Iga Świątek od razu żałuje „obrzydliwej” rewelacji US Open

Przerwa w łazience pomogła Idze Świątek zepchnąć Powrót do zwycięstwa nad nr 6 Ariną Sabalenka W drugim półfinale na US Open w czwartek wieczorem.

W swoim wywiadzie po meczu, pierwsza w rankingu zawodniczka, która skorzystała z toalety po pierwszym secie, powiedziała, że ​​po powrocie na kort czuła się „lżej”. Był to jeden ze szczegółów TMI Sweetek, którego wkrótce pożałował.

– To najwięcej, co kiedykolwiek zrobiłem (w łazience) – powiedziała Świątek, 21 lat, o swoim dobrym występie po przerwie między setami. „Musiałem iść. Zdecydowanie czułem się lżej. Przepraszam, to obrzydliwe. ”

Polski profesjonalista już po pierwszym secie wyglądał jak inny zawodnik. W drugim secie pokonała Sabalenkę 6:1, a w ostatnim secie wróciła z porażki 4-2 i wygrała mecz (3-6, 6-1, 6-4).

„Starałem się wykorzystać ten czas, aby naprawdę pomyśleć o tym, co należy zmienić i zrobić to dobrze” – powiedział Świątek. „Pamiętam, że wcześniej, gdy byłam młodsza, wszystko, co robiłam w łazience między seriami, kiedy przegrywałam, to płakanie. Tym razem mogę właściwie pomyśleć, co zmienić i właściwie rozwiązać problem. z nowym pomysłem na drugi zestaw.”

Polak Iga Świątek świętuje pokonanie Aryny Sabalenki z Białorusi w półfinale singla kobiet podczas US Open w USTA Billie Jean King 8 września 2022 roku w Nowym Jorku.
Obrazy Getty
Polska pokonała Igę Swietic z Białorusi Arynę Sabalenka w półfinale singla kobiet na US Open w Billie Jean King National Tennis Centre w USA 8 września 2022 roku w Nowym Jorku.

Zwycięstwo Świątka nad Sabalenką oznaczało jej 50. w karierze zwycięstwo wielkoszlemowe. Ma teraz 12-50 lat na kierunkach.

Dwukrotny mistrz French Open Świątek zmierzy się z piątym rozstawionym Anasem Jabeur z Tunezji w finale kobiet w sobotę na Flushing Meadows.

READ  Cardinals wskazuje przeciwko Buccaneers, na wynos: Tom Brady prowadzi późny powrót, gdy Tampa Bay mija Arizona VOT.