Informator na Twitterze zeznaje przed komisją senacką

Peter Zatko zeznaje przed Senacką Komisją Sądownictwa na Kapitolu, Waszyngton, 13 września (Sarah Seilbiger dla CNN)

Nawet gdy prawodawcy skrytykowali Twittera za rzekome wykroczenia, zarezerwowali trochę gniewu dla agencji federalnych, których zadaniem jest pociąganie Twittera do odpowiedzialności. Zarówno Durbin, jak i Grassley podkreślali to, co postrzegali jako brak egzekwowania prawa.

„Obawiam się, że przez prawie dekadę Federalna Komisja Handlu nie wiedziała ani nie podjęła wystarczających działań, aby zapewnić, że Twitter przestrzega dekretu o zgodzie” – powiedział Grassley – „Niniejszy dekret o zgodzie miał na celu ochronę danych osobowych użytkowników Twittera”.

W ramach swojego zeznania Zatko powiedział, że agencje federalne, takie jak Federalna Komisja Handlu, są niedofinansowane i znajdują się w niekorzystnej sytuacji w porównaniu z potężnymi platformami technologicznymi.

Zatko powiedział również, że Twitter obawiał się nie tyle FTC, co zagranicznych regulatorów, takich jak francuski organ ochrony danych CNIL.

Dzieje się tak, ponieważ tam, gdzie Twitter oczekiwał, że amerykańscy regulatorzy nałożą jednorazowe grzywny lub kary w odpowiedzi na jakiekolwiek naruszenia prawa przez firmę, Twitter obawiał się, że zagraniczni regulatorzy mogą nałożyć ciągłe kary lub ograniczenia na jego działalność w przyszłości.

„Wyliczane są jednorazowe grzywny” – wyjaśnił.

READ  Dyrektor generalny Twittera odpowiedzialny za bezpieczeństwo treści rezygnuje po krytyce ze strony Elona Muska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *