoma pracami w niewyobrażalny sposób.

„Niektórzy faceci na Pine Island stracili wszystko, ale robią, co mogą”, powiedział lekarz medycyny ratunkowej, dr Ben Abo, który przygotowywał się do dołączenia do ratowników w niedzielę w misji ratunkowej w pobliżu zdewastowanej wyspy Sanibel i sosny. Wyspa. .

„Łzy napływają mi do oczu, gdy widzę, jak ciężko pracują”.

Ale odkąd huragan Ian zniszczył samotne przejście wyspy Sanibel na kontynentalną Florydę, „lecimy helikopterem i szukamy naszej sieci”, powiedział Abo.

więcej niż 1100 osób zostało uratowanych Z zalanych obszarów południowo-zachodniej i środkowej Florydy, odkąd Ian uderzył w zeszłym tygodniu, gubernator. – powiedziało biuro Rona DeSantisa.

Ale w miarę jak trwają poszukiwania ocalałych, odzyskuje się coraz więcej ciał. Urzędnicy twierdzą, że co najmniej 67 osób zginęło, gdy szalejąca powódź Iana ogarnęła domy na Florydzie.

Cztery osoby zginęły w incydentach związanych z burzami, gdy huragan Ian wzburzył wybrzeże Karoliny Północnej, poinformowali urzędnicy.

Twarz ma szczęście przetrwać Trudna droga do powrotu do zdrowia. Około 900 000 domów, firm i innych klientów na Florydzie było pozbawionych prądu od wczesnego niedzielnego poranka. PowerOutage.pl. W Północnej Karolinie ponad 30 000 ludzi było w ciemności.

Ian może być huraganem Bardzo droga burza Historia Florydy obejmuje społeczności od zachodniego wybrzeża stanu po miasta śródlądowe, takie jak Orlando.

Jednak najcięższe chłosty miały miejsce w miastach na południowo-zachodnim wybrzeżu, takich jak Fort Myers i Neapol, gdzie zniszczono niektóre dzielnice.

– Lecimy i działamy na niezbadanym terytorium – powiedział kontradmirał Brendan McPherson z amerykańskiej straży przybrzeżnej.

„Nie ma znaków drogowych. Nie są takie, jak kiedyś. Budynki, które kiedyś były punktem odniesienia w społeczności, już nie istnieją.

Kilka zgonów związanych z Ianem zostało zgłoszonych w hrabstwie Lee na południowo-zachodniej Florydzie, w tym w Fort Myers i na wyspie Sanibel, gdzie zginęło co najmniej 35 osób.

READ  Budowanie lepszego mózgu poprzez muzykę, taniec i poezję

Lokalni urzędnicy spotykają się z krytyką dotyczącą tego, czy w hrabstwie Lee należało przeprowadzić przymusową ewakuację wcześniej.

Tamtejsi urzędnicy wydali rozkaz ewakuacji dopiero na 24 godziny przed zejściem burzy na ląd, a dzień później kilka sąsiednich powiatów wydało rozkazy.

DeSantis Zachowano terminy rozkazów hrabstwa LeeTo umieściło obszar na celowniku Iana, mówiąc, że zostały dostarczone, gdy przewidywana ścieżka burzy przesunęła się na południe.

„Kiedy zobaczyliśmy, że model zmienia się na północny wschód, zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zachęcić ludzi do ewakuacji” – powiedział w niedzielę komisarz hrabstwa Lee Kevin Ruan.

„Jestem rozczarowany, że coraz więcej osób nie chodzi do schronisk, ponieważ są otwarte”.

Ruane nazwał raporty o możliwym opóźnieniu w wydaniu obowiązkowej ewakuacji „fałszywe”. Powiedział, że dzielnica zrobiła to, co powinna, nie dostarczając żadnych dowodów na to, że raport był fałszywy.

„Najważniejszą rzeczą do zrozumienia dla większości ludzi jest to, że otworzyliśmy 15 schronów. W czasie trwania Irma mieliśmy w schroniskach 60 000 osób. Obecnie mamy w schroniskach 4000 osób” – powiedział Ruan w niedzielę.

„Niestety ludzie stali się zadowoleni… Jeśli o mnie chodzi, schrony były otwarte, miały pojemność przez cały wtorek i dużą część środy z nadchodzącą burzą – miały pojemność. schronienie).”

US Coast Guard planuje ewakuację ludzi z Pine Island w hrabstwie Lee w niedzielę. Biuro szeryfa hrabstwa Lee.

Oprócz 35 zgonów w hrabstwie Lee, huragan Ian przyczynił się do 12 zgonów w hrabstwie Charlotte, ośmiu w hrabstwie Collier, pięciu w hrabstwie Volusia, trzech w hrabstwie Sarasota i po jednym w hrabstwach Polk, Lake, Hendry i Manatee. , powiedzieli urzędnicy.

Prezydent Joe Biden nadal obiecywał federalne wsparcie dla Florydy, mówiąc, że huragan Ian „prawdopodobnie będzie jednym z najgorszych w historii kraju”.

Prezydent i pierwsza dama Jill Biden pojadą w poniedziałek do Portoryko, aby zbadać szkody Huragan FionaNastępnie w środę na Florydę.

READ  Domino's Pizza nawiązała współpracę z Uber Eats

Po tym, jak huragan Ian zakończył swój niszczycielski marsz przez Florydę, mieszkańcy próbowali wrócić do swoich uszkodzonych lub zniszczonych domów i przesiewali gruzy.

Jednak mieszkańcy wysp Sanibel i Captiva zostali odcięci od stałego lądu Florydy po tym, jak część mostu lądowego została zniszczona przez burzę, pozostawiając łodzie i helikoptery jako jedyne opcje ewakuacji.

Wolontariusze cywilni ruszyli na pomoc mieszkańcom Sanibel, gdzie zniszczono niektóre domy.

Andy Boyle był na wyspie Sanibel, kiedy uderzył huragan. Powiedział, że stracił dom i dwa samochody, ale czuje się szczęśliwy, że żyje.

„Wielu ludzi ma bardzo drogie, dobrze zbudowane domy w Sanibal i czują się, jakby zbudowano je jak zamki warte wiele milionów dolarów” – powiedział.

Boyle uciekał przed burzą w domu, kiedy zawalił się dach jadalni. – Wtedy zaczęliśmy się martwić – powiedział.

Opisał, jak następnego dnia wymachiwał samolotem Gwardii Narodowej przed swoim domem i widział sceny dewastacji wokół wyspy.

„Kiedy idziesz na wschodni kraniec wyspy, jest dużo zniszczeń. Wszystkie domy wokół latarni znikają. Kiedy idziesz na zachodni kraniec wyspy, stare restauracje znikają. Ulica która prowadzi do Captivy, jest teraz plażą” – powiedział Boyle.

Mieszkańcy zostali ewakuowani z obszaru Hidden River w hrabstwie Sarasota po tym, jak zagrożone domy na nabrzeżu groziły zalaniem, poinformowało w sobotę biuro szeryfa.

Mężczyzna sprawdza swoją uszkodzoną przyczepę do domu w sobotę w Matlacha na Florydzie.

Dalszą komplikacją ożywienia jest brak elektryczności i niestabilna komunikacja w dotkniętych obszarach.

Przywrócenie zasilania w hrabstwach zniszczonych przez burzę może potrwać od niedzieli do tygodnia, powiedział Eric Szilagyi, prezes i dyrektor generalny Florida Power & Light.

Niektórzy klienci mogą nie wrócić do sieci przez „tygodnie lub miesiące”, ponieważ niektóre budynki z uszkodzeniami konstrukcyjnymi będą wymagały kontroli bezpieczeństwa.

Według PowerOutage.us 65% przerw w dostawie prądu na Florydzie spowodowanych burzą zostało przywróconych do niedzieli.

Jest też Floryda Według DeSantis, Elon Musk współpracuje z satelitą Starlink, aby pomóc przywrócić komunikację w stanie.

READ  COVID-19 jest związany z „znaczącym, szkodliwym” wpływem na mózg, jak wykazały badania w Wielkiej Brytanii

„Rozmieszczają satelity Starlink, aby zapewnić dobry zasięg w południowo-zachodniej Florydzie i innych dotkniętych obszarach” – powiedział DeSantis.

Ratownicy w hrabstwie Lee będą wśród osób odbierających urządzenia StarLink.

W hrabstwie Charlotte mieszkańcy „stają w obliczu tragedii” bez domów, elektryczności i wody, powiedziała rzeczniczka biura szeryfa Claudette Smith.

„Chcemy wszystkiego. Potrzebujemy wszystkich rąk na pokładzie” – powiedział Smith w CNN w piątek. „Ludzie, którzy przyszli nam z pomocą, byli bardzo pomocni, ale potrzebowaliśmy wszystkiego”.

Posłuchaj, co według tego eksperta mogło zapobiec uszkodzeniom huraganu Ian

Według firmy analizującej nieruchomości CoreLogic, huragan Ian mógł spowodować straty ubezpieczeniowe na Florydzie o wartości 47 miliardów dolarów. Stałaby się najkosztowniejszą burzą w historii państwa.

Po uderzeniu na Florydę Ian dotarł do Stanów Zjednoczonych jako huragan kategorii 1 w piątek po południu w pobliżu Georgetown w Południowej Karolinie.

Pracownicy i właściciele dużej łodzi krewetkowej przygotowywali się do wycofania swojego statku z powrotem do wody w sobotę po tym, jak wypłynął na brzeg w Myrtle Beach w Południowej Karolinie.

W Północnej Karolinie cztery zgony związane z burzą obejmowały człowieka, który utonął, gdy jego ciężarówka wjechała w zalane bagno; Dwóch zginęło w oddzielnych wypadkach; i zmarł z powodu zatrucia tlenkiem węgla po uruchomieniu generatora w zamkniętym garażu, według biura gubernatora Roya Coopera.

W Południowej Karolinie nie zgłoszono żadnych zgonów, powiedział w sobotę gubernator Henry McMaster.

Domy i pojazdy wzdłuż wybrzeża Karoliny Południowej zostały zatopione przez burzę. Dwa mola – jeden na Pawleys Island, a drugi na North Myrtle Beach – częściowo zawaliły się, gdy silne wiatry pchały wodę dalej w górę.

Edgar Stephens, który zarządza molem Cherry Grove w North Myrtle Beach w Karolinie Południowej, stał kilka metrów dalej, gdy statek zanurzył się na 100 stóp w morzu na śródokręciu.

Stephens powiedział, że Cherry Grove Pier jest ważną funkcją dla członków społeczności i turystów.

„Jesteśmy celem”, powiedział, „nie tylko statkiem rybackim”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *