Izraelski dron bombarduje samochód w południowym Libanie i zabija członka wojskowego skrzydła Hamasu

BEIRUT (AP) – Izraelski atak dronów wycelował w samochód w południowym Libanie w pobliżu nadmorskiego miasta Tyr, zabijając członka armii libańskiej. Palestyński ruch zbrojny Hamas I cywilne.

Od wybuchu wojny między Izraelem a Hamasem w Gazie 7 października w izraelskich nalotach zginęło lub zostało rannych wielu starszych członków libańskiej grupy Hezbollah, a także jej sojuszniczy Hamas w różnych częściach Libanu.

Hamas powiedział, że jego zmarły członek nazywał się Hadi Mustafa i że był członkiem Brygad Al-Kassam, wojskowego skrzydła tego ruchu. Libańskie media państwowe podały, że pochodził z obozu dla uchodźców Rashidieh niedaleko Tyru, gdzie Hamas jest zauważalnie obecny.

Armia izraelska opublikowała wideo z nalotu i stwierdziła, że ​​Mustafa kierował komórkami, aby atakowały „cele izraelskie i żydowskie” w różnych częściach świata, i powtórzyła, że ​​izraelska armia i służby bezpieczeństwa będą ścigać Hamas wszędzie tam, gdzie grupa palestyńska jest aktywna.

Narodowa Agencja Informacyjna w Libanie podała, że ​​drugą ofiarą był obywatel Syrii, który jechał na motocyklu w pobliżu docelowego samochodu. Dodała, że ​​w napadzie ranne zostały dwie osoby.

Strajk nastąpił dzień później Dwa izraelskie naloty uderzyły w głąb terytorium Libanu Doprowadziło to do śmierci członka Hezbollahu i innej osoby oraz ranienia 20 osób.

Do ataków doszło w odpowiedzi na wystrzelenie wcześniej tego dnia przez Hezbollah 100 rakiet Katiusza w kilka izraelskich obiektów wojskowych, w tym w dwie bazy w północnym Izraelu. Również we wtorek Khalil al-Hayya, wyższy rangą urzędnik Hamasu, spotkał się w Bejrucie z przywódcą Hezbollahu Hassanem Nasrallahem

Stany Zjednoczone i inne rządy kontynuują wysiłki, aby zapobiec przeniesieniu się wojny toczącej się w Strefie Gazy na Liban Bojownicy Hezbollahu i żołnierze izraelscy Komercyjne strzelaniny na niestabilnej granicy między Libanem a Izraelem.

Wojna w Gazie wybuchła po tym, jak bojownicy pod wodzą Hamasu wtargnęli do południowego Izraela 7 października, zabijając około 1200 osób, w większości cywilów, i biorąc około 250 zakładników. Od tego czasu na granicy libańsko-izraelskiej doszło do niemal codziennej wymiany zdań, a międzynarodowi mediatorzy spieszyli się, aby zapobiec wojnie totalnej w maleńkim Libanie.

READ  Chiński Xi Jinping wykłada Justina Trudeau na G20 na temat rzekomego wycieku

W odpowiedzi na atak Hamasu Izrael rozpoczął ofensywę w Strefie Gazy, w wyniku której do tej pory zginęło ponad 31 000 Palestyńczyków, wysiedlono setki tysięcy i spowodowało rozległe zniszczenia.

Hezbollah zobowiązał się nie zaprzestać walk do czasu osiągnięcia zawieszenia broni w Gazie.

Największy izraelski strajk w Libanie miał miejsce na początku czerwca, kiedy był największy Urzędnik Hamasu Saleh Al-Arouri Sześć innych osób zginęło w mieszkaniu w Bejrucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *