We wtorek dwie burze połączą się i spowodują najcięższe opady śniegu

Mapy pogody są nadal na dobrej drodze, aby w ciągu najbliższych czterech dni w większości Minnesoty sprowadzić obfite opady śniegu. Jeśli obecne modele prognoz pogody się sprawdzą, w poniedziałek lub wtorek w Minnesocie może spaść ponad stopa śniegu.

W niedzielnym systemie nadal występuje więcej zmian w profilu burz, tras i temperatur. Jest zbyt wcześnie, aby oszacować konkretne opady śniegu i lokalizacje podczas drugiej burzy. Ale wszystko wskazuje na to, że w niektórych częściach Minnesoty może nastąpić bardzo mokra i potężna burza, która może spaść o stopę lub więcej śniegu.

Rozłóżmy obie burze w naszej aktualnej prognozie.

Nr systemu 1: od czwartku wieczorem do piątku rano

Nasz pierwszy system naśnieżania jest wciąż w drodze do dostarczenia Widok na niezwykły i odśnieżony śnieg Dla większości Minnesoty. System powoduje śnieg w całej Dakocie i odprowadza wodę z części Minnesoty.

Twoim darem jest dziś tworzenie bardziej połączonej Minnesoty. MPR News to zaufane źródło relacji z wyborów, raportów i najświeższych wiadomości. Dzięki Twojemu wsparciu MPR News zapewnia każdemu dostępne, odważne dziennikarstwo i autentyczną rozmowę – bez opłat i barier. Twój prezent robi różnicę.

Główna fala śniegu wdziera się do zachodniej Minnesoty wczesnym wieczorem. Największe opady śniegu będą w rejonie Twin Cities w czwartek wieczorem między 21:00 a 22:00.

Modele prognostyczne przewidują obfite opady śniegu od 23:00 w czwartek do 4:00 w piątek. W piątkowe poranne godziny szczytu nadal istnieje ryzyko wystąpienia lekkich opadów śniegu.

Najnowszy model pokrycia śniegiem i harmonogramem 18Z NOAA NAM 3 km. Poniższa pętla kursuje od 19:00 w czwartek do 7:00 w piątek.

Model północnoamerykańskiej mezoskali 3 km od czwartku od 19:00 do piątku 7:00

Krajowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna za pośrednictwem Tropical Tidbits

Opady śniegu do piątkowego poranka będą wynosić od 2 do 5 cali od zachodniej Minnesoty po Twin Cities. Jeśli w nocy ułożą się mikropasy gęstego śniegu, możliwe są lokalne opady śniegu o grubości do 6 cali.

READ  Jon Stewart twierdzi, że Apple poprosił przewodniczącą FTC Linę Khan, aby nie udzielała wywiadu

Oto kolejne spojrzenie na najnowszą prognozę opadów śniegu dla Minnesoty, zaktualizowaną w czwartek po południu, sporządzoną przez National Oceanic and Atmospheric Administration:

Prognoza śniegu dla Minnesoty

Prognoza śniegu dla Minnesoty

NIEAA

System nr 2: niedziela-wtorek

Druga burza na mapach pogodowych wygląda na większą, bardziej wilgotną i wolniejszą niż Clipper z czwartkowej nocy.

Interesujące jest obserwowanie, kiedy trendy w modelu prognostycznym nieznacznie się zmieniają. Trendy z czwartkowych przejazdów modelowych sprzyjają obfitym opadom śniegu w niedzielę.

W niektórych modelach, takich jak Global Forecast System NOAA, w niedzielę wieczorem na południe od Twin Cities zaczyna pojawiać się możliwa linia opadów deszczu, a następnie w poniedziałek możliwa jest zmiana opadów na deszcz.

Jeśli ten trend się sprawdzi, w okolicach miast bliźniaczych wystąpią obfite opady śniegu.

Oto model GFS NOAA na czwartek 12Z, który przybył w południe. Czy zauważyliście w poniedziałek strefę przejściową deszczu wokół miast bliźniaczych, podczas gdy na północy i zachodzie będzie głównie padał śnieg?

Model NOAA GFS

Modelowy system prognoz globalnych od niedzieli od 7:00 do wtorku od 19:00

NOAA, za pośrednictwem Tropical Titbits

Jeśli się przejaśni, do wtorku w większości zaśnieżonych obszarach na północ i zachód od Twin Cities może spaść ponad stopa śniegu.

Zostały jeszcze trzy, cztery dni, więc modeli kabrioletów nie będę teraz pokazywać. Jednak wielu domaga się, aby do wtorku w większości zachodniej i środkowej Minnesoty w kierunku North Shore spadło ponad stopa (i studnia) śniegu.

Im więcej śniegu w Twin Cities, tym więcej śniegu możemy uzyskać.

Obecnie NOAA ma ponad 50 procent szans na wystąpienie co najmniej 6 cali śniegu w ciągu 24 godzin do godziny 19:00 w niedzielę, od Dakoty po Minnesotę, w tym miasta bliźniacze.

Możliwe, że spadnie 6 cali lub więcej śniegu

Do 19:00 w niedzielę w ciągu 24 godzin może spaść 6 cali lub więcej śniegu

NIEAA

Cieszmy się zatem dzisiejszymi opadami śniegu. Większość z nas budzi się z białą powłoką.

READ  Oto, co warto zobaczyć na czwartkowym przesłuchaniu w sprawie dokumentów skonfiskowanych w Mar-a-Lago

Wtedy oczy wszystkich będą zwrócone na możliwą dużą mokrą burzę, która rozpocznie się w niedzielę.

Czekać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *