Co się stanie, jeśli SEC zaklasyfikuje ETH jako papier wartościowy? (tylko błędne odpowiedzi)

Wczoraj okazało się, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) prawdopodobnie będzie chciała przeklasyfikować natywny token Ethereum, Ether. (eter)Jako gwarancja. Nie wszyscy w to wierzą, a SEC jak dotąd wstrzymywała się z ostateczną odpowiedzią na pytanie, czy toczy się dochodzenie w sprawie Fundacji Ethereum – tak jak zrobiła to agencja, gdy definitywnie stwierdziła, że ​​Ethereum jest walutą, czy nie. ochrona.

To jest fragment biuletynu Node, codziennego podsumowania najważniejszych wiadomości o kryptowalutach na CoinDesk i nie tylko. Możesz subskrybować, aby uzyskać pełną wersję Biuletyn tutaj.

Wielu prawników zajmujących się aktywami cyfrowymi stwierdziło, że „dobrowolnym dochodzeniem” Fundacji Ethereum w sprawie jej repozytorium GitHub nie ma się czym martwić. Wyzywanie firm zajmujących się kryptowalutami to normalny sposób działania w tej branży. Kanarek Fundacji Ethereum – odniesienie do „kanarów w kopalniach węgla”, które odnosi się do tego, czy rząd przeszukiwał stronę internetową – został ostatecznie zmuszony do zamknięcia.

„Na podstawie tego, co zostało dotychczas ujawnione publicznie, bardzo trudno jest określić charakter dochodzenia rządowego przesłanego do Fundacji Ethereum lub czy Fundacja jest celem tego dochodzenia” – Preston Byrne, partner zarządzający Byrne’a. & Storm, PC, powiedział CoinDesk w e-mailu.

Byrne powiedział, że „jest mało prawdopodobne”, aby Fundacja Ethereum była „celem dochodzenia”. Biorąc jednak pod uwagę, że dochodzenie jest w toku, pewne pytania pozostają otwarte. Na przykład nie jest jeszcze jasne, dlaczego SEC miałaby ścigać twórców Ethereum prawie 10 lat po jego uruchomieniu i po zgromadzeniu w sieci setek miliardów dolarów.

Czy dochodzenie dotyczy ICO i dystrybucji tokenów Ethereum, czy też przejścia na model bezpieczeństwa oparty na stakingu? W jaki sposób amerykański organ nadzoru papierów wartościowych może sprawować jurysdykcję nad organizacją z siedzibą w Zug w Szwajcarii? Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC), która będzie nadzorować… Dynamicznie rozwijający się rynek kontraktów terminowych na ETHodepchnąć?

Jeśli chodzi o to, dlaczego firmy kryptowalutowe są pytane o ich relacje z Fundacją Ethereum, Byrne podał dwa prawdopodobne powody: albo SEC próbuje sklasyfikować Ethereum jako zabezpieczenie, aby zmusić amerykańskie giełdy spot do usunięcia lub wsparcia tokena. Jej argumentem jest odrzucenie bardzo poszukiwanych funduszy typu ETF.

READ  Chiny utrzymują oprocentowanie kredytów na stałym poziomie; Kolejnym krokiem rynku jest obniżenie stopy rezerwy

Żaden z płatników „niekoniecznie wymagałby od SEC podjęcia działań egzekucyjnych wobec instytucji” – dodał Byrne.

Ale załóżmy, że jest pozew. Załóżmy, że ETH jest zabezpieczeniem (pomimo dobrych powodów, aby powiedzieć „nie”). Co dokładnie dzieje się dalej? Ethereum jest drugim co do wielkości blockchainem pod względem wartości (414 miliardów dolarów według dzisiejszych cen) i domem dla większości najczęściej używanych instrumentów w branży aktywów cyfrowych – a sklasyfikowanie Ethereum jako zabezpieczenia prawdopodobnie spowodowałoby chaos. Przy posunięciu tej wielkości jest całkowicie nieprzewidywalne, gdzie ostatecznie ułożą się karty.

Jedną z nieoczekiwanych odpowiedzi jest to, że Ethereum, które przeszło na algorytm dowodu stawki, który nagradza tokenami użytkowników, którzy blokują swoje tokeny w celu zabezpieczenia sieci, może powrócić do modelu wydobywania zapoczątkowanego przez Bitcoin. To samo w sobie jest mało prawdopodobne; Deweloperom Ethereum w Fundacji Ethereum i poza nią przejście na stakowanie zajęło lata.

Vitalik Buterin wpadł na pomysł Ethereum w 2013 roku i już wtedy dostrzegł, że technologia blockchain prawdopodobnie będzie musiała przejść na staking, czyli „model konsensusu”, który był wówczas w powijakach. Dopiero w 2020 roku, pięć lat po faktycznym uruchomieniu sieci, wykonano pierwszy konkretny krok w kierunku stakowania na Ethereum wraz z uruchomieniem sieci Beacon.

Programiści Ethereum wdrożyli i ponownie skonfigurowali wiele sieci testowych, aby poeksperymentować z przejściem na stakowanie w ciągu kilku lat, a „rozłączenie” prawdopodobnie zajmie dużo czasu.

Częścią problemu, poza skalowalnością i korzyściami finansowymi wynikającymi ze stakingu, jest to, że wydobycie jest celowo energochłonnym procesem, z którym deweloperzy chętnie się pożegnali. Po „fuzji” zużycie energii przez Ethereum rzekomo spadło o 99% – ku frustracji krytyków śladu środowiskowego kryptowaluty.

„Nie mogę dostrzec żadnego wyniku, jak wskazałeś, który prowadziłby do czegoś w rodzaju konsolidacji” – powiedział CoinDesk Paul Brody, szef blockchain w EY.

Ethereum to Ethereum, a Ethereum Classic to Ethereum Classic, nawet jeśli jest to Ethereum Classic. (itp) W rzeczywistości zachowuje „oryginalną, niezmienioną” historię blockchainu. Ale co by było, gdyby Ethereum Classic, z którego powstało rozwidlenie Ethereum, stało się łańcuchem stożkowym? Byłoby to z pewnością prostsze rozwiązanie niż „demontaż”, biorąc pod uwagę, że sieć już działa.

READ  Akcje znów skaczą, ale musisz to zrobić; Strumienie TWTR, jak dostarcza Elon Musk

Jasne, Ethereum Classic było świadkiem wielu łamiących wiarę reorganizacji, ale ponowna certyfikacja ukochanego rodzeństwa Ethereum może odpowiedzieć na widoczne obawy przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera dotyczące stakowania. Podobnie jest z alternatywą dla Ethereum: EthereumPoW (ETHW), fork uruchomiony podczas fuzji w celu zachowania dowodu pracy.

Ani ETC, ani ETHW nie podniosły się zbytnio po wiadomościach o potencjalnym dochodzeniu SEC, co sugeruje, że szybkie przyjęcie jest mało prawdopodobne. Ale nie jest to niemożliwe. W końcu Buterin przyznał, że ETC tak „Całkiem dobry serial.”

Jedną z zauważalnych wad tego, między innymi, jest to, że założyciele Etheruem będą prawdopodobnie posiadać ogromne stawki tokenów ETC lub ETHW, co odzwierciedla stan ich zasobów ETH w momencie forku. Nie jest jasne, czy SEC miała obawy w związku z emisją tokenów Ethereum, w wyniku której cenne tokeny zostały przekazane zespołowi założycielskiemu i Fundacji Ethereum. Agencja stwierdziła jednak w przeszłości, że takie płatności przypominają umowy inwestycyjne.

Na taki moment armia XRP czekała od lat. Chociaż konflikt nie jest tak jednoznaczny jak Ethereum vs. Solana czy Bitcoin vs. All, wielu ludzi XRP absolutnie nienawidzi Ethereum. Historia ta prawdopodobnie wywodzi się od Billa Hinmana, byłego szefa Wydziału Finansów Korporacyjnych SEC, który oświadczył, że Ethereum nie jest papierem wartościowym, ponieważ jest „wystarczająco zdecentralizowany”. Armia XRP, która wspiera swój własny projekt, uznała tę ingerencję za nieuczciwy wybór zwycięzców na rynku kryptowalut, przyznając jednemu projektowi szczególne względy i ignorując inne, które wyglądają dość podobnie.

Przez lata mistrzowie XRP, W tym dyrektor generalny Ripple Labs, Brad GarlinghouseArgumentowali, że Ethereum jest „kontrolowane przez Chiny”; że Vitalik Buterin może zostać wybrany przez Komunistyczną Partię Chin; I że sama sieć została „starannie wybrana” do zwycięstwa przez władze USA. Oczywiście Buterin nie zrobił sobie przysługi, odpowiadając na te oskarżenia Opisywanie XRP jako „sh*tcoin”.

Jedną z rzeczy, za którą przemawia XRP, jest to, że w przeciwieństwie do większości kryptowalut, w rzeczywistości niewiele jest jasności prawnej wokół tych aktywów po tym, jak Ripple Labs walczyło w sądzie przeciwko SEC, uzyskując pewne ustępstwa od sędziego przewodniczącego. XRP sam w sobie nie jest papierem wartościowym, a transakcje wymiany z nim nie są transakcjami na papierach wartościowych, mimo że zaprogramowana sprzedaż Ripple kwalifikującym się nabywcom była kontraktami inwestycyjnymi, orzekł sędzia.

READ  Tucker Carlson nieumyślnie pomógł zebrać 14 000 $ na prawo do aborcji

„To cechy sprzedaży lub oferowania na sprzedaż sprawiają, że coś jest umową inwestycyjną, niekoniecznie tym, czym jest kryptowaluta” – powiedziała CoinDesk Christa Laser, profesor prawa na Cleveland State University. „ETH jest sprzedawany na giełdach publicznych bez reklam .” „SEC prawdopodobnie będzie skupiać się wyłącznie na nagrodach, ale będzie musiała wykazać obecność centralnego promotora.

W rzeczywistości jednym z możliwych rezultatów ataku SEC na ETH będzie kolejna poważna strata dla agencji w sądzie. Jak powiedział wczoraj były komisarz CFTC Brian Quintens, SEC już w sposób dorozumiany stwierdziła, że ​​Ethereum jest towarem po tym, jak zezwoliła na wprowadzenie na rynek kontraktów terminowych Ethereum i funduszy ETF na kontrakty futures na Ethereum w USA. Co więcej, niezliczona liczba amerykańskich inwestorów, firm i osób fizycznych przez lata reagowała na sygnały SEC, że ETH nie jest papierem wartościowym.

Ponadto rośnie przekonanie, że SEC Genslera zachowała się nieuczciwie w swojej batalii prawnej z branżą kryptowalut. Zamiast opracowywać kompleksowe regulacje, które faktycznie wyjaśniałyby różnice między zdecentralizowanymi protokołami a tradycyjnymi sposobami prowadzenia działalności gospodarczej, wszczynał pozew za pozwem przeciwko firmom, które dodają – zamiast odejmować – wartość do amerykańskiej gospodarki.

Ta „wojna prawna” nie zawsze była na korzyść Genslera. Niedawno zadzwonił amerykański sędzia federalny „Poważne nadużycie władzy” przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd Za „celowe utrwalanie kłamstw” w sporze z firmą kryptowalutową DEBT Box. Następuje to w połączeniu z bezprecedensowym zamknięciem transakcji przez złożony z trzech sędziów panel apelacyjny, który nazwał wieloletnie odrzucanie przez agencję kasowych funduszy ETF na bitcoiny „arbitralnym i kapryśnym”.

W skrócie: jeśli prawdą jest, że SEC próbuje przedstawić argumenty przemawiające za odrzuceniem funduszy ETF na ETH w drodze ataku na aktywa bazowe, lepiej, aby miała dobre uzasadnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *