Interfejs użytkownika Google Messages jest bardzo zagracony

Ostatnio myślałem o interfejsie do pisania i wysyłania wiadomości w aplikacji czatu ze względu na dodanie Google Magic Compose (bardzo zatłoczone) i przeprojektowanie, które Apple robi w iOS 17 (bardzo proste).

Pole SMS u dołu rozmowy SMS/MMS w aplikacji Google zawiera buźkę, która otwiera emotikony, GIF-y i selektor naklejek, a także ikonę mikrofonu, którą naciskasz, aby nagrać wiadomość głosową.

Obok pola znajduje się przycisk plus, który otwiera siatkę rzeczy, które możesz wysłać: galerię, GIF-y, naklejki, pliki, lokalizację, kontakty i harmonogram wysyłania. Wreszcie, jest dedykowany przycisk galerii, który pozwala szybko przeglądać ostatnie zdjęcia i szybko zrobić migawkę.

Powiedziałbym, że ten interfejs Google Messages jest dobry, ale nadchodzące dodanie Magic Compose po prawej stronie galerii sprawia, że ​​jest bardzo zagracony. Ikona wiadomości z brokatem, aby przeanalizować poprzednie wiadomości i utworzyć odpowiedź lub ołówek z brokatem po wprowadzeniu wiadomości, którą chcesz dodać do tłumu.

Zanim Google zaczął szeroko wdrażać wersję beta, Magic Compose pojawił się po lewej stronie ikony buźki w polu tekstowym. To wydawało mi się mniej zatłoczone i trzymało tę fasolę bez zmian.

Nie jest to tak proste, jak usunięcie ikony, ponieważ każda czynność jest ważna dla określonej grupy użytkowników, ale niektórzy są lepszymi kandydatami niż inni:

  • wysłać wiadomości głosowe Dla niektórych bardzo ważny. Tak bardzo, że Google Messages planuje duże przeprojektowanie, które zapewni mu interfejs całego panelu, który jest bardziej spersonalizowany, gdzie nie trzeba przytrzymywać przycisku, jak tutaj włączyliśmy. Wygląda bardzo ładnie i mamy nadzieję, że wkrótce zostanie wydany.
  • the Niestandardowa galeria Nie można go usunąć, ponieważ wysyłanie zdjęć jest bardzo ważnym skrótem i został niedawno przeprojektowany.
  • Podczas gdy ludzie mają inne sposoby uzyskiwania dostępu do niego na klawiaturze, Skrót buźki Emoji/GIF-y/naklejki powinny być bardzo często używane, chociaż twierdzę, że właśnie to można usunąć, aby zrobić miejsce na magiczne pisanie. W przypadku Gboard podobny przycisk znajduje się po lewej stronie spacji lub możliwość umieszczenia skrótu w pasku narzędzi sugestii.
  • the przycisk „plus”. Jest to coś, czego osobiście nie używam, ale jest to najlepszy sposób, aby Wiadomości pokazały Ci wszystkie rzeczy, które możesz wysłać. Jest to niezbędny edukacyjny interfejs użytkownika, chociaż Google może zwiększyć rozmiar galerii do ogólnej sekcji multimediów dla plików, lokalizacji i kontaktów, w których wybór obrazów nadal jest głównym celem.
READ  Charizard Terra Ride from Scarlet & Violet Second Chance godziny wydarzeń, informacje

Ciekawe jest porównanie Nadchodzące przeprojektowanie iOS 17 dla iMessage’a. Obecny interfejs użytkownika Wiadomości w systemie iOS 16 zawiera pole tekstowe z ikoną dyktowania głosu po prawej stronie, podczas gdy uruchamiasz aparat z lewej strony i możesz otworzyć rząd aplikacji iMessage obok niego. Pokazuje kluczowe działania, takie jak przeglądanie galerii, wysyłanie wiadomości głosowych, Memoji, naklejki i wiele innych funkcji wyrażania innych firm.

Ludziom nie podoba się, że galeria jest tam ukryta, ale twierdzę, że jest to dość zwarty interfejs użytkownika. Niestety, nie będzie działać na Androidzie, ponieważ pasek sugestii Gboard będzie się kolidował i spowoduje powstanie dwóch karuzel jedna na drugiej, co spowoduje kolejny zagracony interfejs użytkownika.

W systemie iOS 17 Apple rezygnuje z ikony aparatu i aplikacji na rzecz pojedynczego znaku „plus”, który otwiera przewijany, pełnoekranowy interfejs użytkownika. Własne działania są wyświetlane jako pierwsze na liście: aparat, zdjęcia, naklejki, recenzje, dźwięk i lokalizacja. Przesuwanie w górę wywołuje działania stron trzecich z takim interfejsem, który wygląda okropnie z punktu widzenia użyteczności i użyteczności jedną ręką.

Zaprojektowanie interfejsu użytkownika dla takiej domyślnej aplikacji wcale nie jest łatwym zadaniem. Apple idzie bardzo minimalnie i wykonuje zbyt wiele kroków, aby uzyskać podstawową funkcjonalność, podczas gdy Google Messages jest nieco bardziej utylitarny, a internauci zbyt zaśmieceni wizualnie.

FTC: Używamy linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *