Izrael przeprowadza atak rakietowy na syryjskie lotnisko Aleppo: rząd | wiadomości o konflikcie

Syryjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że lotnisko w Aleppo zostało uszkodzone przez rakiety, co było trzecim izraelskim atakiem w ciągu sześciu miesięcy.

Syryjskie ministerstwo obrony poinformowało, że izraelski nalot, który uderzył w syryjskie lotnisko Aleppo, spowodował „szkody materialne” podczas drugiego nalotu na obiekt w tym miesiącu.

Izraelskie Ministerstwo Obrony ogłosiło wcześnie, że Izrael wystrzelił „szereg pocisków z Morza Śródziemnego, na zachód od nadmorskiego miasta Latakia, o 3:55 rano” (00:55 GMT), oznaczając trzeci atak na międzynarodowe lotnisko Aleppo za sześć miesięcy. w środę w oświadczeniu na Facebooku.

Oficjalna syryjska agencja informacyjna (SANA), powołując się na anonimowego urzędnika wojskowego, nie powiedziała, czy uderzenie spowodowało śmierć lub obrażenia. W raporcie stwierdzono, że izraelskie samoloty bojowe wystrzeliły pociski w kierunku Aleppo, największego miasta i centrum handlowego Syrii, podczas lotu nad Morzem Śródziemnym, podała Associated Press.

Agencja informacyjna Reuters poinformowała, że ​​izraelska armia odmówiła komentarza w sprawie ostatniego ataku.

Międzynarodowy port lotniczy Aleppo jest głównym kanałem pomocy humanitarnej napływającej do kraju od czasu trzęsienia ziemi o sile 7,8 stopnia w skali Richtera, które nawiedziło południową Turcję i północno-zachodnią Syrię 6 lutego, zabijając ponad 50 000 osób, w tym ponad 6000 w Syrii.

Na początku tego miesiąca syryjskie media państwowe podały, że izraelski nalot na lotnisko Aleppo uszkodził pas startowy, który został wycofany z eksploatacji, zmuszając do przekierowania dostaw pomocy do Damaszku i Latakii.

Ten obraz satelitarny, opublikowany przez Planet Labs BBC, pokazuje szkody wyrządzone po izraelskim uderzeniu w międzynarodowe lotnisko Aleppo we wrześniu 2022 r. [File: Planet Labs PBC via AP]

Izrael przeprowadził setki nalotów w Syrii, ale rzadko przyznaje się do odpowiedzialności. Izraelscy urzędnicy twierdzą, że ataki są wymierzone w składy broni i personel, które są sponsorowane przez Iran.

Mówi się, że ataki są częścią eskalacji konfliktu o niskiej intensywności przeciwko tym, co Izrael uważa za powiązane z Iranem cele w Syrii, które wspierają prezydenta Baszara al-Assada w wojnie domowej, która rozpoczęła się w 2011 roku.

READ  Włochy przejmują finansowany przez Banksy'ego statek ratunkowy w miarę wzrostu liczby przejść migracyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *