Ile byś dostał, gdybyś dziesięć lat temu zainwestował 1000 dolarów?

Soba zdjęcia | Lekka rakieta | Obrazy Getty’ego

Nike nadal przyciąga sneakerheadów i fanów odzieży sportowej.

Detalista odnotował przychody w wysokości 12,4 mld USD w trzecim kwartale fiskalnym 2023 r., pokonując oczekiwania analityków na poziomie 11,47 mld USD, szacuje Refinitiv. Firma odnotowała również zysk na akcję (EPS) w wysokości 0,79 USD, w porównaniu do oczekiwanych przez analityków 0,55 USD.

Ponadto firma poinformowała Przychody te wzrosły o 14%. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Od kilku lat Nike pracuje nad rozszerzeniem możliwości sprzedaży bezpośredniej konsumentom, a nie innym detalistom. Obejmowało to zwiększenie sprzedaży cyfrowej, budowanie eksperymentalnych sklepów i wzmacnianie programu lojalnościowego.

Według raportu kwartalnego sprzedaż Nike Direct, marki skierowanej bezpośrednio do konsumenta, wzrosła w okresie świątecznym o 17% do 5,3 miliarda dolarów. Sprzedaż Nike Brand Digital wzrosła o 20%.

Jednak nadal będziesz mógł znaleźć produkty Nike poza sklepami i witryną firmy.

W styczniu dyrektor generalny Nike, John Donahue, powiedział CNBC, że hurtownicy pozostają „bardzo, bardzo ważni” dla firmy.

„W dzisiejszych czasach konsumenci chcą otrzymywać to, czego chcą, kiedy chcą i jak chcą, a w naszej branży bardzo jasno dali do zrozumienia, że ​​chcą spójnych zakupów premium niezależnie od kanału, ” powiedział. .

Do tego momentu Foot Locker reklamował „odnowioną” relację z Nike podczas prezentacji „2023 Investor Day” 20 marca, mówiąc, że partnerstwo jest uzupełnieniem strategii Nike skierowanej bezpośrednio do konsumenta.

Nike ogłosiło swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał po dzwonku 21 marca. Następnego dnia akcje spadły nieznacznie o około 5% i zakończyły sesję giełdową po cenie 119,50 USD za akcję.

Oto, ile pieniędzy miałbyś na dzień 22 marca, gdybyś zainwestował 1000 USD w firmę rok, pięć i 10 lat temu.

Jeśli rok temu zainwestowałeś w Nike 1000 dolarów, według obliczeń CNBC na dzień 22 marca Twoja inwestycja byłaby warta około 908 dolarów.

Według obliczeń CNBC, gdybyś pięć lat temu zainwestował w Nike 1000 dolarów, Twoja inwestycja prawie się podwoiła do 1937 dolarów na dzień 22 marca.

A gdyby dziesięć lat temu zainwestować w Nike 1000 dolarów, według obliczeń CNBC wartość ta wzrosłaby ponad czterokrotnie do 4293 dolarów na dzień 22 marca.

Pamiętaj, że nie ma niezawodnego sposobu na przewidzenie, jak zachowa się giełda w przyszłości. To, że akcje mają się dobrze obecnie, nie musi oznaczać, że tak będzie w przyszłości.

Zamiast wybierać akcje do inwestowania w jedną po drugiej, dla większości inwestorów bardziej sensowna jest strategia inwestycyjna, która nie wymaga zaangażowania rąk. Popularnym sposobem na rozpoczęcie działalności jest inwestowanie w tanie fundusze indeksowe, takie jak S&P 500, indeks rynkowy śledzący notowania giełdowe 500 największych spółek notowanych na giełdzie w Stanach Zjednoczonych.

Eksperci zwykle zalecają tę strategię, ponieważ może ona zdywersyfikować portfel, dodając ekspozycję na szeroką gamę spółek.

Według obliczeń CNBC, od 22 marca S&P 500 spadł nieznacznie o prawie 13% w okresie 12 miesięcy. Jednak indeks wzrósł o około 49% od 2018 roku i wzrósł o około 153% od 2013 roku.

nie przegap: Czy chcesz być mądrzejszy i odnosić większe sukcesy ze swoimi pieniędzmi, pracą i życiem? Zapisz się do naszego nowego newslettera

Pobierz CNBC za darmo Przewodnik po inwestowaniu Warrena Buffettaktóra podsumowuje najlepsze rady miliardera nr 1 dla zwykłych inwestorów, zalecenia i zakazy oraz trzy kluczowe zasady inwestowania w jasny i prosty przewodnik.

spłacać: Milioner, który sam zarobił: Nie musisz rezygnować z latte, aby stać się bogatym – zamiast tego zrób to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *