Jak zmieniają się zasady dla Akumy i jego czerwonej kuli ognia w Street Fighter 6Zwiastun rozgrywki Akuma w Street Fighter 6 został niedawno pokazany pod koniec Evo Japan 2024. Niedługo potem na blogu PlayStation wyjaśniono, w jaki sposób można zmienić Akumę w Street Fighter 6.

Oczywiście powraca kula ognia Shoto, Gou Hadoken. Jednak na blogu PlayStation zauważono również, jak zmieniła się widoczna czerwona kula ognia w Street Fighter 6.

W poprzednich wpisach o Street Fighter zwykła kula ognia Akumy i jego czerwona kula ognia były w rzeczywistości dwoma oddzielnymi ruchami. Kiedyś zwykła kula ognia była wykonywana standardowym ruchem ćwierćokręgowym do przodu, podczas gdy czerwona kula ognia była osiągana poprzez ruch półkolowy do tyłu.


Podczas gdy lekka wersja czerwonej kuli ognia wystrzeliła pocisk, który zadawał tylko jedno trafienie, średnia i ciężka wersja specjalnych pocisków zadawała odpowiednio dwa i trzy trafienia. To sprawiało, że wygrywanie wojen na kule ognia przeciwko Akumie było niezwykle trudne dla każdej postaci.


Jednak wiele się zmieniło dla mistrza Satsui no Hado w Street Fighter 6. Na początek sposób dostępu do czerwonej kuli ognia jest teraz inny.


Zamiast wykonywać ruch półkola do tyłu, gracze muszą zamiast tego użyć standardowego ruchu kuli ognia i przytrzymać przycisk uderzenia. Jeśli przycisk uderzenia zostanie przytrzymany przez maksymalną ilość czasu, wyzwolona zostanie czerwona kula ognia.


Nie wspomniano o tym na blogu PlayStation, ale ze zwiastuna możemy zobaczyć, że istnieje również częściowo naładowana wersja kuli ognia. Chociaż wyglądają jak zwykłe fioletowe kule ognia Akumy, wiążą się z nimi dwa uderzenia wytrzymałości.

READ  Wywiad NAB 2024 z Blackmagic Design


Zgodnie z oczekiwaniami czerwona kula ognia Akuma ma trzy wytrzymałości. W zwiastunie widzieliśmy, jak czerwona kula ognia była w stanie przebić naładowaną kulę ognia Ryu z Denjina i następnie uderzyć Ryu pozostałym uderzeniem.


Oczywiście oznacza to również, że czerwona kula ognia pokona także kombinację Sonic Cross Guile’a, a także kombinację Sonic Boom i Heavy Air Slasher Dee Jaya. Po raz kolejny Akuma zdominuje wojny strefowe dzięki swoim trzem czerwonym kulom ognia.


Gracze muszą jednak pamiętać o bardzo ważnym zastrzeżeniu dotyczącym zmiany zasad podziału na strefy w Street Fighter 6. Czerwona kula ognia Akumy, nawet jeśli ma 100-krotną wytrzymałość, nie będzie w stanie przebić nadmiaru pocisków.


Jest to ważne, ponieważ wcześniej Akuma był w stanie wygrywać wojny na kule ognia, nie wydając ani jednego metra, nawet jeśli przeciwnik rzucał pociskami EX. A ponieważ niedawno potwierdzono, że Akuma ma 9000 punktów żywotności, co stanowi obecnie najniższy poziom w Street Fighter 6, z pewnością będzie to ważne do rozważenia.


Ogólnie rzecz biorąc, Akuma prawdopodobnie będzie miał duży wpływ na metę Street Fighter 6, ponieważ tradycyjnie zajmuje bardzo wysokie miejsca na listach poziomów. Jednakże gracze będą musieli bardziej się zastanowić, jak wygrać Wojny Ognistych Kul w trybie pełnoekranowym, ponieważ nie będą już mogli tego robić bez wydawania liczników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *