Nike odnotowuje wzrost przychodów rok do roku i spadek dochodu netto w trzecim kwartale

Nike opublikowało we wtorek wyniki finansowe za trzeci kwartał roku fiskalnego 2023, pokazujące wzrost przychodów i spadek dochodu netto.

Przychody firmy zajmującej się obuwiem i odzieżą sportową w trzecim kwartale wzrosły o około 14% rok do roku do 12,39 miliarda dolarów. Firma odnotowała przychody w wysokości 10,87 miliarda dolarów w tym samym trzymiesięcznym okresie ubiegłego roku.

Nike opublikowało wyniki finansowe za trzeci kwartał. (iStock/iStock)

Dyrektor finansowy Matthew Friend powiedział Przygotowane komentarze Nike poinformowało, że firma „zapewniła wysoką sprzedaż świąteczną z kontynuacją rozpędu w nowym roku kalendarzowym” w Ameryce Północnej, gdzie kwartalne przychody wzrosły o 27%.

W 2023 roku NIK przestanie używać skóry kangura do produkcji swoich butów

Inne regiony, które odnotowały wzrost, to Europa, Bliski Wschód, Afryka, Azja i Pacyfik oraz Ameryka Łacińska. Wielki region ChinZ drugiej strony zanotował jednocyfrowy spadek przychodów.

Zysk netto Nike w trzecim kwartale wzrósł do 1,24 mld USD z 1,40 mld USD w roku fiskalnym 2022, przy rozwodnionym zysku na akcję zwykłą w wysokości 0,79 USD. Rozwodniony wskaźnik EPS oznaczał spadek o 9% rok do roku.

Logo Nike w oknie sklepu

Logo Nike jest wyświetlane w oknie sklepu Nike w San Francisco, 21 marca 2019 r. (Justin Sullivan/Getty Images/Getty Images)

Według Associated Press przychody i rozwodniony EPS przekroczyły szacunki analityków.

NIKE stoi w obliczu ataku kradzieży z magazynów na półki sklepowe

Nike powiedział, że jego marża brutto wyniosła 43,3%. W przypadku spadku o 330 punktów bazowych w kwartale firma wskazała na „wyższe przeceny związane z likwidacją zapasów; utrzymujące się niekorzystne zmiany kursów walutowych netto; wyższe koszty produkcji oraz wyższe koszty zapasów i logistyki”, zgodnie z komunikatem o zarobkach.

Zapasy firmy zajmującej się obuwiem i odzieżą sportową wzrosły w tym roku dwucyfrowo do 8,9 miliarda dolarów, w porównaniu z 7,7 miliarda dolarów odnotowanych w trzecim kwartale ubiegłego roku. Friend powiedział w komunikacie o zarobkach, że Nike „poczynił ogromne postępy w zakresie zapasów, ponieważ zapewnia Nike zrównoważony i wysoce rentowny wzrost”.

March Madness: Ile drużyn sponsorowanych przez NIKE, ADIDAS i UNDER ARMOUR rywalizuje?

„Napędzany atrakcyjnymi innowacjami produktowymi, głębokimi relacjami z konsumentami i przewagą cyfrową, która napędza rozpęd marki, nasz sprawdzony podręcznik pozwala nam radzić sobie ze zmiennością, gdy tworzymy wartość i napędzamy długoterminowy wzrost” — powiedział dyrektor generalny John Donahoe.

Firma pochwaliła się wzrostem sprzedaży Nike Direct i Nike Brand Digital w komunikacie o zarobkach.

serce Bezpieczeństwo Przeszłość zmiana procent konwersji
NKE NIKE INC. 125,64 +4,51 +3,73%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *