Jak GM planuje przekonać nabywców samochodów do zmiany pojazdu elektrycznego?

Samochód elektryczny Chevrolet Silverado na wystawie podczas New York Auto Show, kwiecień 2022 r.

Scott Millian | CNBC

Kiedy ludzie myślą o samochodach elektrycznych, ich umysły zwykle przeskakują do Tesli. Ale firma Elona Muska ma teraz o wiele więcej konkurencji dla pojazdów elektrycznych niż Detroit.

W ciągu ostatnich sześciu lat Silniki ogólne Dyrektor generalna Mary Barra popchnęła firmę w kierunku pełnego przejścia z samochodów napędzanych gazem na samochody elektryczne w miarę wzrostu liczby transakcji i rosnącego zainteresowania konsumentów. General Motors planuje Do 175 000 samochodów elektrycznych sprzedanych firmie Hertz Global Do 2027 r. – Wynajem to niezbędny sposób na wprowadzenie większej liczby osób do pojazdów elektrycznych bez konieczności kupowania. Firma też musiała Zamknij rezerwacje do jego wysokiej klasy całkowicie elektrycznego Hummera w zeszłym tygodniu po osiągnięciu 90 000 pasażerów.

twierdza Idąc tą samą ścieżką, musiał zamknąć swoje zastrzeżenia Ciężarówka F-150 Lightningproducent samochodów Podwyżka cen po raz drugi Również w pickupie EV.

Rezerwacje i podwyżki cen to nie tylko absolutny poziom popytu poza wykresem – ograniczenia łańcucha dostaw i ograniczona produkcja nowych modeli są kluczowymi czynnikami.

Ta zatłoczona scena pojazdów elektrycznych sprawia, że ​​General Motors inaczej podchodzi do swojego marketingu, Deborah Wahl, dyrektor ds. marketingu GMO, powiedziała Julii Borstein z CNBC podczas wirtualnego wydarzenia CNBC CMO Exchange.

„Musimy być mądrzejsi” – powiedział Wall. „Jest więcej konkurencyjnych działań i myślę, że więcej innowacji niż w jakimkolwiek innym momencie w historii motoryzacji, odkąd przeszliśmy z koni do samochodów”.

Przesłanie od gigantów samochodowych jest jasne.

Podczas gdy gospodarka przechodzi okres niepewności, a koszty są dokładnie analizowane, gdy inflacja wywiera presję na konsumentów i wpływa na decyzje zakupowe, Wall powiedział CNBC, że GM koncentruje się na podstawowych celach, i „Dla nas teraz należy wykonać pracę nad przejściem z przemysłu do motoryzacji”.

Podejście Hummera do świata samochodów elektrycznych pokazuje, że firmy motoryzacyjne w końcu stawiają na dalsze zainteresowanie rynkiem, na którym Tesla uczynił swoje imię. mercedes też Obstawiam, że konsumenci luksusu będą nadal jeździć Krzywa adaptacji EV. Ale zmiana zachodzi również w różnych klasach pojazdów, w tym najlepiej sprzedających się samochodach w Stanach Zjednoczonych, ponieważ General Motors zmienia nazwę na firmę elektryczną i prezentuje coraz większą gamę pojazdów elektrycznych, od Chevroleta Silverado (jego rywala F-150 i razem, dwie najbardziej znane w USA) Cadillac Lyric i za mniej niż 30 000 USD z podstawowym modelem Bolt Sedan.

READ  Lotnisko Heathrow przedłuża limit pasażerów do października w związku z chaosem podróżniczym

„Daliśmy jasno do zrozumienia, że ​​zmierzamy w kierunku całkowicie elektrycznych pojazdów w naszych portfolio, a teraz jest to ogromne wyzwanie dla konsumentów, aby zachęcić wszystkich innych” – powiedział Wahl.

Oto kilka kluczowych spostrzeżeń w GM, które Wahl podzielił się z CNBC na temat tego, jak firma motoryzacyjna planuje sprawić, by EV odniósł sukces na rynku masowym.

Niech nabywcy samochodów zadają wiele pytań

Dwie trzecie Amerykanów popiera rząd, który oferuje zachęty do kupowania samochodów elektrycznych, według niedawnego badania przeprowadzonego przez Pew Foundation. Jednak tylko 42% Amerykanów jest bardzo lub w pewnym stopniu skłonne do zakupu. Chociaż ludzie są świadomi korzyści płynących z pojazdów elektrycznych, takich jak ochrona środowiska i oszczędzanie na gazie, same te czynniki nie wystarczą, aby przekonać społeczeństwo do przejścia na pojazdy elektryczne.

Dlatego General Motors robi wszystko, co w jego mocy, aby edukować klientów na temat pojazdów elektrycznych i sprawić, by czuli się komfortowo z przełącznikiem.

„Wiedza ludzi na temat pojazdów elektrycznych jest różna, więc potrzebują różnych informacji” – powiedział Wahl. „To ogólnie inna wymiana”.

Platforma czatu wideo na żywo GM EV Umożliwia klientom łączenie się z salonami na żywo, zadawanie pytań i lepsze zrozumienie pojazdów elektrycznych GM bez konieczności podróżowania do dealera, niezależnie od tego, czy klient jest zainteresowany ładowaniem, przebiegiem czy nowymi funkcjami technologicznymi.

GM rozpoczął ten ruch w kierunku wirtualnych salonów w 2017 r. wraz z siecią Dentsu Aegis, kiedy obie firmy połączyły siły, aby uruchomić aplikację do sprzedaży w rzeczywistości mieszanej. Na przestrzeni lat GM stworzył inne wirtualne salony, takie jak Chevy MyWay i Cadillac Live, ale GM EV Live jest pierwszym salonem przeznaczonym wyłącznie dla pojazdów elektrycznych oferowanym przez General Motors.

READ  Dyrektor generalny linii lotniczej przygotowuje podróżnych na kolejne zakłócenia

Skup się na wszystkich technologiach stosowanych w samochodach, nie tylko na technologii samochodów elektrycznych

General Motors koncentruje się na opracowywaniu technologii, aby tworzyć lepsze, bezpieczniejsze wrażenia z jazdy i bardziej stylowe modele pojazdów elektrycznych. Możliwość ładowania w ruchu, aktywne głośniki z redukcją hałasu i pomoc kierowcy w trybie głośnomówiącym to tylko niektóre z wielu osiągnięć technologicznych GM, które przemawiają nawet do znużonych samochodami elektrycznymi.

„Naprawdę zadziwiają ludzi, ponieważ wrażenia są niesamowite, nie tylko podstawowa jazda, ale także technologia” – powiedział Wahl.

Podczas gdy technologia GM szuka sposobów na przyciągnięcie większej liczby klientów pojazdów elektrycznych, firma wciąż stoi przed wyzwaniem, jakim jest zachęcenie klientów do idei autonomicznych pojazdów. GM testuje obecnie Cruise’a, swoją pierwszą w historii jednostkę autonomicznego pojazdu, w San Francisco i zamierza ostatecznie zasilać wszystkie swoje pojazdy energią elektryczną i być autonomicznym.

pomimo Holuj 80 pojazdów wycieczkowych Na początku września GM naciska na rozszerzenie rejsów testowych do Phoenix i Austin i oczekuje, że: Firma z przychodami w wysokości 1 miliarda USD do 2025 roku.

Utrzymanie podstawowych zasad poprzez pojazdy elektryczne

Jedyne, co się nie zmieniło, powiedział Wahl, to podstawowe zasady marketingu.

„Wierzę w podstawowe podstawy marketingu, czyli opowiadać historię, opowiadać ją dobrze, robić to w angażujący sposób, a jeśli jesteś naprawdę dobry, wywierać wpływ na kulturę” – powiedziała.

Od ponad wieku General Motors wpływa na kulturę amerykańską i zapewnia jej istnienie jako najlepszy producent samochodów. Dlatego bardzo ważne jest, aby firma nadal zachowała swoją tożsamość, nawet po przejściu na pojazdy elektryczne.

Mary Barra, prezes i dyrektor generalny General Motors, przemawia do inwestorów 6 października 2021 r. w General Motors Technology Center w Warren w stanie Michigan.

Zdjęcie: Steve Fisht dla General Motors

Na przykład Cadillac otrzymuje nową wersję luksusowej marki samochodów elektrycznych, zaczynając od Cadillac Lyric.

READ  Graham w sprawie nowojorskiego projektu ustawy o otwarciu Chick-fil-A w niedziele: „Przed nami piekielna bójka”

„Cadillac stał się ikoną w swojej podróży i to jest jego nowe motto: Bądź innowacyjny” – powiedział Wahl. „A jeśli spojrzysz na sposób, w jaki wyrażają siebie, powracają, aby na nowo wyrażać istotę współczesnej tożsamości Cadillaca i robią to z Lyriq EV, który całkowicie redefiniuje luksus” – powiedziała.

Wyceniony od 59 990 USD, Lyriq będzie pierwszym elektrycznym samochodem marki Cadillac na rynkuale GM nie poprzestaje na tym, ponieważ inne elektryki Cadillaca są już w pracy, jak cadillac celestic, Który ma rozpocząć produkcję do końca tego roku.

Bądź na bieżąco z trendami celebrytów i influencerów

Świat rekomendacji celebrytów też nie wygląda tak samo dziesięć lat temu, a GM dzieli się nowymi drogami ze znanymi celebrytami, a także nowymi osobowościami w mediach społecznościowych, od gwiazdy NBA LeBrona Jamesa po influencera TikTok Brelanda.

W niedawnej reklamie Hummera EV James prezentuje możliwości samochodu CrabWalk, które pozwalają na jazdę po przekątnej i zapewniają większą mobilność podczas parkowania lub jazdy w terenie.

Hummer EV jest również promowany w grach wideo, takich jak „Call of Duty”, a GM wychodzi poza produkcję tradycyjnych reklam, kładąc nowy nacisk na platformy mediów społecznościowych.

„Influencerzy to nowe kanały medialne” – powiedział Wall.

General Motors połączył siły z Brelandem, influencerem TikTok, który stał się wirusowy w branży muzycznej, i wypuścił pierwszy TikTok dla Chevroleta. Podczas wykonywania parodii swojej piosenki „My Truck”, Breland śpiewał o Chevy Trucks, podczas gdy kilka Chevroletów Silverados było pokazywanych w całym TikToku.

„Pozwala nam docierać z kluczowymi wiadomościami do właściwych odbiorców we właściwym czasie” – powiedział Wahl. „Wiesz, bardzo łatwo jest zobaczyć, które wpływowe osoby wpływają na cele”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *