Przewodniczący Komitetu Demokratycznego zaprasza prezesów sektora naftowego do złożenia zeznań w obliczu wzrostu cen gazu

Przewodniczący Komisji ds. Zasobów Naturalnych w Izbie prosi dyrektorów generalnych trzech głównych działów firmy energetyczne zeznawać, ponieważ demokraci w Kongresie i Białym Domu starają się obwiniać o trwający wzrost cen gazu rosyjskiego prezydenta Władimira Putina i koncerny naftowe.

Prezydent Raul M. Grijalva z Arizony chce wysłuchać prezesów EOG Resources, Devon Energy Corporation i Occidental Petroleum na przesłuchaniu 5 kwietnia.

Domowa Komisja ds. Energii i Handlu poprosiła również kierownictwo BP, Chevron, Devon Energy, ExxonMobil, Pioneer Natural Resources i Royal Dutch Shell o zeznania 6 kwietnia.

Vicki Hollub, dyrektor generalny Occidental Petroleum, przemawia podczas 23. Światowego Kongresu Naftowego w George R. Brown 8 grudnia 2021 w Houston. (Zdjęcie: Brandon Bell/Getty Images/Getty Images)

Rick Mincrief, dyrektor generalny i prezes Devon Energy Corp., przemawia podczas wywiadu w Nowym Jorku, poniedziałek, 28 lutego 2022 r. (Christopher Godney/Bloomberg przez Getty Images)

Rick Mincrief, dyrektor generalny i prezes Devon Energy Corp. , przemawiając podczas wywiadu w Nowym Jorku, poniedziałek, 28 lutego 2022 r. (Christopher Godney / Bloomberg przez Getty Images / Getty Images)

Prezydent Biden zmierz się z krytyką Za udostępnienie infografiki z nieprawidłowymi danymi oskarżył firmy energetyczne o dążenie do „układania zysków kosztem ciężko pracujących Amerykanów”. Biały Dom też ukuł frazę „#PutinPriceHike” i wykorzystali influencerów TikTok do rozpowszechniania swojego przesłania.

Aktualizacje na żywo: spadek cen akcji, wzrosty ropy, wzrost kursu byka Fed

Grijalva wysłał osobne listy do Ezry Jacoba z EOG, Ricka Moncrieffa z Devona i Vicki Hollub z Occidental.

Przewodniczący Komisji Zasobów Naturalnych Domu, Raul Grijalva, Arizona, wygłasza oświadczenie końcowe podczas przesłuchania Komisji Zasobów Naturalnych Domu na Kapitolu w Waszyngtonie, 29 czerwca 2020 r. (Zdjęcie: Bonnie Cash/Paul/AFP via Getty Images) )

Przewodniczący Komisji Zasobów Naturalnych Domu, Raul Grijalva, D-Arizona, wygłasza oświadczenie końcowe podczas przesłuchania Komisji Zasobów Naturalnych Domu na Kapitolu w Waszyngtonie, w dniu 29 czerwca 2020 r. (BONNIE CASH / POOL / AFP przez Getty Images / Getty Images)

Przewodniczący skupił się na EOG, mówiąc w lutym, że nie planuje zwiększenia produkcji, mówiąc, że 2021 był „rekordowym rokiem”. Grijalva powiedział, że EOG ma ponad 1800 zatwierdzonych zezwoleń, ale nie wykorzystanych do wiercenia.

READ  Rosną kontrakty terminowe Dow: Raport o pracy kluczem do zwyżek na rynku, takich jak Apple i Google

Ukraiński parlamentarzysta mówi, że decydujący cios w Rosję może zadać mało prawdopodobny sojusznik

Branża stwierdziła, że ​​pozwolenie jest tylko pierwszym krokiem w procesie, który obejmuje ustalenie, czy w ziemi znajduje się jakakolwiek ropa lub gaz do wydobycia.

W swoim liście do Devon Energy Grijalva twierdził, że firma posiada ponad 700 zatwierdzonych, ale niewykorzystanych pozwoleń na wiercenia. Przewodniczący oskarżył Occidental Petroleum o chęć „nadania priorytetu skupowi akcji o wartości 3 miliardów dolarów i podwyżce dywidendy w 2022 r.” przed obniżaniem cen gazu.

Devon Energy odmówił komentarza dla FOX Business na temat tego, czy Moncrieff pojawi się przed komisją w przyszłym miesiącu.

Gwiazdy podpisują listy protestujące przeciwko kanadyjskiemu gazociągowi

American Petroleum Institute, grupa handlowa reprezentująca firmy energetyczne, odpowiedziała na polityczną krytykę, mówiąc: „W całej gospodarce ceny detaliczne w wielu branżach spadają wolniej niż rosną – nie jest to nowe zjawisko”.

„Jak widzieliśmy w przeszłości, potrzeba czasu, aby warunki rynkowe zaczęły działać w całym łańcuchu dostaw i aby cena ropy naftowej znalazła szerokie odzwierciedlenie w cenie, którą płacimy na lokalnych stacjach benzynowych, ponad 95 procent które są małymi, niezależnymi firmami, które nie są prowadzone przez firmy naftowe – powiedział FOX Business wiceprezes American Petroleum Institute, Frank Macciarola.

taśma ochrona ostatni oni się zmieniają zmieniają %
EOG ZASOBY EOG INC. 117,87 +4,87 + 4,31%
TLENOWY OCCIDENTAL PETROLEUM CORP. 57.10 -0,90 -1,55%
DVN Korporacja Energetyczna Devon. 57,52 +5,06 + 9,65%

FOX Business zwrócił się również do Occidental Petroleum i EOG o komentarz.

Susan O’Leuran z FOX Business przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.