Przewodniczący Komitetu Demokratycznego zaprasza prezesów sektora naftowego do złożenia zeznań w obliczu wzrostu cen gazu

Przewodniczący Komisji ds. Zasobów Naturalnych w Izbie prosi dyrektorów generalnych trzech głównych działów firmy energetyczne zeznawać, ponieważ demokraci w Kongresie i Białym Domu starają się obwiniać o trwający wzrost cen gazu rosyjskiego prezydenta Władimira Putina i koncerny naftowe.

Prezydent Raul M. Grijalva z Arizony chce wysłuchać prezesów EOG Resources, Devon Energy Corporation i Occidental Petroleum na przesłuchaniu 5 kwietnia.

Domowa Komisja ds. Energii i Handlu poprosiła również kierownictwo BP, Chevron, Devon Energy, ExxonMobil, Pioneer Natural Resources i Royal Dutch Shell o zeznania 6 kwietnia.

Vicki Hollub, dyrektor generalny Occidental Petroleum, przemawia podczas 23. Światowego Kongresu Naftowego w George R. Brown 8 grudnia 2021 w Houston. (Zdjęcie: Brandon Bell/Getty Images/Getty Images)

Rick Mincrief, dyrektor generalny i prezes Devon Energy Corp., przemawia podczas wywiadu w Nowym Jorku, poniedziałek, 28 lutego 2022 r. (Christopher Godney/Bloomberg przez Getty Images)

Rick Mincrief, dyrektor generalny i prezes Devon Energy Corp. , przemawiając podczas wywiadu w Nowym Jorku, poniedziałek, 28 lutego 2022 r. (Christopher Godney / Bloomberg przez Getty Images / Getty Images)

Prezydent Biden zmierz się z krytyką Za udostępnienie infografiki z nieprawidłowymi danymi oskarżył firmy energetyczne o dążenie do „układania zysków kosztem ciężko pracujących Amerykanów”. Biały Dom też ukuł frazę „#PutinPriceHike” i wykorzystali influencerów TikTok do rozpowszechniania swojego przesłania.

Aktualizacje na żywo: spadek cen akcji, wzrosty ropy, wzrost kursu byka Fed

Grijalva wysłał osobne listy do Ezry Jacoba z EOG, Ricka Moncrieffa z Devona i Vicki Hollub z Occidental.

Przewodniczący Komisji Zasobów Naturalnych Domu, Raul Grijalva, Arizona, wygłasza oświadczenie końcowe podczas przesłuchania Komisji Zasobów Naturalnych Domu na Kapitolu w Waszyngtonie, 29 czerwca 2020 r. (Zdjęcie: Bonnie Cash/Paul/AFP via Getty Images) )

Przewodniczący Komisji Zasobów Naturalnych Domu, Raul Grijalva, D-Arizona, wygłasza oświadczenie końcowe podczas przesłuchania Komisji Zasobów Naturalnych Domu na Kapitolu w Waszyngtonie, w dniu 29 czerwca 2020 r. (BONNIE CASH / POOL / AFP przez Getty Images / Getty Images)

Przewodniczący skupił się na EOG, mówiąc w lutym, że nie planuje zwiększenia produkcji, mówiąc, że 2021 był „rekordowym rokiem”. Grijalva powiedział, że EOG ma ponad 1800 zatwierdzonych zezwoleń, ale nie wykorzystanych do wiercenia.

READ  Nio mówi, że ograniczenia chipów Nvidii im nie zaszkodzą

Ukraiński parlamentarzysta mówi, że decydujący cios w Rosję może zadać mało prawdopodobny sojusznik

Branża stwierdziła, że ​​pozwolenie jest tylko pierwszym krokiem w procesie, który obejmuje ustalenie, czy w ziemi znajduje się jakakolwiek ropa lub gaz do wydobycia.

W swoim liście do Devon Energy Grijalva twierdził, że firma posiada ponad 700 zatwierdzonych, ale niewykorzystanych pozwoleń na wiercenia. Przewodniczący oskarżył Occidental Petroleum o chęć „nadania priorytetu skupowi akcji o wartości 3 miliardów dolarów i podwyżce dywidendy w 2022 r.” przed obniżaniem cen gazu.

Devon Energy odmówił komentarza dla FOX Business na temat tego, czy Moncrieff pojawi się przed komisją w przyszłym miesiącu.

Gwiazdy podpisują listy protestujące przeciwko kanadyjskiemu gazociągowi

American Petroleum Institute, grupa handlowa reprezentująca firmy energetyczne, odpowiedziała na polityczną krytykę, mówiąc: „W całej gospodarce ceny detaliczne w wielu branżach spadają wolniej niż rosną – nie jest to nowe zjawisko”.

„Jak widzieliśmy w przeszłości, potrzeba czasu, aby warunki rynkowe zaczęły działać w całym łańcuchu dostaw i aby cena ropy naftowej znalazła szerokie odzwierciedlenie w cenie, którą płacimy na lokalnych stacjach benzynowych, ponad 95 procent które są małymi, niezależnymi firmami, które nie są prowadzone przez firmy naftowe – powiedział FOX Business wiceprezes American Petroleum Institute, Frank Macciarola.

taśma ochrona ostatni oni się zmieniają zmieniają %
EOG ZASOBY EOG INC. 117,87 +4,87 + 4,31%
TLENOWY OCCIDENTAL PETROLEUM CORP. 57.10 -0,90 -1,55%
DVN Korporacja Energetyczna Devon. 57,52 +5,06 + 9,65%

FOX Business zwrócił się również do Occidental Petroleum i EOG o komentarz.

Susan O’Leuran z FOX Business przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *