Isaiah Thompson wchodzi na portal transferowy

W nieco zaskakującym posunięciu do bramki transferowej wszedł młody bramkarz Purdue, Isaiah Thompson. Słowne zobowiązania jako pierwsze ogłosiły tę wiadomość, a Mike Carmine z Journal & Courier również to potwierdził.

W tym sezonie Thompson zdobył średnio 4,2 punktu na mecz i strzelił 42,9% z zakresu trzech punktów w 37 meczach, w tym 20 punktów startowych. Na początku sezonu miał kilka znakomitych występów, ale zauważył, że jego rola spadła, gdy Eric Hunter Jr. zaczął skakać po całej liście Big Ten.

Młodszy brat obecnego asystenta trenera PJ Thompsona, Isaiah, okazał się zabójczym strzelcem z zewnątrz, który może służyć również w innych obszarach. Można tylko spekulować, dlaczego zdecydował się na ten krok teraz.

Decyzja Thompsona o umieszczeniu swojego nazwiska w bramie pojawia się przynajmniej w dziwnym momencie dla serialu. Po ukończeniu Hunter Jr. Thompson miał być w tym czasie obrońcą punktu startowego w następnym sezonie. Ten ruch pozostawia teraz Bradena Smitha jako jedynego tradycyjnego rozgrywającego na liście na przyszły rok, jeśli widzisz Ethana Mortona jako skrzydłowego, ponieważ był używany w tym roku.

Teraz wśród fanów dużo się mówi o tym, że Matt Painter dotarł do okienka transferowego dla innego bramkarza, nawet z Thompsonem na liście. Wydaje się to być nieuniknionym rezultatem teraz, gdy Purdue prawdopodobnie sprowadzi kogoś innego, zwłaszcza transfer absolwentów, na początek następnego sezonu.

Zakładając, że Thompson odejdzie, Purdue ma teraz otwarte dwa stypendia na nadchodzący sezon. W najbliższych dniach i tygodniach powinno pojawić się więcej wiadomości dotyczących zaangażowania Purdue w rekrutację zawodników do portalu transferowego. Najlepsze życzenia dla Izajasza, gdy przechodzi do następnego rozdziału swojego życia i kariery piłkarskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *