Warren Buffett zmienia swój testament i wyjawia, co stanie się z jego pieniędzmi po jego śmierci

Warren Buffett po swojej śmierci zrewidował swoje plany dotyczące wielkiej fortuny. Buffett, 93 lata, prezes Berkshire Hathaway, ujawnił… dziennik „Wall Street Gates ogłosił, że przepisał swój testament i po swojej śmierci nie będzie nadal przekazywać darowizn na rzecz Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Zamiast tego przeznaczy swój majątek na nowy fundusz charytatywny zarządzany przez trójkę jego dzieci.

„Fundacja Gatesów nie będzie miała pieniędzy po mojej śmierci” – powiedział Buffett gazecie.

Pan Buffett oświadczył, że kilkakrotnie zmieniał swój testament, a ostatnie zmiany wynikały z jego wiary w wartości swoich dzieci i umiejętności odpowiedniego podziału majątku. Każde z jego dzieci ma organizację charytatywną.

„Czuję się bardzo dobrze, wyznając wartości trójki moich dzieci i mam 100% pewności co do tego, jak postępują” – powiedział Buffett.

Wcześniej pan Buffett oświadczył, że ponad 99% jego majątku jest przeznaczone na cele charytatywne przez Fundację Billa i Melindy Gatesów oraz cztery organizacje charytatywne związane z rodziną: Fundację Susan Thompson Buffett, Fundację Sherwood, Fundację Howarda G. Buffetta oraz Fundację Novo.

Na razie wydaje się, że Buffett przez całe życie będzie nadal przekazywał darowizny na rzecz Fundacji Gatesów.

Berkshire Hathaway ogłosił w piątek, że pan Buffett zamienia około 9 000 akcji klasy A na ponad 13 milionów akcji klasy B. Około 9,3 miliona akcji zostanie przydzielonych Fundacji Billa i Melindy Gatesów, a pozostała część zostanie przekazana czterem organizacjom charytatywnym należącym do rodziny Buffett.

„Warren Buffett był niezwykle hojny dla Fundacji Gatesów przez ponad 18 lat, przekazując datki i rady” – powiedział CNN dyrektor generalny Fundacji Gatesa, Mark Suzman, „Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za jego niedawny prezent i wkład na rzecz naszej pracy o łącznej wartości prawie 43 miliardów dolarów”. . (Melinda ogłosiła w maju, że odchodzi z organizacji i że jej ostatnim dniem w pracy będzie 7 czerwca, chociaż organizacja nie zmieniła jeszcze nazwy).

READ  Bitcoin ma zanotować rekordową passę strat, gdy upadek „stablecoina” zmiażdży kryptowalutę

W zeszłym roku pan Buffett przekazał około 870 milionów dolarów czterem organizacjom charytatywnym swojej rodziny, a w 2022 roku przekazał im około 750 milionów dolarów.

W ramach tych niedawno ogłoszonych darowizn pan Buffett posiada obecnie 207 963 akcji klasy A w Berkshire Hathaway i 2586 akcji klasy B, a łączna wartość tych akcji sięga około 128 miliardów dolarów.

Dzisiejszy polecany film

Szef ISRO mówi, że w dniu rozpoczęcia pierwszej indyjskiej misji załogowej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *