Gradobicie spowodowało znaczne uszkodzenia nosa i okien w kokpicie samolotu Austrian Airlines

Jeden z pasażerów powiedział: „Zdecydowanie poczuliśmy spadający na samolot grad”.

Linie lotnicze Austrian Airlines podały, że samolot został poważnie uszkodzony przez grad, który w niedzielę oderwał część przodu samolotu.

Linie lotnicze Austrian Airlines podały w oświadczeniu dla ABC News, że lot OS434 lecący z Palma de Mallorca w Hiszpanii do Wiednia w Austrii, kiedy uderzył w komórkę burzową. Grad uszkodził okna w kokpicie oraz niektóre osłony i nos, które, jak pokazały zdjęcia, wyglądały na połamane.

„Myślę, że byliśmy około 20 minut od lądowania, kiedy wpadliśmy w chmurę gradu i burzy i zaczęły się turbulencje” – powiedziała ABC News za pośrednictwem SMS-a Emily Oakley, pasażerka samolotu.

Jak powiedział Oakley, w kabinie słyszeli grad, który uderzył w ich samolot.

„Zdecydowanie poczuliśmy, jak na samolot spada grad, przez minutę było bardzo głośno i bardzo kamienisto” – napisała Oakley.

Gdy samolot Airbus A320 przeleciał przez obszar trudnych warunków pogodowych, który według linii lotniczej nie był widoczny na radarze dla załogi w kokpicie, wezwano Mayday z powodu uszkodzeń.

Oakley oszacował, że wzbicie się w powietrze w burzę gradową zajęło około dwóch minut, co spowodowało latanie po samolocie „telefony i kubki”.

Niektórzy ludzie krzyczeli, a stewardesy wkroczyły na pomoc – powiedział Oakley.

„Personel pokładowy wykonał naprawdę dobrą robotę, uspokajając tych ludzi” – napisała Oakley.

Linie Austrian Airlines podały, że pomimo trudnego końcowego etapu samolot wylądował bezpiecznie na lotnisku Wiedeń-Schwechat, nie odnosząc obrażeń wśród pasażerów.

„Lot był bardzo cichy przez 90% lotu” – powiedział Oakley.

Zespół techniczny Austrian Airlines bada obecnie szkody.

„Brak nosa samolotu zauważyliśmy dopiero po wyjściu! Piloci naprawdę wykonali świetną robotę, starając się, aby wszystko przebiegało tak płynnie i bezpiecznie, jak to tylko możliwe” – powiedział Oakley.

READ  inflacja w Chinach spada do najniższego poziomu od ponad dwóch lat; Analityk sugeruje rozdawanie gotówki, aby uniknąć deflacji – Bitcoin Economic News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *