Jak ESPN został wysłany do korkociągu przez nagły upadek Damara Hamlina


Nowy Jork
CNN

„Sport jest ważny. Nagle nie było. ”

To były kluczowe słowa, które gospodarz „SportsCenter” Scott Van Pelt nagle powiedział Tamar Hamlin w poniedziałek wieczorem. upadł Na boisku podczas wysokich stawek Gra Bills-Bengals. W ciągu kilku minut Van Pelt wiedział o tym Uraz był bardzo różny zamiast stać jak zwykle na boisku piłkarskim.

ESPN został wkrótce przerwany po przerwie reklamowej Okropny incydent Koledzy zalali się łzami, gdy miliony patrzyły z zapartym tchem w domu. Ale w waszyngtońskim „ośrodku nerwowym” czcigodnego programu sportowego, w którym Van Pelt monitorował grę, uzyskał dostęp do wewnętrznego kanału ESPN, który pokazywał, co dzieje się na boisku.

„Jedyny ekran, który widziałem, pokazywał reakcję personelu medycznego, która nie była typową reakcją” – przypomniał mi Van Pelt telefonicznie we wtorek. „Powiedziałem:„ To wygląda naprawdę źle ”. Ktoś w pokoju zapytał mnie, dlaczego. Powiedziałem: „Spójrz na ich reakcję”. Wszyscy staliśmy tam w ciszy i patrzyliśmy. A ja byłem przerażony”.

Później wieczorem, po tym, jak Joe Buck i Troy Aikman zakończyli swoje transmisje, obowiązki gospodarza spadły na Van Pelt. Mecz został oficjalnie ogłoszony, ale niewiele było wiadomo o stanie Hamlina, który został zabrany karetką do szpitala. Van Pelt, który zwykle prowadzi zabawny program w stylu „loosey-goosey”, skupiający się na najjaśniejszych momentach tego sportu, nagle otrzymał zadanie poprowadzenia największego wydarzenia informacyjnego w kraju.

„Nie pracuję dla sieci informacyjnej, która relacjonuje traumatyczne wydarzenia, kiedy się one zdarzają” — powiedział mi Van Pelt. „Po meczu przychodzę i rozmawiam o najlepszych zagraniach, a to świetna zabawa. Tym właśnie się zajmujemy. Nie zrobiliśmy tego ostatniej nocy.

Van Pelt dodał: „To ma być zabawny program. Odwracamy uwagę. Na świecie jest wiele poważnych bzdur, ale jesteśmy tutaj dla zabawy. To właśnie robimy. Ale możemy też omówić coś poważnego .

READ  Novak Djokovic: Sędzia nakazuje zwolnienie gwiazdy tenisa z australijskiego aresztu imigracyjnego

Von Pelt powiedział, że przed emisją postanowił skupić się ściśle na znanych faktach. – Opieram się na tym, co wiemy – powiedział. „Zajmujemy się tym, co wiemy, a nie dlatego, że chcemy wiedzieć lub mamy nadzieję, że się dowiemy. Prawda jest taka, że ​​wiemy bardzo mało.

Decyzja o przystąpieniu do sumowania zerowego oznacza, że ​​Van Pelt nie chce wzywać lekarza sądowego ani lekarza, aby to przedyskutować. Hamlin mógł spowodować nagły spadekPodobnie jak inne sieci informacyjne, takie jak CNN i MSNBC, robiły to podczas swoich wiadomości w czasie największej oglądalności.

„Moim osobistym upodobaniem jest to, że nie chcę sprowadzać lekarza do spekulacji” – powiedział mi Van Pelt. „Absolutnie patrzę na drugą stronę, gdzie dobrze wyszkolone oko lekarza może rozpoznać coś, co ma sens. Ale nie chcę spekulować.

Zamiast tego Van Pelt polegał głównie na surowej rozmowie z byłym graczem NFL Ryanem Clarkiem, który również doznał nagłego wypadku medycznego podczas gry w lidze. „Dzisiaj widzimy tę stronę futbolu, która jest naprawdę brzydka” – skomentował Clarke Van Peltowi w rozmowie, która urzekła publiczność. „Jest taka strona piłki nożnej, której nikt nie chce widzieć ani przyznać”.

„W obliczu braku informacji czułem, że perspektywa Ryana i jego słowa były tak potężne”, powiedział mi Van Pelt, „że wciąż się na nich opieraliśmy, a także otrzymywaliśmy wszelkie aktualizacje”.

Von Pelt powiedział, że kiedy był w powietrzu, odczuwał spokój, „ponieważ powaga sytuacji była tak jasna, jak to tylko możliwe”.

Kiedy Hamlin leżał nieprzytomny we wtorek w szpitalu w Cincinnati, Van Pelt powiedział, że jest dumny z relacji, jakie ESPN zapewnił widzom.

„Staraliśmy się być mierzalni, staraliśmy się okazywać szacunek, robiliśmy, co w naszej mocy, aby dzielić się tym, co wiemy” – powiedział. „To właśnie zrobiliśmy”.

READ  Strzelanie do kościoła w Laguna Woods: co najmniej 1 zabity i co najmniej 5 rannych w Kalifornii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *