iPhone 14 Pro Dynamic Island firmy Apple blednie w porównaniu z Pixel 7 Pro Dynamic Island firmy Google: porozmawiajmy o marketingu

Jak zawsze był to niesamowity rok w świecie technologii mobilnych i zanim się zorientujesz – oto jesteśmy na Tectober! Jabłko Wydała swoją nową iPhone 14 Plus Teraz, podążając za resztą serii iPhone 14 i jak w zegarku, Google Niedawno zaprezentowała konkurencję – nową serię Pixel 7. Porozmawiamy dzisiaj o modelach Pro, a mianowicie o iPhone’ie 14 Pro i Pixel 7 Pro … a konkretnie o tym, jak obie duże marki je sprzedawały. Nie będziemy więc zagłębiać się w skomplikowane specyfikacje, punkty sprzedaży i ich prawdziwą wartość.

Teraz tak Apple próbował sprzedawać nowym użytkownikom iPhone 14 Pro (oraz iPhone 14 Pro Max) wprowadziła po części coś, co nazywa się „dynamiczną wyspą”. To poziome wycięcie w kształcie pigułki w ich wyświetlaczach, stary dobry hit.

W tych wycięciach znajdują się czujniki Face ID telefonu, a dzięki pewnym sztuczkom programowym mogą wydawać się żywe i poruszające się! Dodatkowa funkcjonalność — są tam, gdzie są dostępne powiadomienia i szybkie alternatywy! Całkiem fajne!

Jednak niedawno ogłoszony przez Google Pixel 7 Pro ma z tyłu inny rodzaj wycięcia w kształcie pigułki. Tak, mówimy o aparatach.

Jak powiązane są te dwie „dynamiczne wyspy”? Cóż, poza kształtem, są one powiązane z głównymi punktami sprzedaży swoich telefonów.

Podobnie jak Apple, Google wiedział, co było najważniejsze dla większości użytkowników smartfonów, zamiast stawiać na całkowicie przeprojektowany flagowiec, który teraz zajmuje jeszcze więcej powierzchni ekranu (jeśli weźmiemy pod uwagę szereg nowych, bezużytecznych pikseli). Aparat i prywatność.

Zacznijmy od pierwszego i porozmawiajmy o tym, że „Dynamic Island” firmy Google i jej nowy telefon ogólnie są bardziej ekscytujące niż to, co Apple próbował sprzedać jako kluczową funkcję swojego „Pro” iPhone’a. Ponadto, w jaki sposób Pixel 7 Pro pokonuje iPhone’a 14 Pro pod względem marketingowym, ale jako ogólne ulepszenie w stosunku do swojego poprzednika…

READ  Oceny z 16 tygodnia NFL: Patrioty dominują, rachunki otrzymują „A”, ładowarki otrzymują „F” za brzydkie straty

Spójrzmy prawdzie w oczy – rozpoznawanie twarzy jest teraz dostępne na obu telefonach

Rzućmy okiem na najważniejszą „specyfikację” – cenę. Podstawowy 128 GB Google Pixel 7 Pro jest o 100 USD tańszy niż podstawowy 128 GB iPhone 14 Pro, który kosztuje 999 USD. Bądźmy prawdziwi i zawęźmy temat – to telefon za 1000 USD w porównaniu z 900 USD. Oba telefony są teraz odblokowane za pomocą rozpoznawania twarzy. Ogłoszono Google Jego procesor Tensor 2 może to zrobić i wykorzystuje „zaawansowane modele uczenia maszynowego”, aby wykorzystać pojedynczą przednią kamerę serii Pixel 7.

Więc chociaż nie możemy oczekiwać, że Google Face Unlock będzie konkurować z Apple Face ID pod względem dokładności i niezawodności, wiemy z doświadczenia, że ​​Google jest w stanie uzyskać więcej za mniej, więc nie obniżajmy zbytnio naszych oczekiwań.

Zaczekaj na nas Recenzja Google Pixel 7 Pro Przetestujemy to, ale przynajmniej na papierze – to oficjalne – zarówno iPhone 14 Pro, jak i Google Pixel 7 Pro będą teraz otwierane twarzą.

Poza tym iPhone ma tę dużą „dynamiczną wyspę” w kształcie tabletu, która zajmuje sporą część ekranu, podczas gdy Pixel 7 Pro ma małe wycięcie na aparat do selfie. A Pixel ma bonus – czujnik odcisków palców! Oczywiście bez iPhone’a.

Podobnie Pixel 7 Pro podbija iPhone’a, ponieważ oferuje więcej sposobów bezpiecznego odblokowywania, ale funkcja Face Unlock nie wymaga dużego poziomego wycięcia w wyświetlaczu, zajmując cenne miejsce na ekranie.

Ale spójrzmy na te telefony z sytuacji odblokowania twarzą i zobaczmy je jako coroczne aktualizacje.

Czy nowy iPhone 14 Pro jest dużym ulepszeniem, czy też Pixel 7 Pro robi duży krok naprzód w stosunku do swojego poprzednika? Cóż, to jest tak…

READ  Rosja zawetuje środki bezpieczeństwa ONZ wobec Ukrainy, Chiny ignorują

Jak Pixel 7 Pro powinien wyglądać jak prawdziwa aktualizacja (notuj, iPhone 14 Pro)

Jak powiedzieliśmy, nasz iPhone 14 Pro kontra iPhone 13 Pro Porównanie – wizualne różnice między nimi są prawie nie do odróżnienia. Mowa o nieco innym rozmiarze dla nowego modelu, oczywiście znacznie mniejszych ramkach – notch staje się dynamiczną wyspą (wycięcie w kształcie pigułki).

Jeśli chodzi o funkcje oprogramowania, 14 Pro jest wyposażony w Always On Display, a pod względem sprzętu – otrzymuje szybszy chip A16 Bionic i aparat główny o wysokiej rozdzielczości 48 MP.

Żadnych wielkich niespodzianek, tylko stopniowe aktualizacje. Cóż, poza tym, znowu, jeśli chcesz, aby Dynamic Island była wielką sprawą, tak jak robi to Apple.

Jeśli chodzi o Google Pixel 7 Pro kontra Google Pixel 6 Pro – Są bardzo podobne w dziale projektowym, ale rzeczy stają się interesujące, gdy spojrzysz na nowe funkcje, które ma 7 Pro.

Tak, ma obowiązkowe ulepszenia, jak każdy nowy flagowiec – lepsze aparaty, nieco lepsza wydajność … ale teraz z funkcją Face Unlock, 25% jaśniejszym ekranem, większym zoomem aparatu (5x, zoom SuperRes do 30x), nową funkcją makrofokusa , nowa funkcja odblokowania zdjęć.

Ale co najlepsze, być może jeszcze bardziej niedoceniane – Pixel 7 Pro ma wbudowaną sieć VPN obsługiwaną przez Google One! Aby być uczciwym, Apple oferuje funkcję Private Relay, która chroni Twoją prywatność w Internecie, ukrywając Twój adres IP nawet bez VPN, ale działa tylko podczas przeglądania sieci w Safari. Więc reszta ruchu internetowego pozostanie niezabezpieczona jak zwykle.

Z drugiej strony bezpłatna sieć VPN firmy Google dostarczana z serią Pixel 7 zasadniczo ukrywa całą Twoją aktywność online przed ciekawskimi oczami, co utrudnia wszystkim aplikacjom zbieranie danych o Tobie i sprzedawanie ich stronom trzecim.

READ  Bojownicy atakują kluczową bazę wojskową w Mali, sytuacja „pod kontrolą”

Biorąc pod uwagę, że cała dyskusja Apple o prywatności użytkowników jest jej najwyższym priorytetem, posunięcie Google jest z pewnością odważnym posunięciem – „Google dba o prywatność naszych użytkowników telefonów i jesteśmy gotowi to zademonstrować w wielkim stylu”.

Która marka najlepiej sprzedała się na swoim telefonie „pro”? Który telefon byś kupił i dlaczego?

W końcu dynamiczne wyspy i tak dalej, na którym telefonie naprawdę się sprzedajesz?

A przynajmniej, który telefon Twoim zdaniem zasługuje na największy szum, a która funkcja Twoim zdaniem jest najbardziej niedoceniana?

Ponadto, czy uważasz, że marketing Apple opiera się w dużej mierze na szumie, zaciemniając prawdziwą wartość wprowadzanych przez niego funkcji iPhone’a? A może po prostu kochasz, jak bardzo jest to ekscytujące i chcesz, aby Google spróbowało to dopasować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *