Intruz został zabity w rezydencji ambasadora peruwiańskiego w Waszyngtonie

Władze twierdzą, że funkcjonariusze Secret Service zastrzelili intruza w środę rano w rezydencji, która od dawna służy jako rezydencja peruwiańskiego ambasadora w północno-zachodnim Waszyngtonie.

Robert J., szef Komendy Stołecznej Policji. Conte III, mężczyzna w wieku 20 lub 30 lat, wybił kilka okien na tyłach mieszkania w 3000 przecznic na północny zachód od Garrison Street, mówiąc, że nie jest jasne, czy wszedł. Dom. Po tym, jak funkcjonariusze zostali wezwani do rezydencji tuż przed 8 rano, wystrzelili z nieudanych paralizatorów w mężczyznę, który miał metalową kolbę na podwórku, powiedział szef Conte.

Obaj oficerowie następnie wystrzelili z broni, powiedział szef Conte. Mężczyzna zginął na miejscu.

„Nie wiemy, dlaczego ta osoba wybiła tak wiele okien. Nie wiemy, dlaczego ta osoba miała zapasy metali. Nie wiemy, dlaczego ta osoba zwróciła się do władz z tymi zapasami metali, ale teraz badamy to” – powiedział dziennikarzom. .

Obaj funkcjonariusze zostali zabrani do szpitala na ocenę, powiedział szef Conte. Nie znał rozmiarów ich obrażeń, ale powiedział, że nie zagrażają życiu.

Szef Conte powiedział, że ambasador peruwiański i jego żona byli w tym czasie w domu, więc nie zostali ranni. Ambasador Peru w Stanach Zjednoczonych Oswaldo de Rivero, Według strony internetowej ambasady.

Peru było Obrót w ostatnich tygodniach Gwałtowne protesty przeciwko rosnącym cenom paliw, nawozów i żywności, ale nie jest jasne, czy środowa infiltracja miała z tym coś wspólnego.

Peru kupiło dom w 1944 roku jako siedzibę ambasady. Według stosunków dyplomatycznych. W 2019 roku WTTG-TV opisał mieszkanie, Zbudowany w 1928 roku, jest „dużym domem położonym na największej prywatnej posiadłości w DC” o łącznej powierzchni 25 akrów. Zawierał on „od pokoju do pokoju na skarby w Peru” ze starożytną sztuką i rzeźbami sprzed 1500 lat, donosi Fox Supplement.

READ  Zaproszenia koronacyjne wydane przez króla Karola i „królową Camillę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *