Kontrakty terminowe Dow odbijają się o ponad 100 punktów, gdy ceny spadają do 2023 r

W środę kontrakty terminowe na akcje zwyżkowały, a kursy spadły, ponieważ inwestorzy czekają na raporty z kluczowych danych ekonomicznych, które pokażą, jak radzi sobie gospodarka USA w obliczu podnoszenia przez Rezerwę Federalną stóp procentowych w celu ograniczenia inflacji.

Kontrakty terminowe powiązane z Dow Jones Industrial Average wzrosły o 121 punktów, czyli o 0,36%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq-100 wzrosły odpowiednio o 0,57% i 0,79%. Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych spadła o ponad 11 punktów bazowych w oczekiwaniu inwestorów na protokół z ostatniego posiedzenia banku centralnego. Rentowności i ceny poruszają się w przeciwnych kierunkach, a 1 punkt bazowy równa się 0,01%.

Nastroje zostały częściowo wzmocnione zachęcającymi danymi o inflacji z Europy, w tym większym niż oczekiwano spadkiem CPI we Francji i niższymi cenami importu z Niemiec.

Amerykańskie giełdy rozpoczęły rok 2023 we wtorek z lekkim spadkiem, ponieważ rosnące obawy o stopy procentowe, rosnąca inflacja i obawy przed recesją zmiażdżyły nadzieje, że Wall Street rozpocznie nowy rok z pozytywnym akcentem. S&P 500 i Nasdaq Composite straciły odpowiednio 0,4% i 0,8%, podczas gdy Dow zamknął się poniżej progu rentowności. Presję na główne indeksy wywierały również gwałtowne spadki akcji Apple i Tesli.

„Amerykańskie akcje nie były w stanie utrzymać wcześniejszych wzrostów, ponieważ restrykcyjna polityka i obawy przed recesją nadal były w centrum uwagi inwestorów”, napisał Ed Moya, główny analityk rynkowy w Oanda, we wtorkowej notatce dla klientów. „Kupowanie ze zniżką doprowadziło do kolejnego ożywienia na rynku bessy, które wcale nie trwało długo”.

Inwestorzy uzyskają lepszy wgląd w to, co myślą członkowie Fed w środę po południu, gdy zostaną opublikowane protokoły z ostatniego spotkania politycznego banku centralnego. Wcześniej w ciągu dnia opublikowane zostaną dane dotyczące możliwości zatrudnienia i obrotów w zatrudnieniu (JOLTS) oraz dane dotyczące produkcji ISM.

Uważnie będzie również obserwowany grudniowy raport o zatrudnieniu, ponieważ jest to ostatni odczyt z rynku pracy przed posiedzeniem Rezerwy Federalnej w lutym.

READ  Twitter zwalnia pracowników, ponieważ Musk obwinia aktywistów za ogromny spadek przychodów z reklam

„Jest zbyt wcześnie, aby obstawiać zwrot Fed w tym roku, a to sprawi, że będzie to trudne środowisko dla akcji” – powiedział Moya.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *