Istnieje obawa, że ​​po złapaniu w pożarze w Kolorado dwóch kolejnych może zaginąć

DENVER, 2 stycznia (Reuters) – Pożar w dwóch miastach w hrabstwie Boulder w stanie Kolorado zniszczył prawie 1000 domów i pozostawił dwie osoby nadal zaginione i obawiające się śmierci, poinformowali w niedzielę urzędnicy.

Szeryf hrabstwa Boulder, Joe Belle, powiedział w niedzielę na konferencji prasowej, że mężczyzna, który zaginął w sobotę, został wzięty pod uwagę i że nie został skrzywdzony.

Spośród zaginionych dwojga Belly powiedział, że mieszka w domach spalonych przez niezidentyfikowany ogień.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Zespoły poszukiwawcze używające psów wyszkolonych do lokalizowania ciał pracowały w niedzielę w trudnych warunkach, próbując znaleźć ludzkie szczątki w spalonych budynkach, powiedziała Belle.

Władze początkowo stwierdziły, że nie było ofiar po rzadkim miejskim pożarze, który wybuchł w czwartek po południu na północnych przedmieściach obszaru metropolitalnego Denver. Czytaj więcej

Belle odmówiła podania dalszych szczegółów podczas dochodzenia w sprawie wybuchu pożaru. Powiedział jednak, że śledczy odkryli, że pożar zaczął się w pobliżu skrzyżowania autostrady stanowej i innej drogi w South Boulder. Film opublikowany na Twitterze pokazuje rozległy pożar w pobliżu miejsca, w którym w czwartek zapaliła się szopa, zanim się zaczęła.

„Nie wiemy, czy ta szopa lub cokolwiek wokół niej jest prawdziwym początkiem pożaru, czy też jest drugorzędna” – powiedziała Belle. „To skomplikowane i dziś pokryte śniegiem”.

ten Poczta w Denver W niedzielę widziano funkcjonariuszy organów ścigania wychodzących z grupy budynków należących do sekty religijnej w pobliżu, gdzie według władz wybuchł pożar.

Kłęby dymu z Superior, Kolorado, USA, 31 grudnia 2021, dzień po wydaniu rozkazów ewakuacji z pożaru. REUTERS / Kevin Mohatt

Członek Twelve Tribes, do którego dotarł Denver Post w niedzielę, zaprzeczył, jakoby pożar wybuchł na posiadłości Boulder należącej do dywizji. Panel nie odpowiedział na prośbę Reutersa o komentarz.

READ  Gubernator Florydy podpisał ustawę ograniczającą nauczanie osób LGBTQ w szkołach

Władze wydały nakaz przeszukania dochodzenia, ale Belle potwierdziła w sobotę, że nie podano żadnych dalszych szczegółów.

Wiatry o prędkości do 100 mph (160 km/h) w czwartek popchnęły pożary na wschód w miastach Superior i Louisville, zmuszając obie społeczności do ewakuacji.

W ciągu około dwóch godzin pożar spalił ponad 6000 akrów, czasami przesuwając długość boiska piłkarskiego w kilka sekund, powiedzieli urzędnicy.

Belle powiedziała, że ​​991 domów zostało zniszczonych w niepołączonych obszarach Superior, Louisville i County, co jest najbardziej niszczycielskim pożarem pod względem utraconych domów w historii stanu.

Urzędnicy początkowo stwierdzili, że z linii energetycznych, które zostały zestrzelone przez silne wiatry, mogły płonąć iskry, ale badanie przeprowadzone przez firmę energetyczną Excel Energy (XEL.O) W pobliżu źródła ognia nie było uszkodzonych ani spadających lin.

Prezydent USA Joe Biden ogłosił ten obszar narodową katastrofą i uwalnia fundusze federalne, aby pomóc poszkodowanym ludziom i firmom w ich akcjach ratunkowych.

Gubernator Jared Police powiedział w niedzielę: „Wiem, że to będzie trudny okres w twoim życiu… będziemy znowu silni, ponieważ Kolorado jest silne”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Keitha Kaufmana w Denver, Kanishki Singh w Bangalore, Richa McKaya w Atlancie i Brada Brooksa w Lubbock w Teksasie; Montaż przez Daniela Wallisa, Diane Croft i Lisę Schumacher

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *