Jak zagraniczne media opisały zobowiązanie Modiego 3.0

Modi jest drugim po Jawaharlalu Nehru premierem wybranym na trzecią kadencję z rzędu.

Nowe Delhi:

Narendra Modi został w niedzielę zaprzysiężony na historyczną trzecią kadencję premiera Indii, a 72 ministrów nie objęło jeszcze swoich obowiązków. Wśród ministrów są także twarze sojuszników BJP, których wsparcie jest kluczowe w tworzeniu rządu. To pierwszy raz, odkąd w 2014 roku został premierem, dzielił władzę z partnerami z koalicji.

Oto jak zagraniczne media relacjonowały ceremonię zaprzysiężenia premiera Modiego, drugiego po Jawaharlalu Nehru premiera wybieranego na trzecią kadencję z rzędu.

New York Timesa

„The New York Times” doniósł, że klimat polityczny w New Delhi zmienił się wraz z inauguracją nowego rządu. Odmówiwszy większości parlamentarnej, premier Modi zwrócił się do zróżnicowanej koalicji sojuszników, którzy obecnie cieszą się znaczeniem i uwagą.

BBC

BBC pozostało przy bardziej obiektywnym stylu reportażu, bez ekspertów oceniających Modi 3.0 i wyniki wyborów. Jednak koalicja rządząca zwyciężyła mniejszą przewagą, niż przewidywały sondaże wyjściowe, w wyborach, które przyniosły „odrodzenie indyjskiej opozycji”.

Al Jazeera

Brak większości przetestuje zdolność BJP do zapewnienia stabilności polityki w rządzie koalicyjnym, podaje Al Jazeera. Zwrócono uwagę na wyzwania, przed jakimi może stanąć sojusz ze strony dwóch weteranów sojuszu, Nitish Kumar i Chandrababu Naidu, którzy „mają przyjaciół po drugiej stronie przejścia” i „opozycja będzie się do nich zabiegać”.

Bloomberga

Bloomberg uchwycił majestat wydarzenia, w którym wzięło udział 8 000 gości, w tym zagraniczni przywódcy, magnaci biznesu i gwiazdy Bollywood. Stwierdzono, że był to pierwszy raz, kiedy premier Modi rozszerzył swoje przywództwo i podzielił się władzą.

AFP

Francuska agencja informacyjna AFP podała wszystkie szczegóły wydarzenia – od odznaczeń po partnerów koalicyjnych, których wsparcie było kluczowe dla utworzenia rządu. Chociaż szczegóły dotyczące nowego rządu nie są jeszcze znane, stwierdzono, że główne partie koalicyjne zażądały znacznych ustępstw w zamian za wsparcie.

READ  Kanye West następnie upuścił „d - khead” Pete Davidson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *