Inteligentna ocena mówi, że Rosja buduje drony szturmowe na wojnę z Ukrainą z pomocą IranuCNN

Iran i Rosja osiągnęły porozumienie w sprawie rozpoczęcia produkcji Atak dronów W Rosji, według nowej oceny wywiadu z kraju, który ściśle monitoruje irański program zbrojeniowy.

Źródło zaznajomione z oceną powiedziało, że Iran zaczął przesyłać schematy i komponenty dronów do Rosji po zawarciu wstępnej umowy na początku tego miesiąca.

Urzędnicy amerykańscy powiedzieli, że Rosja otrzymała setki dronów z Teheranu Śmiertelny efekt na Ukrainie.

Na początku tego miesiąca irański rząd przyznał się po raz pierwszy że wysłał ograniczoną liczbę dronów do Rosji w miesiącach poprzedzających inwazję na Ukrainę.

Minister spraw zagranicznych Iranu Hossein Amir Abdollahian powiedział dziennikarzom w Teheranie.

Źródło wyjaśniło, że celem Rosji jest wyprodukowanie tysięcy nowych dronów szturmowych przy użyciu irańskich komponentów i planów. Jeśli oba kraje zrealizują swój plan pełną parą, produkcja ma rozpocząć się w ciągu kilku miesięcy, a Rosja prawdopodobnie użyje dronów na polu bitwy na Ukrainie w przyszłym roku.

Byłoby to posunięcie, które wzmocniłoby partnerstwo między Teheranem a Moskwą i prawdopodobnie rozwścieczyłoby Ukrainę i jej zachodnich sojuszników, w tym Stany Zjednoczone.

Washington Post pierwszy zgłoszony porozumienie.

Wysiłek nastąpił po tym, jak CNN i inne media poinformowały, że Iran był Przygotuj się na wysłanie większej ilości broniw tym pociski balistyczne krótkiego zasięgu ziemia-ziemia i więcej dronów szturmowych dla Rosji przed końcem roku.

Źródło zaznajomione z oceną powiedziało, że doniesienia te wzbudziły niepokój w Iranie, co najwyraźniej skłoniło reżim do ponownego przemyślenia swojego podejścia do rosyjskiego planu produkcji dronów zamiast transportu ich bezpośrednio z Iranu.

Źródło wyjaśniło, że proces produkcji dronów szturmowych nie jest skomplikowany w porównaniu z produkcją innej broni.

Rzecznik misji Iranu przy ONZ nie zaprzeczył wprost sugestii, że Iran pomoże Rosji w produkcji dronów, ale stwierdził, że Iran przestrzega zasad „suwerenności, niepodległości, jedności i integralności terytorialnej”.

READ  Chiny i Tajwan stoją za Ukrainą na szczycie NATO

W oświadczeniu dla CNN rzecznik powiedział, że Iran i Rosja „utrzymywały dwustronną współpracę obronną, naukową i badawczą” przez lata przed wojną Rosji na Ukrainie.

Rzecznik zauważył, że część rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ ograniczająca niektóre transfery broni do lub z Iranu wygasła w październiku 2020 r., więc „Islamska Republika Iranu nadała priorytet zacieśnianiu współpracy obronnej z innymi krajami” – powiedział rzecznik.

Kilka krajów, w tym Stany Zjednoczone, stwierdziło, że dostawy dronów przez Iran do Rosji stanowią naruszenie tej rezolucji, a ministrowie spraw zagranicznych G7 we wspólnym oświadczeniu stwierdzili, że „wspierają wysiłki Organizacji Narodów Zjednoczonych mające na celu pociągnięcie Rosji i Iranu do odpowiedzialności za ich rażące naruszenia rezolucji Rady Bezpieczeństwa 2231.” „.

CNN poprosiło ambasadę Rosji w Waszyngtonie o komentarz.

Poproszony o komentarz do oceny Białego Domu, rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu Adrian Watson powiedział: „Iran i Rosja mogą okłamywać świat, ale nie mogą ukrywać faktów: Teheran pomaga zabijać ukraińskich cywilów, dostarczając broń i pomaganie Rosji w jej operacjach. ”To kolejny dowód na to, jak bardzo izolowane są zarówno Iran, jak i Rosja”.

„Stany Zjednoczone – wraz ze swoimi sojusznikami i partnerami – starają się wszelkimi sposobami ujawnić, powstrzymać i skonfrontować dostarczanie przez Iran tej amunicji i użycie jej przez Rosję przeciwko narodowi ukraińskiemu. Będziemy nadal zapewniać Ukrainie krytyczną pomoc w zakresie bezpieczeństwa, której potrzebuje samoobrony, w tym systemów obrony powietrznej” – powiedział Watson w oświadczeniu.

Drony odegrały ważną rolę w konflikcie, odkąd Rosja rozpoczęła całkowitą inwazję na Ukrainę pod koniec lutego, ale ich użycie wzrosło od lata, kiedy Stany Zjednoczone i Kijów poinformowały, że Moskwa nabyła drony od Iranu. W ostatnich tygodniach te irańskie drony były wykorzystywane do atakowania krytycznej infrastruktury energetycznej na Ukrainie.

READ  Aktualizacje wiadomości na żywo: Rosja, Ukraina o krok od zgody na przedłużenie umowy zbożowej

Irańskie drony są znane jako „znikająca amunicja”, ponieważ są w stanie krążyć przez pewien czas w obszarze zidentyfikowanym jako potencjalny cel i uderzać dopiero po zidentyfikowaniu zasobów wroga.

Jest mały i przenośny i można go łatwo wystrzelić, ale jego główną zaletą jest to, że jest trudny do wykrycia i można go wystrzelić z dużej odległości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *