Hustonian budzi się z pojawieniem się i zapachem dymu, gdy pożary w Teksasie płoną

Houston, Teksas (KTRK) – Aktualizacja: Jakość powietrza spadła do niezdrowego poziomu z powodu dymu z pożaru. Otóż ​​to Ta rządowa mapa ognia i dymu, który pokazuje poziomy na czerwono w okolicach Houston. W każdej chwili możesz zobaczyć warunki na mapie.

Biuro Zarządzania Kryzysowego w Houston mówi, że powinieneś rozważyć pozostanie w domu i noszenie maski, jeśli masz problemy z oddychaniem.

——-

Pożary w środkowym i północno-zachodnim Teksasie budzą mieszkańców Houston i powodują, że miasto pachnie dymem.

Możesz zobaczyć zapach i dym, kiedy wychodzisz w piątek rano.
Poruszył się zimny front, a wiatr wzniósł się z północnego zachodu, przynosząc dym z pożarów w całym stanie do południowo-wschodniego Teksasu.

Niska wilgotność i silne wiatry wywołały w piątek kilka pożarów w zachodnim Teksasie, które spowodowały spalenie domów i innych konstrukcji oraz ewakuację małych społeczności.

Kilka pożarów, które urzędnicy straży pożarnej nazywają „kompleksem” płonącym w pobliżu Eastland, 120 mil na zachód od Dallas, połączyło się.

Według danych Texas A&M Forest Service w piątek rano pożar spalił około 62,5 mil kwadratowych. Kontrolowano go tylko w 2%, a ogień płonął na gęstych polach zarośli i trawy.

Inne małe pożary płonęły w innych częściach Teksasu, a niska wilgotność powietrza i silne wiatry w czwartek stworzyły najlepsze warunki, aby pożary szybko wymknęły się spod kontroli. Służba leśna Texas A&M ostrzegła przed pożarem w tym tygodniu z powodu prognozy.
Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

Ewakuowano dom starców w Rising Star, a mieszkańców zabrano do domu kultury, donosi Eastland County Today.

READ  Biden unika opłat za dokumenty, smażąc się z powodu utraty pamięci

W małym miasteczku Ranger – około 10 mil na północny wschód od Eastland – w czwartek spłonął kościół i kilka budynków w centrum miasta, podała stacja telewizyjna Dallas WFAA. Darrell Fox, szef straży pożarnej Ranger, powiedział, że pożar, spowodowany silnymi wiatrami, mógł rozpocząć się od dołu do grillowania.

„Przygotowaliśmy wszystko w całej dzielnicy” – powiedział Fox. „Ale kiedy wiatr wieje tak, jakby tam był… i nie ma w ogóle wilgoci, to właśnie dostaniesz”.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Copyright © 2022 KTRK-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *